Payův report z Amsterdam Music Festival

Uspořádat 8 parties během 5 dní na území nizozemského hlavního města, to už chce pořádný kus odvahy. Amsterdam Music Festival se s velkou jistotou stává leading eventem podzimní scény široko daleko. Bylo nám ctí být opět u toho a přinést další report.

27.10. 2016 12:30:17 | reporty | Paya

Payův report z Amsterdam Music Festival

Na letošním ročníku Amsterdam Music Festivalu si dali organizátoři, fenomenální promotéři Alda Events a ID&T, opravdu záležet. Čtvrté vydání tohoto eventu se totiž protáhlo do pěti dnů a obsadilo kromě fotbalového svatostánku AFC Ajax Amsterdam také oba sousedící luxusní partyprostory, tedy Heineken Music Hall a Ziggo Dome. Na těchto kouzelných místech se pod hlavičkou AMF postupně uskutečnily například sólové parties velkých DJs, jako jsou Hardwell, Tiësto nebo Axwell /\ Ingrosso. Celý festival otevřela středeční úvodní akce, na které proběhlo vyhlášení vítězů ankety DJ Mag Top 100 DJs Poll. V jeho rámci byl korunován historicky nejmladší vítěz, domácí Martin Garrix, který tak dobyl pomyslný světový trůn popularity v pouhých dvaceti letech a v této pozici vystřídal svého krajana Hardwella. Loňští vítězové z Belgie obsadili druhou příčku. Vítěznou trofej pak předávala skutečná legenda EDM scény, velká osobnost Tiësto, který se společně s Arminem van Buurenem drží v nejužší špičce již od přelomu tisíciletí. Vlajkovou lodí festivalu však byl dvoudenní event v Amsterdam ArenA, jehož prvního dne jsme se zúčastnili i my a AMF tak na místě zažili již počtvrté za sebou.

Fotbalový stadion se zatahovací střechou má skvělého genia loci, navíc taneční party se na něm konají velmi tradičně, už od dob veleslavné Sensation White. Vzhledem k tomu, že letošní hlavní AMF party probíhala již od brzkých odpoledních hodin, zažili jsme celou akci už za světla, které na podlahou pokrytý pažit prosvítalo skrz střechu arény. Co nás naopak tradičně nepřekvapilo, to byl velmi vytuněný zvuk, na kterém si Oranjes pokaždé dávají velmi záležet. Samotná stage byla opět monstrózní, vybavená rozsáhlými LEDkami, lasery a mocným světelným parkem. Ačkoliv party nebyla úplně vyprodaná, přesto přivítala několik desítek tisíc partypeople a očividně bylo plno. Kromě dámských toalet jsme nezaznamenali vůbec žádné fronty, bary byly velkokapacitní a akceptovaly bezkontaktní platební karty. Odpadala tím potřeba žetonového systému. Co nás velmi potěšilo, to bylo nečekaně velké množství českých vlajek, které jsme potkávali na různých místech obřího parketu. Je skvělé, že se naši rodáci neomezují jen na české partykoncepty a jezdí do Evropy objevovat naprostou špičku, mezi kterou Amsterdam Music Festival bez debaty definitivně patří.

Bez přetvářky I AMsterdam

Po naprosto bezproblémovém zaparkování v bezprostřední blízkosti ArenA Boulevardu jsme absolvovali nezbytné fotografování s ikonickým nápisem I AMsterdam a vyrazili k příslušnému vchodu k bezpečnostní prohlídce. Na ploše mezitím dokončili svůj set domácí borci W&W, před stadionem jsme dobře slyšeli jejich hitovku Don’t Stop The Madness nebo jejich remix na Coldplay & Beyoncé – Hymn For The Weekend. Po wéčkách se žezla chopila další domácí dvojka Showtek – a show to byla pořádná. Nechyběly jejich hitovky typu Cannonball nebo Get Loose v Tiësto remixu. Vrchol setu pak na konci jejich hraní obstaral kromě MCho také Sonny Wilson a také sám hlásící Duro – ano, nemohlo jít o nic jiného, než Booyah. Samotný závěr patřil hardstylovému rytmu – nové skladbě Showtek vs. Technoboy & Tuneboy s názvem (Have You Ever Been) Mellow. Následoval však ještě jeden track, a to kolaborace Showtek s Major Lazer pod názvem Believer. Další na řadě bylo duo The Chainsmokers ze Spojených států amerických. Na AMF podle svých vlastních slov vystoupili poprvé a vnesli na party ukázku toho, co se hraje v zámoří.

The Chainsmokers své fanoušky potěšili svými nejslavnějšími písněmi v čele s Closer a Don’t Let Me Down. Pobavily nás však i další skladby, které se v jejich setu objevily: symbol letošního léta Kungs vs. Cookin’ On 3 Burners - This Girl, megahitovka Eurythmics – Sweet Dreams nebo titulní skladba k filmové sérii Rocky. No a jinak trap, bass house a future house. Zajímavé představení. Toho dalšího jsme se trochu obávali. Alesso byl v minulosti naším velkým oblíbencem, avšak v létě nás na Tomorrowlandu příliš nezaujal. V Amsterdamu to byla ale zase opět on, Alesso je zpět! Jeho sadu otevřela zbrusu nová píseň Take My Breath Away, do kombinace švédský DJ zvolil svůj snad největší úspěch jménem Under Control. Následoval například D.O.D. – Zipper, Švédova vlastní rozbíječka Tear The Roof Up, další jeho produkce City Of Dreams, Years nebo Calling (Lose My Mind), ale i Cool, Heroes, I Wanna Know, starší geniální track M83 – Midnight City a závěrečné If I Lose Myself. Co víc by si Alessův fanoušek mohl přát, že? Dav ovšem odrovnalo i intro Davida Guetty – žabožrout si totiž přichystal celý orchestr!

Dva exvítězové DJ Magu

Parta symfoniků impresivním způsobem vystřihla hymnu letošního fotbalového Eura a dál už to asi všichni znáte :-) Titanium, Play Hard (v kombinaci s bladeovským Phatt Bass), Ain’t A Party Without Me, Shot Me Down, Bad nebo Sexy Chick. Mě osobně nejvíce potěšil Guettův skvělý dark track Pelican, který stále ještě oficiálně nevyšel a během kterého David s oblibou do mikrofonu křičí Can You Feel It? Dav pak viditelně pobavila kombinace I Gotta Feeling s Jack Ü – Where Are Ü Now a do třetice Aviciiho Waiting For Love. V deset hodin večer už DJský pult opanovali naši favoriti – Axwell a Sebastian Ingrosso alias dvojice /\ – a set začali ve velkém stylu novinkou How Do You Feel Right Now. I tento set byl nacpaný autorskou produkcí, namátkově Barricade, Together, Dark River, Antidote, One, Dream Bigger, Can’t Hold Us Down, Calling, Something New, This Time, Thinking About You, Reload, On My Way, Save The World a pochopitelně na závěr stále chytlavé Sun Is Shining. Co dodat, fanoušci v sedmém nebi. Nebyli by to ale Švédové, aby si z toho neudělali trošku legraci – například použili Whitney Houston – I Wanna Dance With Somebody nebo své krajany Europe – The Final Countdown :-)

Když jsme u té recese – s nesmírným pobavením jsme potkávali trička s fotografií Dillona Francise a nápisem „Calvin Harris“. Dillon je známý troll :-) Nicméně zpět k hudbě – v line-upu už zbývalo jen poslední jméno: a tím nebyl nikdo jiný, než šéf stáje Revealed, Tiëstův nástupce Hardwell. No a opět to bez okolků rozsekal. Už to jeho intro (hláskované H-A-R-D-W-E-L-L) je výborné. Pokračování obstarala smršť autorských mashupů. Z Hardwellovy produkce mne dost potěšila skladba Mad World. Přátelé si pochutnali na excelentní kombinaci novinky Olly James & Maddix – Invictus s legendární Jordan & Baker – Explode s nářezovou Knife Party – LRAD. A partypeople? Ti aplaudovali také například Project X OST a překvapivě odehranému Martin Garrix – In The Name Of Love a The Chainsmokers – Don’t Let Me Down. V úplném finále padl znovu hardstyle. Konec, šmytec, odchod. Tedy počkat, žádný odchod – stejně jako dvě desítky dalších Hardwellových fans na něj zkoušíme počkat a po čtvrthodině se dočkáme možnosti stisknout mu ruku a nafotit selfie. Hardwell se v první řadě vážně zastavil. A pak už opravdu hurá zpět do Prahy. See Ya Next Year!

PARTYINFO

T-Mobile pres. AMF ArenA Saturday

22.10.2016 Amsterdam ArenA, Amsterdam
DJs: Alesso, The Chainsmokers, David Guetta, Don Diablo, Ferreck Dawn, Hardwell, Jay Hardway, Showtek, Sunnery James & Ryan Marciano, W&W
Cena: 79,50 - 180 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně