Spotify s 40 miliony platících posluchačů zatím válcuje Apple Music

Spotify, Deezer, Tidal, Google Play Music, Apple Music nebo snad nováček Amazon Prime Music? Jakou služby využíváte na streamování hudby vy?

16.9. 2016 10:15:00 | technologie | Carl W

Pojďme se mrknout na globální čísla: Spotify patří v tomto směru mezi nejpopulárnější platformy a to potvrzuje i raketový růst. Začátkem roku 2015 překročilo Spotify 15 milionů platících uživatelů a před několika měsíci se pochlubilo rekordním počtem celkových sto milionů uživatelů (platících i neplatících). Těch platících je k dnešnímu dni už přes čtyřicet miliónů.

Když to srovnáme třeba s Apple Music, Spotify jasně vítězí. Platforma Applu má 17 miliónů platících zákazníků. V Česku má pak Spotify i tu výhodu, že uzavřela partnerství s operátorem O2 a ten data pro tuto aplikaci nabízí posluchačům zdarma.

Zajímavostí pak je, že i přes tato čísla je Spotify ve ztrátě. Loni její hospodaření skončilo v červených číslech, konkrétně ztráta činila 184,5 milionů eur (cca 5 mld. korun), což je ještě o 20 milionů eur víc, než rok předchozí.

A jaké máme alternativy? Kromě Apple Music, která zahájil provoz teprve loni, je tu Google Music, Deezer, Tidal či nově se rozbíhající se Amazon Prime Music, který čeká letos velká expanze. Jakou službu pro streamování hudby preferujete vy?

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně