Temple One: V Británie zájem o trance klesnul

Šesté pokračování trancové klubovky Trancesated má podtitul Together We Escape, jehož headlinerem bude autor stejnojmenné skladby Joe Garrett, nebo-li Temple One. Než v pátek 18. listopadu vystoupí v brněnském klubu Eleven, přinášíme vám s ním rozhovor.

15.11. 2016 06:54:16 | rozhovory | Verča

- Verča: Ahoj Joe, jaké bylo tvoje léto a jak sis ho užil?

- Temple One: : Léto jsem měl parádní, bylo plné nezapomenutelných vystoupení a debutů jako třeba v Bangkoku, New Yorku a samozřejmě na festivalu Luminosity v Holandsku. Léto je také obvykle ve znamení minima času stráveného ve studiu. Trávím tento čas sbíráním inspirace, poznamenáváním si nápadů a přípravou na nadcházející měsíce.

Na čem aktuálně pracuješ, můžeme od tebe v brzké době očekávat něco nového?

Zrovna nedávno jsem dokončil novou skladbu pro FSOE, ze které jsem fakt nadšený. Tento label je čím dál více významnější a úspěšnější, takže je pro mě vždy potěšením mít příležitost na něm vydat release.

Jak to v současnosti vypadá s trancovou scénou v UK?

Za poslední roky tady v UK zájem o trance klesnul, ale stále má věrné a zanícené posluchače, stačí se podívat na akce jako Digital Society, Trance Sanctuary a nedávný Gatecrasher. Všechny tyto noci dokázaly, že o trance tady stále zájem je, jen je to více undergroundové.

S kým by sis chtěl zahrát b2b set?

To je těžká otázka! Měl jsem to štěstí se potkat se spoustou DJů za tu dobu mého hraní, ale zahrát si třeba po boku Tiësta ve společném classics setu by byl obrovský zážitek.

Jaký je tvůj DJský sen?

Moc rád bych si při sledování západu slunce dal chillout set v Café del Mar na Ibize a následně pak full on trance set v Amnesii. To by byla paráda.

Dokážeš si vzpomenout na své první hraní, kde to bylo a z čeho jsi hrál?

Měl jsem docela kliku, moje první vystoupení bylo v klubu Digital Society v Leedsu v roce 2009. Bylo mi potěšením zahrát si vedle borců jako Lange and Matt Hardwick, což byli DJové, které jsem poslouchal a na kterých jsem vyrůstal. Bylo tak neskutečné, že na to nikdy nezapomenu! Pokud si dobře vzpomínám, začínal jsem na playerech Pioneer CDJ-1000 mk3 a mixu DJM 800.

Jaká je momentálně tvá oblíbená trancová skladba?

Stále si ulítám na Super8 & Tab - Into, jednoduchá a chytlavá melodie doprovázená hutnou basovou linkou. Tento track v klubu vážně vždy zabere!

Jaké máš plány do budoucna?

Rád bych se zaměřil na vlastní produkci. Věnoval jsem mnoho času jiným věcem pro Freshly Squeezed Samples, ale teď se chci plně soustředit na svoji muziku.

18. listopadu to bude pro tebe tvůj brněnský debut, měl jsi ale někdy před tím možnost navštívit Českou republiku?

Bude to podruhé, kdy v České republice zahraji, poprvé jsem tady hrál v roce 2009 v Hradci Králové společně s Danielem Kandim, s kterým bylo spoustu srandy. Těžko uvěřit, že už je to 5 let, každopádně se moc těším, že se vrátím zpátky před české publikum.

Co si pro nás do Brna připravíš, na co se můžeme těšit?

Hodně nové muziky a hromadu nadšení a vášně pro trance.

Video: Temple One @ Luminosity Beach Festival (26-06-2016)

PARTYINFO

Trancesated 6

18.11.2016 Eleven, Brno
DJs: Temple One, Daniel Skyve, Kolliders, Zdeněk Beck, Guntro, Siva
Cena: 200
REKLAMAREKLAMA