George FitzGerald: Nejlepší tracky jsou záměrně nedokonalé

V rámci oslav 24. narozenin pražského klubu Roxy přijede poprvé do Prahy představit svůj sound britský producent George FitzGerald. Skvělá příležitost jej vyzpovídat!

11.10. 2016 16:31:50 | rozhovory | Carl W

- Cawl W: Ahoj Goergi, vyrostl jsi v Londýně, že? Sleduješ pořád tamní undergroundovou scénu?

- George FitzGerald: Narodil jsem se kousek od Londýna a vyrostl jsem tu, takže londýnská scéna pro mě moc znamená. Ještě donedávna jsem však několik let bydlel v Berlíně, takže mě ovlivnila obě tato města. A samozřejmě sleduji, co se v Londýně děje.

Tvůj starší bratr byl taky DJ, ale točil drum&bassové desky. Ovlivnilo tě to nějak?

Vůbec. Nikdy jsem nebyl velký fanda drum&bassu. Samozřejmě každý žánr má nějaké dobré aspekty, ale tu dobu v Londýně, kdy můj brácha kupoval desky, jsi mohl být buď v drum&bass komunitě nebo garage komunitě. Nikdy ne v obou.

Je teď v tvém životě nějaké výzva, které musíš čelit?

Najít si dostatek času na tvorbu hudby ve studiu. Ale to je „dobrý“ problém.

V nějakém starším rozhovoru s tebou jsem četl, že stále chodíš pařit do Panorama baru v Berlíně. To pro DJe není úplně typické, že po víkendovém hraní jde ještě jako návštěvník do klubu. Jak to zvládáš?

Snažím se, z logických důvodů, aby se z toho nestal zvyk. Ale je super se spojit s tanečním parketem zase jako návštěvník. Jinak to prožíváš jako DJ vždy za pultem, kde si připadám izolovaný.

Máš nějaké zvyky nebo nějaké místo, kam se uchyluješ, když musíš být kreativní a skládat hudbu?

Já vlastně nejsem ani tak komplikovaný, co se týče kreativního procesu. Moje studio je to moje speciální místo – i když není nějak zvláště krásné, je to moje útočiště před stresem okolního světa. Jde sem vypnout a relaxovat. A to je přesně to, co potřebuji, když tvořím hudbu.

Minulý rok si vydal album Fading Love s hitovkou Full Circle. Věděl jsi už tehdy, když si tento track dokončil, že to bude hit?

Opravdu ne. Měl jsem určitě takový speciální pocit ve studiu, když jsem si ho jako hotový pustil, ale nikdy nevíš, nebo si nemůžeš být jistý, jak takový track dopadne, dokud se nedostane do světa. A já byl pak úplně ohromen reakcí, jakých jsem na Full Circle dostal.

Poslechni si: George Fitzgerald - Full Circle

Co plánuješ v budoucnu za releasy?

Nemám nic konkrétního, ale můžu prozradit, že pracuju na dalším albu.

Existuje nějaký track, o kterém bys mohl říct, že tě nějak změnil?

Myslím že při poslouchaní Anti War Dub od Digital Mystikz jsem se rozhodl, že chci produkovat hudbu. To byl pro mě velký moment.

V době, kdy produkce releasů undergroundové hudbu stále stoupá a stoupá ... jak vlastně poznáš dobrý track? Co je dnes ten rozdíl mezi kvalitou a kvantitou?

V dnešní době opravdu není těžké udělat propracovaný track, který zní profesionálně. Všechno, co potřebuješ, je laptop. Takže produkce hudby, aspoň u mě, je o lidském elementu. Takže nejlepší tracky v dnešní době mají nedefinovatelný charakter a jsou záměrně nedokonalé, protože jsou pak více zajímavé pro lidské ucho.

Kdo tě inspiruje mimo hudbu?

Ronnie O’Sullivan, profesionální hráč snookeru (kulečníková hra – pozn. red.) On je pro mě ztělesnění ustaraného génia. On vlastně bojuje jen sám se sebou a je velmi pozoruhodné toto sledovat.

Máš teď nějakou „vypalovačku“ kterou úplně změníš náladu na tanečním parketu?

Gold Panda - Autumn Fall. Track z jeho posledního alba. Je to úžasná skladba pro zpomalení.

Co momentálně považuješ za svůj největší úspěch?

Svou dceru.

Chystáš se na své první hraní do Prahy. Co se ti vlastně vybaví, když se řekne Praha?

Franz Kafka

Kdyby jsi nebyl v hudební branži, co bys dělal?

Byl bych v nějakém podstatně nudnějším odvětví.

PARTYINFO

BE24: George Fitzgerald

22.10.2016 Roxy, Praha
DJs: George FitzGerald, Yotto, Pavel Bidlo, Schwa
2. stage: Animal Print, Bruno Curtiz
Cena: 200 / 280 / ?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně