Daniel Skyver: Na mé první hraní nikdo nedošel

Do brněnského klubu Eleven přijede další trancové jméno Daniel Skyver z Portsmouthu. Než se nám v pátek 18. listopadu předvede ve svém setu, tak nám nejdříve odpověděl na pár otázek třeba o tom, jak před lety začínal nebo jaké má plány.

10.11. 2016 05:04:29 | rozhovory | Verča

- Verča: Ahoj Danieli, jaké bylo tvoje léto a jak sis ho užil?

- Daniel: Letošní léto bylo pro mě parádní, i když docela hektické díky spoustě hraní. Za nejzajímavější považuji 3 hodinový set v Buenos Aires v Argentině nebo vystoupení na Luminosity, Grotesque, Quest4Trance a TranceVision v Holandsku. Také jsem poprvé zahrál v Madridu ve Španělsku a zavíral jsem hlavní stage The Gallery na Ministry of Sound v Londýně.

Na čem aktuálně pracuješ, můžeme od tebe v brzké době očekávat něco nového?

Právě dělám na pár vlastních skladbách a z nadcházejících releasů mám připravený jeden techy track, který brzy vyjde u Mental Asylum a jeden upliftingový track pro label Grotesque. Pracuji také na kompilaci, o které bude brzy zveřejněno více informací.

Jak to v současnosti vypadá s trancovou scénou v UK?

Myslím si, že z pohledu DJe a producenta na tom zdejší trancová scéna nebyla nikdy lépe než právě teď. Je zde spoustu talentovaných DJjs, kteří tvoří nádhernou muziku. Bohužel klubová scéna se po celé Anglii potýká s rušením akcí a zavíráním podniků, což je především těžké pro promotéry. Pořád je tady ale několik vyhlášených promotérů, kterým se daří dělat trance, jenže žádné nové noci nevznikají, což je podle mě škoda, takže mám trošku obavy, jak to bude vypadat s trancem v budoucnu.

Poslechni si: Daniel Skyver @ ADE, Panama, Amsterdam (2016)

S kým by sis chtěl zahrát b2b set?

Abych byl upřímný, nerad hraju b2b sety. Na většině hraní mám k dispozici jenom hodinku, a pokud máte hrát b2b set, tak to moc tracků nepustíte a je dost obtížné se dostat do tempa a na tu správnou vlnu. Každopádně pokud bych byl osloven zahrát si na velké akci, byl bych velmi rád za jakýkoliv čas a třeba i za ten b2b set s kýmkoliv, haha!

Jaký je tvůj DJský sen?

Můj sen je být schopen se uživit pouze hudbou. Jestli se tak stane nebo ne, kdo ví, nicméně si myslím, že se to poslední dobou stává čím dál obtížnější.

Dokážeš si vzpomenout na své první hraní, kde to bylo a z čeho jsi hrál?

Na své první vystoupení si už moc nepamatuji, ale bylo to v době, kdy jsem byl teenanger, hrál jsem house/techno a určitě to bylo z gramců, protože v té době žádné CDJ playery jako dnes nebyly. Na co si ale pamatuji, je moje první trancové hraní, což bylo před třemi nebo čtyřmi lety a nikdo na něj nedošel, haha!

Jaká je momentálně tvá oblíbená trancová skladba?

Je těžké odpovědět na tuhle otázku, ale asi řeknu, že můj oblíbeny trancový track je Brothers & Mark Sherry - Let it Come (Darren Porter remix), který vyšel u Outburst.

Jaké máš plány do budoucna?

No, právě jsem si objednal do studia nový počítač, takže moje plány jsou jednoduché, naučit se s ním pracovat a doufám, že v něm vytvořím nějaký dobrý trance. Také bych si chtěl zahrát na místech, kde jsem ještě nebyl, jako je třeba USA nebo Austrálie a budu věřit, že se mi tato příležitost naskytne v příštím roce.

18. listopadu to bude pro tebe tvůj DJský debut, měl jsi někdy před tím možnost Českou republiku navštívit?

Ne, tohle bude moje první návštěva České republiky a už se nemůžu dočkat.

Co si pro nás do Brna připravíš, na co se můžeme těšit?

Já se vždy snažím zahrát unikátní set na každé akci a budu dělat všechno pro to, aby tomu tak bylo i v Brně!

PARTYINFO

Trancesated 6

18.11.2016 Eleven, Brno
DJs: Temple One, Daniel Skyve, Kolliders, Zdeněk Beck, Guntro, Siva
Cena: 200
REKLAMAREKLAMA