Da Fresh: Skládání hudby je pro mě droga

Francouzský elegán Arnaud Caschera alias Da Fresh se po několika letech vrací do Brna a již tento pátek vystoupí v klubu Exit. Na akci navíc oslaví narozeniny náš kamarád DJ Phil Albedo, gratulujem! :)

20.10. 2016 11:10:04 | rozhovory | Phil Albedo

Da Fresh: Skládání hudby je pro mě droga

Ahoj Arnaude, díky, že sis udělal čas na rozhovor. Co během všedních dnů provádíš v těchto podzimních dnech?

Nejvíce času trávím ve studiu, pracuji na nové hudbě a také na novém projektu, o kterém zatím nic neprozradím.

Když přejdeme k víkendům, jakou párty sis v poslední době nejvíce užil?

Rád bych se zmínil o jedné nezapomenutelné akci - Solaris Festival na jihu Ukrajiny. V létě jsem tam strávil 2 dny, protože můj kamarád Maverickz hrál v pátek a já v sobotu. Byl to opravdu skvělý víkend, pařili jsme non-stop…

K víkendům neodmyslitelně patří i neděle, které jsou občas náročnější než samotné akce. Jaký je podle tebe ideální program pro takové dny?

Radši nic nedělat! Zůstat pěkně na pohovce, sledovat dobré seriály jako je Hra o trůny nebo Mr. Robot a pít hodně perlivé vody, aby porazila tu kocovinu.

Tvým bydlištěm je Lyon, který ve Francii patří mezi oblíbené turistické destinace. Jak tohle město vnímáš ty a co hudební scéna v tomto městě?

Pro mě je to jednoznačně nejlepší město ve Francii a také na světě (smích). Nádherné místo a ani ne tak velké město, s optimálním zalidněním, což mi vyhovuje. Hudbě se zde daří skvěle a každý má z čeho vybírat.

Ve Francii se jistě najde mnoho zajímavých a nádherných měst. Je ti blízké i nějaké jiné město, které by stálo za zmínku?

Určitě Paříž, jejíž chloubou je kultura, historie, dobré jídlo a samozřejmě párty. Jinak podle mého názoru i přesto všechno to není místo pro bydlení.

Skládáš hudbu již mnoho let, postřehl jsi ve své tvorbě za celou dobu nějaký vývoj, podobně jako někteří další producenti?

Skládání hudby je pro mě droga, takže jsem nikdy o nějakém vývoji ani nepřemýšlel. Vždy jsem tvořil, jen to, co jsem v daný moment chtěl tvořit a právě proto se specializuji na techno, tech house nebo občas deep house.

Jako zkušený hudební producent musíš mít jistě velký přehled o dobré muzice. Měl bys nějaké tipy pro čtenáře, co si pustit v mp3 přehrávačích nebo v autě?

Nedávno se mi zalíbily poslední tracky od umělců jako je Yotto, Moonwalk, Giacomotto, Eagles & Butterflies.

Na některých tvých promo fotkách si nejde nevšimnout trička s „krásným slovem“, které svým stylem písma připomíná logo kapely AC/DC. Máš oblíbené ještě nějaké jiné tričko, které pobaví?

Jasně… „Vodka - connecting people“

V Brně jsi vystupoval na populárních akcích jako je Elektra nebo Prigl Festival. Jak máš tohle město po těch několika letech zafixované?

Jako město, kde si pokaždé dobře zahraji. Je zde na lidech poznat, že mají rádi hudbu, což je důležité pro to správnou atmosféru.

V pátek, 21. října 2016 se vracíš na místo činu. Chtěl bys něco vzkázat fanouškům, případně fanynkám?Bez překladu: „Be fresh and let’s party! French do it better ;-)“

 

PARTYINFO

Rush Hour

21.10.2016 Exit, Brno
DJs: Da Fresh, Phil Albedo, Destroyer, Thin & Thick, Sony Vega, Stanique Hell, Jaryno Haidy
Cena: 100 / 130
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně