Hrr.nec: Na Vendetě si dám ultimátní vinylový back2back set

Blíží se další Vendeta, která se uskuteční tento pátek na Flédě, a vystoupí tu mimo jiné i vinylový mág Hrr.nec. A právě toho si Kotlyk pozval na rozhovor.

6.6. 2016 07:17:17 | rozhovory | Kotlyk

- Kotlyk: Ahoj, dlouho jsme se neviděli - jak se máš a jak se chystáš na letní sezónu? Na jakých festivalech a open-airech tě budeme moci zastihnout?

- Hrr.nec: Čau, neviděli no, brzo napravíme :-) Na léto se chystám hlavně na rekonstrukci našeho bydlení, ale to asi nikoho nezajímá, ale já tím docela žiju. Co se mejdanů týče, dovolím si trošku promo na náš Perverse Slafkof, který se vrací po roční pauze do krásných lesů nad Černvírem, konkrétně 15. a 16.7., a já tam samozřejmě nebudu chybět jako většina dalších Redrumáků. Pak tam mám ještě dva super open-airy, ale bohužel zatím moje účast není oficiálně venku, tak kdyby to někoho moc zajímalo, ať kouká na mou FB page, kde se to dříve či později vše dozví. Jo a pak tam mám ještě nějaký hraní po svatbách, ale tam Vás musí pozvat někdo jiný než já. Koukám, první otázka a už menší slohovka, budu se snažit dál krotit.

Znovu se potkáme 10. června na Vendetě. Na této party jsi už hrál a bylo to na jejím úplně prvním vydání, což už je přes 8 let. Pamatuješ si ještě na to, co se ti vybaví první?

Pamatuju, matně, ale pamatuju. Hlavně ještě žabí Vendetu se Zenem, kde jsem hrál taky. No a na pár Vendetách jsem byl i jen tak a vždycky jsem si to fajn užil, potkal spoustu známých a podle toho vypadalo i probuzení druhý den. Doufám, že tentokrát bude probuzení méně bolestné.

Od tvých DJ začátků uteklo už hodně vody a podařilo se ti hrát na spoustě dobrých a velkých akcí. Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch? Máš ještě nějakou vysněnou metu, cíl?

Co se týče velikosti, určitě jsem rád, že jsem dostal možnost zahrát si na akcích jako je Let It Roll a Beats4Love, ale asi největší radost mám ze symbiózy, kterou jsem díky hraní navázal s bandou z Náměště, zdravím Sokolisty. No takovou nepokořenou metu, kterou tam někde ještě mám, je hraní v pražské Roxy, je to fajn prostor, který už má kus klubové historie za sebou, takže asi to. Ale když se to nepovede, vždycky se do Prahy rád kouknu do Crossu či Stormu. Ten výlet do Prahy pro kluka z té zatáčky před Vídní je vždycky svátek.

Vedle hraní se věnuješ i pořádání parties DNB DNA na Favále. Kdy chystáš další pokračování a na co se můžeme těšit?

Klasicky na Favále nakopneme novou podzimní sezonu první zářijový pátek a myslím, že už můžu prozradit, že tentokrát bude dnáčko s podtitulem Philip TBC invites.

Na domácí scéně patříš mezi ty vytížené DJe, pořádáš parties a tato kombinace zabere poměrně dost času. Zároveň jsi ale už i otec od rodiny, jak se ti daří tyto role skloubit?

Snažím se držet dva víkendy s hraním do měsíce, ale ne vždy se to daří, nějaká hraní se přeci jen neodmítají. A hlavně už málokdy si dovolím někde pořádně zapařit a pobýt do druhého dne. To mi popravdě trošku chybí, protože projít se druhý den po městě a zajít třebas na oběd s lidma co akci dělali, bylo vždycky fajn. Co se týče pořádání akcí, řeším akce teď s dost velkým předstihem a to v momentech, kdy na to mám čas, abych to na poslední chvíli nehonil na úkor času s rodinou.

Vím, že patříš mezi vášnivé sběratele nejen DnB vinylů. Jaké nejlepší kousky se najdou ve tvojí sbírce a podle čeho se při nákupu rozhoduješ?

No mimo dnb mě velmi těší v mé sbírce téměř kompletní kolekce alb Bonoba a The Herbaliser. Z DnB mám za svoji asi největší perlu starý Renegade Hardware se Stalkrem od Loxyho a Usual Suspects. Kupoval jsem ji jako jednu z prvních desek od X.Morpha a ještě teď si vzpomínám, jak se kroutil, jestli to má vůbec prodat.

A na DnB parties hraješ stále jen z vinylů? Pokud se dobře pamatuju, párkrát jsem tě už zastihl i za CD playery.

Jojo, ještě stále plním roli toho dinosaura, stále mě to baví, to sběratelství a hlavně cdčko ani mptrojku si nikdy nepotěžkám v ruce, poté co si ji prvně pustíš a neřekneš si, tu v životě neprodám. Ale i na cdčka přece jen došlo. Občas hrávám breaky, na ty už se v asfaltové verzi nenašly kačky v rozpočtu.

Spousta dnešních DJs inklinuje i k jiným žánrům a nehrají už primárně jen jeden styl. Jak jsi na tom ty? Pokud by sis měl vybrat, co bys hrál kromě DnB?

Už jsem zmínil, že občas hrávám breaky či takové ty electro-breako až skoro housy. A teda z mé sbírky desek mimo DnB, která už je i díky mé ženě dost široká, mám občas možnost pobavit nějaké svatebčany. A teda pravidelně svou sbírku provětrám na Pleskolese v Náměšti. Zdravice pro Sokolisty podruhé.

A co říkáš na výběr headlinerů Vendety, kterými budou tentokrát Tafrob, dj Opia a dj Chocolatic? Půjdeš si na ně zaskákat? :)

Já bych řekl, že pro brňáky, co se narodili před rokem 2000 a někdy jen přičichli k hopecu, je to povinnost. A klobouk dolu, za tyhle vaše trošku jiný Vendety, já si je určitě poslechnout půjdu a možná i skákat budu. Tak ne že budu hrát ve stejným čase jako oni !!! :D

Mohl bys na závěr poslat nějaký vzkaz DnB fans? Na co se můžou na Vendetě těšit?

Vendeta je klasika, pojďme na Flédu pořádně zakončit klubovou sezónu!!! A snad nebude na škodu, když prozradím, že jsme se s Wácou dohodli, že si dáme pinec, když už se zas jednou potkáme za gramcema. Takže bude ultimátní vinylový back2back, kdo by si to mohl nechat ujít?

Video: Hrr.Nec @ Drumstation, Cross, Prague (2014)

PARTYINFO

Vendeta

10.06.2016 Fléda, Brno
Live: Katakomby aka Tafrob + DJ Opia & + DJ Chocolatic
DJs: FunkMoguls aka Aka + Dummy, Lautek, Djeda Lebeda, Mc Balba, Mania, Kotlyk
bar: Hrr.nec, Indigoboy, El Waca, Spool, Birg, Musicant báreček: Flowtek, Parabot, Dekor
Cena: 90
REKLAMAREKLAMA