Max Cooper vydá nové album Emergence

Londýnský producent má nachystáno nejen nové album, ale také jím odstartuje své nově vznikající vydavatelství Mesh. Emergence tam vyjde na konci listopadu.

20.9. 2016 08:05:38 | nové desky | Carl W

Emergence přijde dva roky pro debutovém LP Human. Tisková zpráva o albu říká: „Jedná se o příběh o vývoji vesmíru - jakým způsobem vznikly velmi složité věci jako lidské bytosti z bezvýznamného působení jednoduchých zákonů.

Každá skladba se pak zaměřeje na „krásu přírodních zákonů a procesů“, „vizualizaci dat“, „vlny prostorovou dimenzí“ nebo „působení fyzikálních sil“. 

Někomu to může přijít dost vágní, ovšem nutno připomenout, že Cooper má doktorát z výpočetní biologie, takže k daným tématům toho bude vědět víc, než většina smrtelníků.

Nás hudební nadšence pak zaujme informace, že na albu najdeme vlivy techna, post-rocku nebo IDM. Na několika skladbách se podílela vokalistka Kathrin deBoer (kterou můžeme znát už z alba Human) nebo pianista a skladatel Tom Hodge.

Emergence vyjde na Cooperově novém labelu Mesh. Ven se zatím dostal první singl Waves, který si můžete poslechnout níže. Album se do prodeje dostane 25. listopadu.

Poslechni si: Max Cooper - Waves

Tracklist:

01. Symmetry feat. Tom Hodge
02. Seed feat. Kathrin deBoer
03. Waves
04. Distant Light
05. Myth feat. Tom Hodge
06. Order From Chaos
07. Cyclic
08. Impermanence feat. Kathrin deBoer
09. Trust feat. Tom Hodge & Kathrin deBoer
10. Organa
11. Unbounded

REKLAMAREKLAMA