Report z Electronic Family od Langyho

Letní festivaly jsou v plném proudu a jedním z nich byl i Electronic Family, který proběhl o minulém víkendu v krásné přírodní lokaci poblíž amsterdamského letiště Schiphol. Amsterdamský les, jak se místu jinak nazývá, hostil festival, který nabízel celkem čtyři taneční pódia, mimo jiné všechna zaměřená na hudební styl trance.

1.8. 2016 15:51:01 | reporty | Langy

Electronic Family patří k největším událostem zaměřené na tento stále velice populární hudební směr a organizátorem eventu nebyl nikdo jiný než promotérský gigant Alda Events.

Ani my jsme letos neváhali a vyrazili na hudebně atraktivní line-up, který nabízel spousty jmen světového formátu. Mezi nimi byli např. Andrew Bayer, KhomHa, MaRLo, Shogun, Andrew Rayel, Johan Gielen, Paul Oakenfold, Menno de Jong, M.I.K.E (Push), Misja Helsloot, Markus Schulz, Ben Gold, Maor Levi, Cosmic Gate a mnoho dalších. V rámci žánru bylo opravdu z čeho vybírat a jak je v západních zemích zvykem, stihnout úplně vše se za ten jeden den nedá.

Na legendy je narváno

Příjezd k celému festivalu byl naprosto bezproblémový, na několik parkovišť v nejbližším okolí navigovalo dopravní značení a o plynulý provoz na křižovatkách se starala sama pořadatelská služba. Family stage a Grotesque byly open airy, Anjunabeats a Legends scény byly velké pártystany. Ovšem v případě Legends stage mohli organizátoři zvolit spíše open air variantu, protože tady bylo plno od začátku do konce. Ne jen uvnitř, ale i několik metrů kolem celého párty stanu.

Není se ale čemu divit, při každém průchodu kolem této stage člověk zaslechl jednu nádhernou klasiku za druhou. Za zmínku teď určitě stojí skladba „Conjure One feat. Sinéad O´Connor - Tears From The Moon (Tiësto ISOS Remix)“, kterou jsme zaslechli během setu Johana Gielena. Krásná vzpomínka na dobu, kdy tato hudba byla v Evropě proudem č.1.

Žetony se už neplatí

Kromě skvělé hudby nabízel Electronic Family bohatou kuchyni v podobě jídel všeho druhu. Nechyběly např. grilované maso, kebaby, těstoviny, hamburgery. Mezi sladkými jídly jste si mohli dát i třeba vafle. Vyjímečně se zde neplatilo žetony, jak jsme na západě zvyklí. Tentokrát byl systém placení ještě vychytanější. Na pokladnách jste při první platbě obdrželi EF platební kartu, kterou jste si předplatili určitou částkou a na barech stačilo jen přiložit ke čtečce a platící tak hned viděl cenu za nápoj či jídlo a poté hned zůstatkovou hodnotu. Opět o něco rychlejší a pohodlnější způsob placení.

Z hudby nám neunikl např. MaRLo, který během své hodinky odehrál takové tracky jako „Lethal Industry“ od Tiësta, „Between The Rays“ Orjana Nilsena nebo „Sound of The Drums“ Armina van Buurena. Kvalitní trance vystoupení odehrál i Američan Andrew Chen, alias Shogun. Tento trance a progressive producent patří určitě k nejvýraznějším jménům v této hudební oblasti a jeho tracky hrají přední světoví DJs nejen ve svých pravidelných radioshow. Mně osobně se vryl do paměti díky dvěma nádhernými trackům jako jsou skladby „Save Me“ a „Run To My Rescue“ se zpěvem Emmy Lock. Umístění na 47. příčce v loňském DJ Magu je rozhodně zasloužené.

Trance ve všech podobách

Během Eventu jsme zaslechli např. Ben Golda, nebo b2b Menno De Jonga se Seanem Tyasem. Hoši vsadili na nesmrtelnou skladbu „As The Rush Comes“ projektu Motorcycle a následující Paul Oakenfold odstartoval svůj set v psytrance stylu. Markus Schulz na hlavní scéně potěšil především dvěma klasickými kousky z produkce legendárního Marka Spoona (Storm - Storm a Jam & Spoon feat. Plavka - Right In The Night). Fila zase úžasným trackem od „Yahel - Voyage“. Andrew Rayel odehrál pro něj typický set, ve kterém skvěle kombinuje trance s tím lepším z aktuálního komerčního progressive housu . Nás rozhodně bavil a skvěle připravil na závěrečnou show celého dne.

Tou nebylo nic jiného než vystoupení hudebního mága Ferryho Corstena se svým legendárním projektem Gouryella. Tohle jsme si nemohli nechat ujít. Stejnojmenným trackem odstartoval úžasnou hodinku plnou nádherného trancu a následovaly takové perly jako „Walhalla“ nebo „Ligaya“. Zařadil i svůj magický track „Follow You“, který do setu skvěle zapadl. A aby toho nebylo málo, už tak dokonalý set zakončil loňským hudebním klenotem „Anahera“ a úplný závěr patřil tracku „Neba“. Amsterdamský les opět zažil finální hodinku s naprosto úžasnou a kvalitní elektronickou taneční hudbou doplněnou tematickými projekcemi.

Příště zase!

Hostem události byla zpěvačka Emma Hewitt, která si během dne střihla hned několik svých vocal tracků. Organizačně bylo vše zvládnuté na výbornou a v závěru festivalu jsme se dozvěděli, že příští rok bude akce vícedenní událostí. První ročník se zrodil v roce 2011 právě v Amsterdamu a v roce 2017 se festival přestěhuje do nové lokace v Den Boschi. Opět se bude jednat o zalesněné místo, avšak navíc s jezery a písečnými plážemi.

PARTYINFO

Electronic Family

23.07.2016 Amsterdamse Bos, Amsterdam
DJs: Ferry Corsten presents Gouryella, MaRLo, Khomha, Markus Schulz, Paul Oakenfold, Menno de Jong, Shogun, Andrew Bayer, Aly & Fila, Ben Gold, Andrew Rayel, Pure NRG (live), Cosmic Gate, Maor Levi, M.I.K.E., Johan Gielen, Marcel Woods, Misja Helsloot, First State etc.
Cena: 49 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně