Nastia vybrala 10 nejlepších techno tracků post-sovětské éry

Nastia (které už dvarkát vystoupila v Česku) se narodila a vyrostla na Ukrajině. Brzy ji ohromil noční život v Doněcku a netrvalo to dlouho a dala se na kariéru DJky.

15.11. 2016 10:46:17 | ankety & názory | Carl W

Díky pravidelným vystoupení na slavném Kazantipu se dostala do hledáčku zahraničních promotérů, ve stejné době začala taky produkovat vlastní hudbu a nyní už je jednou z nejvýraznějších ženských postav světové elektronické scény. 

V tomto výběru se Nastia podívala do post-sovětské éry (tedy od roku 1991) a vybrala tracky, které se vážou na producenty z post-sovětských zemí a které nějak výrazně přispěly svou kvalitou místní hudební scéně.

Není tak snadné mluvit o post-sovětském technu od roku 1991, protože si myslím, že techno se tu zrodilo na konci 90. let. Možná se mýlím, protože jsem se narodila poměrně pozdě, takže jsem nebyla schopna sama sledovat celou historii  a s největší pravděpodobností jsem na někoho nebo něco zapomněla. Snažila jsem se však pochopit tuto éru abych vybrala opravdu tu nejdůležitější a nejlepší produkci.

1. SCSI-9 - Metamorphosis

Na první úspěšný elektronický projekt, na který si vzpomenu je SCSI-9, který se skládá ze dvou muzikantů z Moskvy - Antona Kubikova a Maxima Milutenka. Jejich první album vyšlo v roce 1999 a jeden z tracků, který se mi hodně zalíbil, byl Bubble Sun. Každopádně, jakmile jsem měla možnost s jedním z nich mluvit, rozhodla jsem se vybral novější skladbu Metamorphosis. Pro mě to jsou první umělci, kteří se proslavili za hranicí Ruska,“ říká Nastia.

2. Vakula - Modulation 01

Můj oblíbený a mnou nejvíc respektovaný umělec z tohoto výběru je Vakula. On je národní poklad. On sice techno moc neprodukuje, jeho skladby jsou více rozmanité. Jedna z mých oblíbených skladeb je pak Modulation 1, která letos vyšla na labelu Arma.

3. Павел Миляков - Ялта

Nastia: „Taky nesmím zapomenou na vydavatelství Гост Звук (Gost Zvuk), které je vynikající. Zaměřují se na hudbu od lokálních umělců s velmi osobitým a originálním zvukem. Můj oblíbený track pak je Styx Vol. 3 od producenta, který si říká Buttechno.

4. Anton Zap - Modernization

Anton Zap. Opravdu potřebuje představit? Je z Ruska a dělá neuvěřitlně inteligentní hudbu.

5. Andrey Zots - Ty Spal

Nastia: „Andrey Zots je jedním z těch producentů, kteří rádi experimentují se svým zvukem. Jeho track Ty Spal, který vydal na mém labelu Propaganda je masivní a groovy.

6. Stanislav Tolkachev - I‘m Not A Number

„Stanislav Tolkachev je ryzí ukrajinský techno génius. Všechna jeho produkce je prostě mimořádná. Pro tento výběr jsem vybrala track I‘m Not A Number, protože to video k němu jednoduše miluji.“

7. Etapp Kyle - Limb

Etapp Kyle je talentovaný producent ze západní části Ukrajiny, který nyní žije v Berlíně. Hrává pravidelně v Berghainu a hudba mu vychází na velmi respektovaných vydavatelstvích. Je mladý, neúnavný, inteligentní a vášnivý,“ popisuje Nastia.

8. Motor - 4, 5

„Motor je můj nový objev. Na tomto výběru mě lákalo právě to, že objevím nové umělce, které jsem předtím neznala a jejich skladby mě minuly. A toto je ten nejlepší případ. Parádní, silný a dospělý zvuk!

9. DJ Rx-5 - Acid House

Tady jsem narazila na něco speciálního, co vlastně vydal můj kamarád Aleksey Chernorot (jako DJ Rx-5). EP This ‘A Taste For Crap dle mě musíte mít. Je to brilantní nahrávka. Aleksey je jeden z ruských DJských průkopníků a tento release ukazuje, jak moc je nadčasový. Čisté kouzelnictví.

10. Magnit - White Island (Fast Mix)

Abych svůj výběr dokonale zakončila - vybírám skladbu od New Composers (Valery Alakhov, člen dua Magnit, je taky jedním z člen slavného projektu New Composers - pozn. red.) To byli ti umělci, kterým se podařilo z post-sovětské éry vydat svou hudbu na vinylu v Británii. Není to úplně techno, ale nebylo by správné, kdybych je nezmínila,“ dodává.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně