Vojte: Na Tanci Volavek je atmosféra nepopsatelná

Vojte je na české taneční scéně poměrně nové jméno, které začíná být především na jihomoravských akcích vidět čím dál častěji. Tuto sobotu vystoupí v brněnském klubu Perpetuum, kam si ho na večírek SimSala Beats pozval Vyrys, který si s ním ještě před tím popovídal krom muziky i o jeho koníčcích a proč je pro DJe důležité mít úžasnou ženu.

24.11. 2016 09:28:11 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: Ahoj Vojto, jak se máš?

- Vojte: Ahoj Michale, díky za optání. Když pominu aktuální nachlazení, tak jde život fakt skvěle :-)

Hned na úvod se zeptám, jak dlouho vlastně vystupuješ jako DJ?

No jsem vlastně v DJ v plenkách. Začalo to oficiálně začátkem roku 2014. Paradoxně díky mojí drahé polovičce, která párty přestala navštěvovat někdy před 10 lety, takže dost kuriózní story.

Ptám se, protože jsem tě vždycky znal jako uživatele fór tady na rave.cz a pravidelného návštěvníka fléďácké Elektry, takže co tě přivedlo přejít z tanečního parketu na druhou stranu za mixpult a hrát?

Dobrá, rozvedu předchozí odpověď.  Žena mi vždy tolerovala mé výlety za hudbou. Ale asi ji už nebavilo, jak pravidelně láteřím nad kvalitou účinkujících. Taky samozřejmě věděla, že si doma mixuju pro relax. Takže jako dárek k narozeninám dala řeč s naším společným kamarádem, který mě zařadil na jedné menší akci do playlistu. Ještě 14 dní před akcí jsem myslel, že to je sranda, ale oni to fakt mysleli vážně! Chvilku na to se měl navíc konat můj oblíbený fesťák Djs4 Charity. Zkusil jsem poprvé v životě svou iniciativu a poslal set do contestu. Vyšlo to a tím dnem to nabralo celkem rychlý spád. Nakonec je super, že mě do toho uvrtala žena, protože mi teď už vlastně nemůže vyčítat, že dál brázdím kluby.

Zajímavá story :-) Jak bys popsal svůj styl?

Všechno co mě formovalo, tj. techno, acid, deephouse a techhouse se snažím smysluplně dostat do svých setů.

Všiml jsem si, že jsi taky jeden ze tří členů hudebního projektu s tajemným názvem Lovers a ještě tajemnějším popisem o uvolňování mysli a ducha. Mohl bys nějak blíž popsat, o co ve skutečnosti jde a jak jste se dali dohromady?

Poopravím, velmi čerstvě jsme už čtyřlístek. Slave Zero, Hugo Mánes, Dubler a já. Všechno to určitě zhmotnil Jara aka Dj Slawe Zero, který je z nás za mixem nejdéle. Scházeli jsme se u něho ve zkušebně a kecali, mixovali… Časem se z „garážovek“ vylouply lokální kyjovsko/hodonínské klubovky. Měli jsme k nim ale vždy tři podmínky. Zaprvé rozhodně nekombinovat na akci víc stylů, (dramík, tvrdé techno a house) jak na hodonínsku bývalo od pravěku zvykem. Zadruhé nezvat jako headlinera nějakého kamaráda oplátkou za hraní, ale někoho, kdo nás poslední dobou fakt posadil na prdel. Za třetí zvolit vždy nějaké neznámé místo, kde se taneční akce nepořádaly. Ono se to jeví asi jako samozřejmost, ale na hodonínsku to fakt není pravidlem. Tam je snad nejtvrdší základna tvrdého techna a dramíku, což nehaním, býval jsem hrdým členem.  Ale šli jsme do rizika a začali pořádat mnohem deepovější akce. Kupodivu se to rychle ujalo a například na naší stěžejní open air akci „Tanec Volavek“, který děláme začátkem léta hluboko v lese na hranici ČR-SR a bez jakéhokoli technického zázemí v místě, byly po oba dva ročníky minimálně dvě stovky platících návštěvníků. A atmosféra nepopsatelná.

Poslechni si: Vojte @ Chill Spot Vol.1 2016 - 08 - 13

Vím také o tobě, že máš velkého koníčka, kterým je myslivost, což může pro někoho být poněkud kontroverzní. Přiznám se, že jsem především díky tobě a tvému přístupu k myslivosti změnil na celou věc svůj původně dosti vyhraněný názor a už vím, že myslivcem nemusí být jen někdo v zelené kamizolce a flintou přes rameno toužící akorát tak po trofeji nad krb, ale že může zvěři a lesu nezištně pomáhat. Mohl bys tedy popsat, jak to vidíš a co v lese děláš?

Ve tvé bystré (!) otázce se skrývá i odpověď  Jsem myslivec, ale zase to nemá ten tradiční začátek. Tj. táta a děda myslivci, v zeleném od mala, rodinná tradice... Já nikoho a nic takového v rodině neměl. Jen mě prostě od nejútlejšího věku moc bralo cokoli živého. No a kdo by měl být přírodě nejblíž? Myslivec! Šel jsem na to ale jinak. Udělal jsem si samozřejmě poctivě tzv. lovecký lístek. Ale až ve 25 letech. Takže jsem večer po práci poctivě bifloval, vychodil dvouměsíční kurz s (fyzicky) fakt náročnou roční praxí v konkrétním sdružení. Následně po roce složil zkoušku. Nedělal jsem si už ale dál zbrojní průkaz, který naštěstí není podmínkou. Takže žádnou zbraň nevlastním, nenosím a nestřílím. Ne proto, že bych byl pacifista nebo vegan. Prostě proto, že naše příroda není ve stavu, kdy bych s klidným svědomím šel něco lovit. Radši přiložím někde ruku k dílu, nebo se třeba snažím o nějakou tu „osvětu“, minimálně slušným debatováním. Čímž se dostávám k začátku odpovědi. Kdybych měl jen jednomu člověku ukázat, že myslivost není špatná, tak mám splněno. Je to ušlechtilý koníček, jen ho musíš vykonávat ušlechtile. Přirovnám k solární energii. Určitě parádní myšlenka, ale když to včas nestopneš, tak zdecimuješ celou krajinu solárníma panelama. No a pak jsi stejný škůdce jako těžař uhlí. Prostě je všechno nutné řešit v rovnováze a poměru k něčemu.

Krásně jsi to popsal, za což ti moc děkuju! S tímto je taky velmi úzce spojený další chlupatý koníček, který má jméno Azzis a je to nádherná a moc šikovná fenka výmarského ohaře, s kterou jste prošli několika výcviky a uspěli v různých soutěžích a výstavách. Tak se můžeš pochlubit, jaké trofeje Azzis už vyhrála a v jakých disciplínách.

Ano, velmi úzké spojení. Až když jsme si po letech přemýšlení tuhle lásku vybrali, šel jsem zároveň do zmíněného kurzu myslivosti. Snad abych ji, jakožto loveckého psa, v budoucnu o něco nešidil. S „papírovým“ loveckým psem se vážou povinnosti výstav a zkoušek. Abych nenudil, měli jsme fakt šťastnou ruku a Azinka na výstavách vyhrála snad vše, co mohla, včetně mezinárodní výmaří klubové výstavy v r.2012. Zkrátka MISS výmarka v ČR toho roku. Výstavy jsou prostě psí MISS a tam jde o genetiku, ovlivníš minimum výsledku. Těch výstavních titulů byly desítky. Lovecké zkoušky máme za sebou 3, všechny na výbornou. Tam už jde o kombinaci genetika a výcvik. Velmi zjednodušeně ji opravňují k práci v lese, na vodě i v poli, což je u nás zákonem velmi přísně regulováno a je to dobře. Za posledních 6 let jsem si se psíkem užil tak krásné časy, že to nejde vůbec interpretovat. To pochopí jen další pejskař. Takže tobě,kolego, děkuju za tuhle otázku 

No a před pár měsíci ses stal také otcem, tak jak si užíváš tento další krásný „koníček“?

Přiznám se, že nezodpovědně! Nikdy jsem nebyl (pracovně) mimo domov víc než poslední půlrok. Jinak je to super, vždyť to víš. Ale mám letos pracovně nadprůměrný rok. Měl bych možná trochu upustit páru a být s holkama víc doma. Třeba první zub jsem viděl až po 4 dnech, co byl venku. Polepším se, slibuju! :)

Pokud si dobře vzpomínám, tak se dcerka narodila v noci, kdy jsi měl hrát v Perpetu, takže to za tebe musel vzít někdo jiný, bylo to tak?

Sakra ty máš informace! Je to tak.

No, informace, zkrátka jsem tenkrát uvažoval, že bych na tu akci zašel a poslechnul si tě, takže jsem ji po očku sledoval…

Musel jsem to na poslední chvíli odpískat a letět do porodnice o 9 dní dřív. Vše dobře dopadlo jak v porodnici, tak v Perpetuu.

Pocházíš od Hodonína, který leží na samém kraji vinařské oblasti jižní Moravy, jaký máš vztah k vínu?

V Hodoníně narozen, ale přesněji pocházím z Čejkovic - hrdý lokální patriot. Byl jsem vždy víc pivař, ale vinařství moc podporuju. Osobně nevinařím, ale jak léta přichází, tak si víno dopřávám čím dál víc. Zrovna teď si dávám výborný červený Dornfelder 

Když se vrátím zpátky k muzice, kde tě můžeme nejčastěji nebo v nejbližší době slyšet?

Moc dobře se mi hrává v třeba brněnském Vibu, kde jsme letos s Loversákama byli x-krát, letos určitě ještě něco proběhne. Perpetuum je samozřejmě srdcovka! V prosinci určitě opět v Hodoníně ve Veslařském klubu, kde bude párty „Lovers on the Vekslák“. Super netradiční místo na akce, bude veselo.

Sobotní večírek SimSala Beats budeš rozjíždět, co čarovného si na nás nachystáš, na co se můžeme od tebe těšit?

Je mi ctí otevírat parket na tak známém večírku. Vzhledem k pěkně sestavenému lineupu bude dobrá příležitost ochutnat vše z mých nejoblíbenějších odnoží housu. Bude deep, budou melodie, bude magie! Moc se těším ;)

PARTYINFO

SimSala Beats

26.11.2016 Perpetuum, Brno
DJs: Sunafera, Vojte, Vyrys
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně