25 nejlepších techno tracků v roce 2016

Které tracky hýbaly technem v tomto roce? Stejně jako v roce 2014 nebo 2015, tak i letos jsme sestavili žebříček pětadvaceti tracků, které v tomto roce vyšly. Chybí nám váš favorit? Napište nám!

29.12. 2016 16:18:07 | ankety & názory | Carl W

25. OFF Feat. Sven Väth - Electrica Salsa (Henrik Schwarz Dub)

Väthův track Electrica Salsa letos oslavil třicet let povedenými remixy. O ten nejlepší se pak postaral Henrik Schwarz. Znovu nahrál ve studiu většinu původních zvuků, aby jim dodal moderní kabát. Respektuje originál a baví, víc netřeba. 

24. Adam Beyer - Pluto

Drumcode nejspíš vládne modernímu technu, alespoň co se prodejnosti týče. Letos nám v žebříčku nechybí ani velký boss švédského labelu Adam Beyer, který Pluto vydal už v lednu na kompilaci A Sides vol. 4. Přestože měl Adam plodný rok a letos vydal celkem dost tracků, Pluto žádný z nich nepřekonal.

23. Ian Pooley - Celtic Cross (Len Faki Remix)

Faki oživil devadesátkovou klasiku Iana Pooleyho. Originál vyšel v roce 1995 a ničil taneční parkety, kde se dalo. Faki jej upravil dle své moderní techno šablony a zachoval old-schoolové prvky, které tu pořád fungují stejně jak před dvaceti lety. 

22. Antonio De Angelis - Anomaly

Ital žijící v Londýně Antonio De Angelis experimentuje s deep technem již delší dobu a letos na nás vyskočil jeho track z kompilace Ground-fault-interrupt Vol. 2 vydavatelství Weekend Circuit. Napoprvé zaujme a už vás nepustí.

21. The Advent & Spiriakos - Everybody

A mámě tu i jeden hit z Česka. Spiriakos kolaboroval se svým parťákem, legendárním The Adventem, a povedla se jim pecka Everybody, kterou jste mohli slyšet na většině zásadních techno eventech jako je třeba Timewarp. A právem se tak řadí k nejúspěšnějším techno trackům, co u nás vznikly.

20. Reinier Zonneveld ft. Cari Golden - Things We Might Have Said

Reinier Zonneveld z vydavetelství Stil Vor Talent měl excelentní rok - taky díky výbornému albu Megacity Servant. Z něho jsme nakonec vybrali "uspokojovák" Things We Might Have Said. Vokály Cari Golden jsou sexy a atmosféra z tracku nám krásně sedí na pozdní odpoledne na jakýkoliv letní fesťák.

19. Tessela - Rub

Label Blueprint Records Jamese Ruskina letos oslavil 20 let zásadní kompilací Structures and Solutions. Jedna techno pecka vedle druhé a žádné šablonovité techno. Nás nejvíc baví Ed Russell, ale s klidným svědomým šáhněte po čemkoliv, co se na Structures and Solutions nachází.

18. Inigo Kennedy - NGC6826 (Blinking Eye)

Inigo Kennedy si z trendů nikdy starost nedělal a vždy produkoval techno po svém. A už mu to víc jak dvě desítky let výborně šlape a vytyčuje cestu ostatním. Tentokrát brilantně zkombinoval melodičnost techna se zlomeným beatem a nám padá brada pokaždé, když toto dílo slyšíme.

17. Blind Observatory - Forsaken

Tohoto producenta označil Groove magazín za jednoho z nejlepších nových producentů. A my dodáváme, že zaslouženě. Má za sebou vlastně jen tři desky (z toho dvě v tomto roce), ale poslechněte si Forsaken a musíte nám dát za pravdu, že je potřeba jej nadále bedlivě sledovat.

16. Machine Woman - I Can Mend Your Broken Heart (Kassem Mosse Remix)

Gunnar Wendel použil svůj koncept něžného techna na remix I Can Mend Your Broken Heart a byla to trefa do černého. Chemie zde funguje, vše si sedlo tak, jak mělo. Pomalé tempo, jemná melodie, vyzývavé vokály a deset hypnotických minut uteče strašně rychle.

15. Barac - September by Touch

Seen And Unseen EP z Midi Records Romania ‎od Baraca Nicolaeho nás baví už od května, kdy vyšlo. September by Touch je dle nás ta lepší půlka, propracované techno, které pohladí na duši. Mysteriózní i okouzlující, hloubavé i taneční - přesně jak to máme rádi.

14. Sigha - Christ Figures 

Intimně pulzující pecka s magickou atmosférou z jediného sólového EP, které James Shaw letos vydal. Funguje jak ve velkých halách, tak i v menších klubech. Neuvěřitelný důraz na detail je tu sklouben s pochmurnou náladou a vyžaduje vaši pozornost od samotného začátku.

13. Enrico Sangiuliano - X-Pollination (Mark Reeve Remix)

Enrico Sangiuliano může být označen za hvězdu letošního roku. Kam jste se podívali, tam byl (nebo byl slyšen). X-Pollination vyčnívá z davu zapamatovatelnými synťáky a Mark Reeve ze samotného tracku vytáhl ještě o kapku víc.

12. Boston 168 - Oblivion

Italské duo si vyžádalo zasloužené místo po reflektory už v minulém roce a letos Sergio a Vincenzo nezpomalovali. Hardwarový groove, špinavý acid, trippy rave atmoška, to je to, oč tu běží. Prostě nálož, která jen tak neomrzí (ostatně jako většina jejich tracků).

11. Answer Code Request - Neume

Takové techno nás nepořestane bavit. Patrick Gräser už léta dáva přednost kvalitě před kvantitou, což mu nemůžeme mít za zlé, pokud každý rok vydá podobná veledíla. Krapet tribalového rytmu a bodající pípání graduje díky pečlivě vybudované atmosféře až k branám pekelným.

10. Slam - Make You Move

Slam zažili velký rok. Vydali hodně dobré album a zhlédli se ve starém rave zvuku, který letos přenášeli do většiny své produkce. Jeden řekne, že většina z těch posledních zní stejně, nám to ale vůbec nevadí. Make You Move vyšperkovává sety nejslavnějších DJů planety už nějakou dobu a zaslouženě.

9. Avalon Emerson - Why Does It Hurt

Techno až z Arizony od křehké šprtky? Jasně! Přiznáme se, že o Avalon Emerson jsme slyšeli až letos a o to víc nás učarovala. Jak může slečna s vizáží knihovnice dělat takové macho techno? To nevíme, ale žereme to!

8. Enrico Sangiuliano - Moon Rocks

Jeden z nejprodávanějších techno tracků tohoto roku. Už ho máme plné zuby, protože ho slyšíme všude, ale neznamená to, že by nebyl kvalitní. Enrico si se synťáky rozumí, ale to už jsme výše psali. Na předvídatelném Drumcodu nejlepší letošní skladba.

7. Envoy - Dark Manoeuvres (Dax J Remix)

Prostě "straight banging" techno, Dax J si s tím nikdy hlavu moc nelámal. Hlavně ať to pořádně buší, čím rychleji, tím lépe. Samozřejmě přeháníme, ale v Dark Manoeuvres mu vše hodně usnadnila jednoduchá chytlavá melodie. Spolu dohromady fungují bezvadně.

6. Charlotte de Witte - Sehnsucht 

Za každou pěknou úspěšnou ženou hledej těžce pracujícího muže. Šarlotka bohužel není výjimkou. Ale to vem čert. Sehnsucht se povedl a skvěle se hodí na Tigovo Turbo Recordings a až se vás někdo zeptá, jak se pochoduje na techno, pusťte mu tento marš!

5. Alan Fitzpatrick - We Do What We Want

Alan si dělá, co chce. Založil si vlastní vydavatelství a vydal na něm hitovku We Do What We Want, se kterou celé léto bořil festivaly. Třeba to není úplně ten styl techna, co milujeme, ale líbí se nám, jak se Fitzpatrick vymanil z jednotného soundu, který poslední roky vydával. Jen tak dál!

4. Johannes Heil - By Night (Part One)

Johannes Heil je bůh, ale to snad nemá cenu rozebírat. By Night uslyšíte od všech - od Vätha po Liebinga. A vždycky to bude jeden z vrcholů jejich setu. Až se vás děti za deset let budou ptát, jak zní techno, vzpomenete si třeba zrovna na tuto pecku.

3. Avalon Emerson - The Frontier

Druhý zářez od Avalon Emerson. Pokud jste The Frontier ještě neslyšeli, tak jste asi letos nikde nebyli. Jiné vysvětlení není. Techno pohádka, která přináší husinu - plná pozitivní síly a energie, kterou jen tak v jiných skladbách nenajdete.

2. Monoloc - Muted

Dystopian vydal letos Monolocovo album The Untold Way a frankfurtský producent přenášel emoce do techna, dubu i ambientu tak, jak to umí jen on sám. Muted je pak jen třešnička na dortu, kterou nesníte, protože ji chcete obdivovat dál a dál. Nabízí závan nostalgie a čirou jízdu temným technem do neznáma. Kam jinam, že?

1. Kmyle - Morning Lobotomy

Asi bychom si na začátku roku nevsadili, že letos první místo obsadí Skryptöm Records. Co si budeme povídat, francouzský producent Kmyle není žádné světové jméno, co by obráželo jeden fesťák za druhým. A třeba právě proto je potřeba mu dát prostor, protože si ho jednoznačně zaslouží. Tak tady máte ranní dávku lobotomie!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně