Report ze Sónaru od Kouzelné

Sónar skončili, a já si mohu odškrtnout z mého festivalového “to do listu” další navštívený festival. A jaké to bylo? Náročné!

14.7. 2016 16:52:42 | reporty | Kouzelná

Spojit turistiku (já byla v Barceloně poprvé) s tímto festivalem a k tomu probíhajícím Barcelona OffWeek, což bylo ještě několik párty (cca 20 akcích) navíc, bylo opravdu hodně vysilující, ale v dobrém a já si to užila.

Na Sónaru bylo k vidění 130 hudebních vystoupení, zúčastnilo se ho 115 000 účastníků ze 101 zemí. Zahráli se tu dva sedmihodinové sety v Sonar Car (Four Tet a Laurent Garnier)

Sónar nejenže je svátkem hudby, kde vystoupili letos takový umělci jako Jean Michel Jarre a Anohi se svými audiovizuálními vystoupeními, ale dalo by se říct, že je to vlastně taková kulturní laboratoř. Sónar má za úkol spojit umělce, vývojáře a inovátory a dát šanci nahlédnout do technologické a tvůrčí budoucnosti elektronické hudby.

Sónar by Day se konal uvnitř Fira Barcelona, což je vlastně centrum Barcelony. Byl rozdělený do 4 částí, Sonnar Village, což byl venkovní areál, Red Bull Music Academy Sonar Dome, velmi intimní pro živé vystoupení Sonar Hall a Sónar+D, kde bylo možnost nahlédnout do jednotlivých vystavovatelských projektů. Bylo zde k vidění opravdu hodně, jednu chvíli jsem litovala, že nejsem muž se zájmem o technologie :-)

Jedna z instalací, která mně zůstala v paměti, ale kterou jsem zároveň bála vyzkoušet, posuďte sami, byla “The Timekeeper” aneb tihle “kreativci” ví, jaká píseň bude spjata s vaší pamětí v budoucnosti. Takže pomocí zadaných dat a jejich analýze vám tahle mašinka předpoví píseň k vaší budoucí vzpomínce. Přišlo mně to trošku děsivé.

Můj první den na Sónaru byl, kvůli zpoždění letadla a šílené zácpě z letiště až páteční. První kapelka, kterou jsem měla to štěstí si poslechnout byla Congo Natty feat. Congo Dubz, Tenor Fly, Nanci & Phobe, kteří začínali písní Redemption a následně rozezpívávali dav písní Could you be loved od Boba Marleyho. A následně detroitské legendy Underground Resistance presents Timeline.

Největším objevem pro mě byl koncert Dawn of Midi v Sonar Hall. Tihle tři týpci z Brooklynu, z nichž jeden hrál na piano, druhý na basu a třetí na bicí, mě okouzlili.

Instalace "Earthworks" stála uvnitř zvukově izolované haly a reprezentovala proces formování Země s neustálými změnami, které se odehrávají v její struktuře a krajině, od přírodních jevů (zemětřesení, eroze) na jevy způsobené lidskou aktivitou, které určují nové geologické éry: antropocén.

Sónar by Night se konal v místě Fira Gran Via. Bylo to jako kdyby se naše “milovaná Apošenka” konala ve třech pavilónech P najednou po 2 noci a do toho byl ještě na výstavišti postavený cirkusový stan, kde by probíhaly sedmihodinové sety.

Sónar by Night byl rozdělený na Sonar lab, kde jsem chytla vystoupení Booka Shade a Eats Everything, Sonar Pub, kde jsem chytla vystoupení DJ Craze, Sonar Lab The Warehouse project a Sonar Car, který pravě sloužil k výše zmiňovaným sedmi hodinovým setům. Já tu měla štěstí slyšet Laurenta Garniera.

Pro více informací o Sónar a jeho připravovaných festivalů (včetně přidání Hongkongu a Istanbul) navštivte www.sonar.es.

PARTYINFO

Sónar 2016

16.06.2016 - 18.06.2016 , Barcelona
DJs: Jamie Woon, Kelela, Bob Moses, Kenny Dope, King Midas Sound & Fennesz, Lady Leshurr, The Black Madonna, David August, James Rhodes, Tuff City Kids, Nicola Cruz, Field by Martin Messier, Baelish, Acid Arab, Cauto, Gazelle Twin: Kingdom Come, The Spanish Dub Invasion feat. Mad Professor, Sr. Wilson, Iasai & George Palmer, Strand, Santigold, Roots Manuva, John Grant, Section Boyz, Matias Aguayo, Magic Mountain High, Kode9 x Lawrence Lek present The Nøtel, El Guincho, Ata Kak, Danny L Harle, Niño de Elche, Los Voluble, Soft Revolvers by Myriam Bleau, Las Hermanas, Dawn of Midi, Mikael Seifu, AWWZ, Ilia Mayer, Golden Bug & Desilence, Lloret salvatge, DVS1 & Rodhad, Kerri Chandler, Ben UFO b2b Helena Hauff, Hot Shotz, Soichi Terada, Intergalactic Gary, Noaipre, Jean-Michel Jarre, James Blake, Richie Hawtin, Anohni: Hopelessness, Flume, Four Tet, The Martinez Brothers, John Talabot, Mano Le Tough, Angel Molina, Kölsch, Kode9, Mind Against, Zero vs. Chelis, Red Axes, Oneohtrix Point Never, Yung Lean, Howling, Nozinja, Troyboi, Congo Natty Feat Congo Dubz, Tenor Fly, Nãnci & Phoebe, Busy P, Para One, Boston Bun, Badbadnotgood, Ivy Lab, Club Cheval, Bruna & Wooky, Alba G. Corral, Alva Noto, Cyclo (Carsten Nicolai + Ryoji Ikeda), Byetone, Tendts, Ison, N.M.O, New Order, Fatboy Slim, Skepta, Santigold, Boys Noize, Laurent Garnier, A-Trak, Stormzy, DJ EZ, Kaytranada, Jackmaster, Booka Shade, Paco Osuna, Bicep, Ben Klock, Eats Everything, Coyu, Alizzz, Melé & Monki‘s NRG Flash, Mura Masa, Krysko & Greg Lord , Toner, Sanatruja
Cena: 54 - 195 €
REKLAMAREKLAMA