Znáš elektronický projekt hudebních producentů seriálu Stranger Things?

Asi málokdo ještě neviděl novodobou Foglarovku z Netflixu Stranger Things. Seriál se ihned stal hitem a to i díky stylovému retro-elektronickému soundtracku.

17.8. 2016 11:15:17 | informace | Carl W

Stranger Things jako seriál představovat nebudeme, ale mrkneme se rovnou na Kyla Dixona a Michaela Steina - tvůrce soundtracku. Ti se díky Netflixu dostali poprvé k televizní tvorbě a hned se jejich soundtrack stal hitem.

Vsadili na kultovní sci-fi kulturu 80. let (ve kterých se seriál i odehrává) a pomocí experimentálních synťáků s dávkou trochu kýčovité nostalgie doručili elektronickou parádu v retro hávu, která má ale vyjímečnou kvalitu a působí moderně.

Soundtracky k Stranger Things jsou hned dva: Stranger Things Volume 1 už je venku a Volume 2 vyjde digitálně 19. srpna a na CD 24. srpna.

My se ale chceme podívat na elektronický kvartet Survive, jeho jsou Kyle Dixon a Michael Stein součastí. jejich domovem je americká Austin a již několik let se prezentují temnými motivy s dojemnou hloubkou, ale i více pozitivními tóny - a hlavně - všude hrají prim analogové synťáky.

Poslechni si: Survive - MNQ026 Album

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně