Loco & Jam: Česko je dobrou párty destinací

Irská techno dvojice se poprvé vypraví do Česka. 28. ledna totiž hraje v Praze v klubu Storm a my jsme měli možnost je při této příležitosti vyzpovídat.

19.1. 2017 05:29:11 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Lloyde, jsou opravdu Irové šílení a blázniví, jak se o nich říká?

- Lloyd Reid: : Ano, Irové jsou blázniví. Ale v dobrém slova smyslu - je pro nás přirozené se bavit naplno! Tomu, čemu my Irové říkáme posezení s přáteli, se jinde ve světě jmenuje alkoholismus.

Když přijedeme do Irska, co určitě musíme navštívit?

V Irsku je mnoho krásných věcí. My pocházíme ze Severního Irska a zde jsou dvě krásná města s nočním životem. Belfast a Derry. Každopádně Dublin je nejspíš jedno z nejlepších měst na Zemi, když chceš večer pořádně pařit!

Jak jste se vlastně potkali?

Bylo to v roce 2006. Já jsem pořádal malé techno párty v městečku, kde jsem žil v Severním Irsku. A nebylo tu mnoho DJs, kteří hráli techno, protože tu tehdy hodně letěl progressive house. Na jednu párty jsem pak zabookoval Jamese a dopadlo to tak, že jsme hráli spolu b2b set a zjistili jsme, že máme hodně stejných desek a podobný vkus na hudbu. Pak jsem ho bookoval znovu a znovu a rozhodli jsme se, že bychom spolu chtěli tvořit i hudbu. A tak v roce 2007 vzniklo duo Loco & Jam.

O techno scéně v Severním Irsku toho opravdu moc nevím, jak to tam vypadá dnes?

Techno znovu roste. Hodně tu funguje komerční EDM, která se hraje v naprosté většině klubů, ale je tu pár promotérů v Derry a Belfastu, kteří se nebojí a bookují i známá techno jména.

Poslechni si: Loco & Jam - Medusa

Silným začátkem pro vás byl track Medusa. Aspoň pro mě to bylo první setkání s vaším jménem. Ovšem nemůžu si nevšimnout, že zní hodně podobně jako Daniele Papini - Church of Nonsense, který vyšel dříve. Jak se to stalo?

Ano, toto jsme již mnohokrát slyšeli. Nápad na Medusu jsme dostali, když jsme slyšeli track Slam - Hot Knives, který jsme i hodně hrávali. Líbila se nám myšlenka vrcholící vysoko postavené synťákové basy a s tím jsme dál pracovali a snažili se docílit něčeho podobného.

Minulý rok jste vydali Twisted Minds EP na labelu tronic Christiana Smitha. Oba tracky jsou párty-bomby, jaký jste na ně dostali feedback? Hrálo ho hodně známých jmen po celém světě, že?

Ohlas na toto EP byl fakt velký. Adam Beyer, Green Velvet, Hot Since 82 nebo Coyu jej hráli ve svých setech. Milujeme Tronic, je to jedno z našich nejoblíbenějších vydavatelství.

Taky jste v minulém roce remixovali legendární track Flash od Green Velveta. Je těžké udělat remix na tak známý track?

Ano, je to opravdu velmi těžké. Cítili jsem tlak, že se to musí povést. Nechtěli jsme moc měnit originál, ale zároveň do něj dostat náš typický zvuk. Náš remix pak supportoval třeba Adam Beyer, Christian Smith, Monika Kruse a mnoho dalších, takže můžeme říct, že se to povedlo a máme z toho velkou radost.

Jak jste se dostali vlastně do kontaktu s Curtisem (Green Velvet - pozn red.)? Dělali jste mu taky remix na jeho kolaboraci s Carlem Craigem So What, že?

Popravdě Curtis kontaktoval nás přes Twitter. Řekl, že je fanoušek naší tvorby a že se Carlem shodli na tom, že by po nás chtěli remix na So What. Tomu tracku se na Beatportu velmi dařilo a tak jsem díky domu dostali možnost udělat i remix legendárního tracku Flash.

Vaše releasy jsou nejčastěji na labelech 1605 nebo MB Electronics. Které vydavatelství je vlastně vaším "domovem"?

Oba dva vydávali hodně naší produkce v minulosti. Jsou součástí naší historie, ale my se teď soustředíme na Stereo Productions, Tronic a Octopus. Rádi kombinujeme groovy techno s tvrdším pojetím, proto jsou tyty vydavatelství přesně pro nás.

Nedávno jste dali váš track Kontrol Freak na Soundcloud k volnému stažení. Podle čeho se rozhodujete, jestli track normálně vydat anebo jej dát fanouškům zdarma?

Pravidelně na konci roku vždy dáme nějakou naší produkci jako dárek fanouškům zadarmo. Prostě si nemyslíme, že by stylově pasoval pro labely, se kterými jsme v kontaktu, tak jsme to udělali takto.

Jaký software používáte pro vaši produkci.

Na vše používáme Reason. I na masterování vlastních tracků.

Vaše vystoupení ve Stormu bude i vaše debutové vystoupení v Česku. Co se vám vybaví, když někdo zmíní Českou republiku?

Víme o Česku, že je dobrou párty destinací, hlavně proto, že je odtud spousta levných letů po celé Evropě. Takže ve Stormu čekáme hodně lidí a moc se na to těšíme.

Který druh alkoholu nesmí v backstagi pro dva Iry chybět?

Obvykle žádáme pivo a vodku s pomerančovým džusem. Sem tam si dáme i Red Bull, abychom se dostali do párty nálady. A vždy nás potěší, když je k dispozici šampaňské.

Poslechni si: Loco & Jam @ Bitten Showcase Sonar - Barcelona (2016)

PARTYINFO

Loco & Jam

28.01.2017 Storm, Praha
DJs: Loco & Jam, Subgate, Orbith, Thin & Thick, Tibiza, TGT
2nd: Rob Smile, Sajmon, Schwing
Cena: 160
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně