Oliver Koletzki: V Roxy budu hrát techno!

Majitel labelu Stil Vor Talent, Oliver Koletzki, se vrací po čtyřech letech do Prahy. A je nám ctí, že jsme z něj týden před jeho vystoupením pár vět dostali!

9.11. 2016 15:42:07 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Olivere, právě nahráváš své nové album, které vyjde na jaře příštího roku. Už víš, jak se bude jmenovat? A co na něm dostaneme?

- Oliver: Přesně tak, album vyjde v květnu 2017 na mém vydavatelství Stil vor Talent! Název pro něj ještě nemám, ale můžu prozradit, že nebude popově orientované, jako má předchozí alba. Bude tu daleko víc instrumentálních tracků s velkým rozsahem a méně vokálů.

Právě tvůj label Stil Vor Talent oslavil jednácté výročí a vypadá to, že by v druhé polovině roku 2017 mohl dosáhnout na metu 200. releasů. Čí produkce tu vlastně další rok vyjde?

Naší největší mladou hvězdou je Reinier Zonneveld. Právě u nás vydal neuvěřitelné album a tracky z něj můžete najít v nejrůznějších hitparádách na Beatportu. Ale očekávejte i releasy od našich mladých talentů, jako je KlangKuenstler, Moonwalk, Several Definitions, Julian Wassermann, Fideles, Hidden Empire nebo Teenage Mutants.

Jsi hrdý občan Berlína, co bys nám doporučil, že nesmíme vynechat na našem dalším výletu po tomto městě?

Berghain, Currywurst, Watergate, Eastside Gallery, Kater Blau, Museumsinsel, Sisyphos, Pergamon Museum. Ten se znam je nekonečný.

V jednom starším rozhovoru jsi zmínil, že bys jednou chtěl udělat hip-hopové album. Platí to stále?

No jo, to je pravda! Určitě bych se k tomu někdy v budoucnu chtěl dostat, ale nyní to pro mě rozhodně priorita není. Dokážu si představit, že se do něčeho takového pustím, až budu zase o kousek starší.

#FuckEDM. Tento tvůj hashtag je nyní celkem slavný. Co mají producenti undergroundové elekatronické hudby, co EDM hvězdy nemají?

Opravdu už je slavný? Myslím si, že EDM je od začátku zaměřená na peníze. Ostatní žánry jako house nebo techna se vyvýjí po desetiletí a jsou založeny na pojmech tehdejší subkulturu a rebelantství. To jsou ty hodnoty, se kterými se člověk může identifikovat. Aspoň v mých očích.

Poslední rok jsi, co se týká produkce, hodně přitvrdil. Z popového a deep-housu jsi přešel na techno. Co máme očekávat příští středu v Roxy?

Máš samozřejmě pravdu. A přesně takto budu hrát i v Praze: techno! Někdy melodické a groovy, a někdy i pořádně tvrdé. Bude to techno ze srdce a z duše a strašně se na Prahu a Roxy těším!

Poslechni si: Oliver Koletzki - Love Family Park (2015)

PARTYINFO

Oliver Koletzki

16.11.2016 Roxy, Praha
DJs: Oliver Koletzki, Im Cyber, Makarov, Ravic
2. stage: Yannick & Filip Markes Project, Myclick
Cena: 280 - ?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně