10 let Syndicate

První říjnová sobota letošního roku byla ve znamení oslav desátého výročí jedné z nejtvrdších párty v sousedním Německu. Pořadatelé z I-Motion uspořádali v komplexu Westfalenhallen v Dortmundu další ročník Syndicate, na který dorazilo kolem 20.000 návštěvníků z Německa a okolních států.

7.11. 2016 13:00:36 | reporty | Langy

Vyjímkou nebyla ani početná skupina českých fanoušků, kteří se na tuto událost každoročně vypravují autobusem a nejinak tomu bylo i letos. Celá událost nabízela čtyři scény, na kterých se hrál hardcore (hlavní Masters of Hardcore aréna), hardstyle, hardtechno a klasiky v Classic District. Z bohatého line-upu je každoročně z čeho vybírat. Opravdoví fans si smlsnou i v nabídce bohatého a kvalitního merchandisingu, jak v oficiálním Syndicate shopu, tak i např. ve stánku Masters of Hardcore. K sehnání byla i oficiální 3CD kompilačka, kterou pro letošek namíchali Thorax, Act of Rage a Pet Duo.

Westfalenhallen - místo, kde se Syndicate každoročně koná, je prostor, který fanoušci elektronické taneční hudby znají především díky legendární MayDay, kde se párty pravidelně koná. Celý komplex se skládá z celkem 8 hal (Syndicate se konala ve čtyřech). Na akci vystoupila padesátka Djs zastupujících ty nejtvrdší styly elektronické taneční hudby. Vše bylo organizačně naprosto precizně připravené. Kromě hudebních zážitků jsme si z Dortmundu odvezli i luxusní vizuální vzpomínky na podobu úžasné mainstage, kde v pozadí nechybělo velké logo písmena „X“. Stage se po celou noc pyšnila úžasnými světelnými efekty a bohatou lasershow.

Letos jsme tuto noc zahájili na hardtechno scéně, kde jsme si poslechli sympatickou Brazilku Candy Cox a následně její krajany, nejznámější hardtechno DJ pár - Pet Duo. Na desátém výročí si to střihli hned ze šesti přehrávačů a tahle hudební smršť byla jedním z nej setů noci. Zaznamenali jsme tracky od producentů jako např. Boris S., Buchecha, Minupren a dalších.

Poté jsme se přesunuli na Masters of Hardcore, kde své třicetiminutové live vystoupení právě hrál Thorax a po něm nastoupila dvojice Tha Playah & Furyan. Ti do svého setu zařadili sem tam nějaký ten classic track (jako byl např. „Dune - Hardcore Vibes“). Nechyběla ani produkce z Furyanových rukou v podobě „Furyan & D-Fence - Fastlane“ atd. Následující Scarphase jsme využili k občerstvení a na plochu jsme se vrátili v jejich závěru, krátce před začátkem vystoupení ukrajinské kočičky Miss K8. Tahle fešanda se loni dostala na 94. pozici v anketě DJ Mag Top 100 Djs a letos postoupila o šest příček na 88 pozici. Slečna K8 do svého setu zařadila dostatek své produkce a zazněly takové kousky jako „Icebreaker, Raiders of Rampage (Masters of Hardcore Anthem 2016), Magnet, The Poison, Battlefield“ a další.

Dále zde během noci vystoupili ještě Nosferatu, Angerfist, Destructive Tendencies & DaY-mar, kteří line-up v aréně letos zakončovali. Zlatým hřebem noci byl 15 minutový megamix, který obsahoval všechny dosavadní hymny Syndicate a nabízel velkolepou světelnou show. Ti, kteří z jakéholiv důvodu nemohli být letos u toho, mohli letošní ročník poprvé sledovat přes probíhající live stream. Další harder styles Event ve Westfalenhallen proběhne už 11. února příštího roku. Uskuteční se zde totiž druhý ročník párty s názvem Exodus - Superior Hardcore.

Video: Exodus 2016 - Official Aftermovie

REKLAMAREKLAMA