Andromedha: Máme štěstí, že žijeme v éře internetu

V sobotu 11. června vystoupí v klubu Perpetuum další zajímavé jméno polské taneční scény – Andromedha. Společně se Styllerem ze Slovenska přijedou popřát Trancesated crew k druhým narozeninám. Patryk Solecki alias Adromedha se představí se speciálním dark setem plným progressive housu, techna a progressive trancu.

1.6. 2016 09:09:14 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: V roce 2012 jsi vydal Tvůj první track "Illes Balears", jak hodnotíš tento track z dnešního pohledu?

- Patryk: Už je to nějaký ten pátek, kdy jsem dokončil tenhle track. Pravděpodobně to není moje nejlepší práce, ale bude to pro mě samozřejmě vždy velmi nevšední a významná záležitost, protože to byla moje první originální věc a navíc to byla moje vstupní brána do světa produkce. Ukazuje mi, kde jsem začal svoji cestu a jak se od té doby všechno změnilo. Víte, tenhle track mi vždy vykouzlí úsměv na tváři a připomíná mi něco, díky čemu jsem začal věřit v sám sebe a odstartovala se tak úplně nová etapa mého života, za kterou jsem nesmírně vděčný. Speciální dík patří mému velmi dobrému kamarádovi Filippo Turchi, který mi dal šanci a ukázal mi, jak mohu zlepšovat své dovednosti. Pokud by totiž nebylo jeho, pravděpodobně bych to vzdal a neodpovídal bych na tuhle otázku :)

Jak vypadala v Polsku progressive scéna v době, kdy jsi vydal tvoji první skladbu a co všechno se od té doby změnilo?

Těžká otázka, tehdy jsem se moc o lokální scénu nezajímal. Upřímně řečeno, znal jsem jenom Skytech a Sonic Division. Tihle kluci se ale spíše věnovali progressive trancu než progressive housu a fakt jsem si ani neuvědomoval, jestli byly v Polsku nějaké akce tohoto hudebního žánru. Po nějakém čase jsem si začal vytvářet kontakty a byl jsem opravdu překvapen, kolik lidí se v mé zemi zabývá produkcí. Nejvíc kontaktů jsem ale získal, když jsem se stal spolumajitelem Darkpload Music a A&R v červnu 2012. Já a Darkployers jsme začali hledat lidi zabývající se stejným stylem a kteří by chtěli vytvořit něco nového i s celosvětovým rozsahem. Někteří lidé, které jsem našel, se už samozřejmě dál produkcí nezabývají, ale někteří ano, což je normální vývoj věcí. Myslím si, že dneska se více a více lidí snaží proniknout do tohoto fascinujícího světa a osobně bych řekl, že kvalita jejich práce je stále lepší a lepší, jakkoli tím také roste konkurence a je obtížné získat správnou publicitu. Ale rozhodně máme na polské scéně pár talentovaných kluků, kteří jsou více zapálení do těchto „deeper a groovy“ věcí než do upliftingu a „pike time“ vypalovaček a tato rozmanitost a vývoj mi dělá radost.

Kdo byl nebo je tvůj hudební vzor a kým ses nechal ve skládání muziky inspirovat?.

Začnu nejdříve druhou částí tvé otázky. Byl to určitě Markus Schulz s jeho slavnou Global DJ Broadcast radioshow, ale o něco později to byl Rex Mundi, kdo mě hodně inspiroval. Musím zmínit i německé duo Wellenrausch, které jsem měl tu čest potkat na party snad asi dvakrát. Když se vrátím k mým hudebním vzorům, mohl bych zmínit tucet jmen, miluji staré epizody A State Of Trance s Arminem van Buurenem, Markusem Schulzem a Blank & Jones, kteří byli pro mě top. Nyní si užívám sety od Guy J, Maxe Grahama, Above & Beyond (zejména jejich zlomové epizody Group Therapy), Johna 00 Fleminga, Johna Digweeda, Guye Mantzura a Erica Prydze a možná bych mohl zmínit i další jména, na která jsem právě zapomněl. Máme štěstí, že žijeme v éře internetu, kdy dostat se k hudbě a DJ setům je tak snadné a denně je možné něco úžasného najit.

Několik tvých tracků nese v názvu něco, co je propojené s přírodou (Sunset over the Ocean, From Sunrise to Sunset, Snowflakes on my Sleeve, When It's cold). Proč tomu tak je?

Příroda je univerzálním zdrojem inspirace nejen pro umělce, ale i pro inženýry a návrháře a já jsem si z toho vzal to nejlepší, protože žijeme v nádherném světě, ale dost často si tohle neuvědomujeme a zapomínáme se radovat z maličkostí. Někdo by si mohl myslet, že není důležité, co jsem se snažil vtěsnat do názvu svých skladeb. Žijeme v uspěchané době, kdy se pořád honíme za něčím lepším a nemáme ani čas se na chvíli zastavit a být vděčni za to, že máme možnost žít na tak nádherném místě, jakým planeta Země je. Rád bych cestoval po světě, abych ji celou viděl. Když se cítím vážně mizerně a ztraceně, stačí se mi jen na malý okamžik zadívat na červánky a jak zapadající slunce dělá zázraky, protože si uvědomím, že všechny tyto věci mě nejenom inspirují, ale i silně motivují. To je něco, co bych chtěl, aby lidé měli na paměti, až budou poslouchat moji muziku.

Poslechni si: Andromedha - Digitally Imported's 16th Anniversary Special (2016)

Všimli jsme si, že jsi dost aktivní na sociálních sítích. Třeba na tvém twitter účtu máš přes 14 tisíc tweetů, na tvém facebooku máš přes 1700 lajků, jak důležitou roli podle tebe hrají sociální sítě v dnešní době?

Ó ano, dneska se všechno točí kolem sociálních sítí a ano, občas jsem i já na nich dost aktivní, zejména na Twitteru, který je pro mě číslo jedna, pokud přijde řeč na sociálních média. Dost často právě tam o mně můžete najít hromadu různých věcí, třeba moje myšlenky, které nikde jinde nenajdete. Je to takový můj bláznivý deník :) Jen nezapomínejme, že tohle je pouze spíš nástroj než cesta, jak se dostat na špici. Muzika by pořád měla být základem a já cítím, že někteří mladí producenti to mají jinak nastavené, měli by trávit spíše více času zlepšováním svých dovedností, než ztrácet čas na sociálních sítích. V určitém bodě vaší kariéry prostě musíte začít být aktivní pro získání větší podpory a zkrátka pro vybudování publika, ale jak jsem řekl před chvílí, tahle fáze by měla nastat poté, co vydáte určité množství tracků. Skvělá věc na sociálních sítí je, že posluchači a producenti jsou díky nim v úzkém kontaktu. Ta mezera, která tam kdysi byla, zmizela a ty tak můžeš mít pocit, že se svým idolem bavíš jako se svým kámošem. Pro mě je to cesta jak komunikovat se svojí rodinou, přáteli a posluchači, protože mě zajímají jejich názory ohledně mé tvorby a i něco málo o nich. Rád bych si totiž vybudoval něco víc než jen vztah fanoušek – umělec, jelikož je to dnes fakt důležité.

V červnu poprvé vystoupíš v Brně na akci Trancesated v klubu Perpetuum, je to tvoje první hraní v České republice?

Již jsem jednou v Česku byl a bylo to v Praze, ale to jsem ještě žádnou muziku nedělal, takže ano, bude to můj debut a doufám, že v Brně zažiju dost zábavy jako tenkrát v Praze.

Jak se těšíš na hraní v Brně, máš připraveného něco speciálního?

Musím přiznat, že se do Brna dost těším, dokonce jsem se rozhodl vytvořit speciální track pro tuhle příležitost a premiérově ho zahrát v ten večer a doufám, že si ho všichni užijí. Tentokrát bych chtěl hrát více temnější melodie než obvykle, můžete se těšit, že vás vezmu na cestu progressive housem, technem a progressive trancem, takže budete moci zažít živě něco, co je k dispozici mým posluchačům pouze v mé Progression Radio radioshow každý měsíc na DI.FM. Jemnou směs melodií, groove a energie s napětím v jednom setu dohromady.

Jaké jsou tvoje plány na rok 2016 v produkci i hraní?

Haha, víš co, mám spoustu projektů, které musím dokončit a do toho plánuju další, každou chvíli mě něco nového inspiruje, ale určitě bych se tento rok chtěl více zaměřit na vlastní skladby a vybudovat dva různé profily mého soundu. Jeden zaměřený na tracky, které se hodí na začátky setů, takže groovy s propracovanou strukturou. A druhý pro ty ruce nahoře, euforické momenty s nevšedními melodiemi a pořádnou dávkou pozitivní energie. To jsou dva styly, které jsou mi nejbližší tak, jak jsem už říkal, že mám rád v hudbě tu její rozmanitost. Co se týče plánů na hraní, můžu potvrdit, že 24 června zahraju na Luminosity Beach festivalu v Bloemendaal. Bude to již podruhé a taky můžu potvrdit další gig v Polsku, který bude uprostřed září 2016. Oslovili mě i další promotéři z východní Evropy, takže i tam se něco chystá, ale stále čekám na potvrzení termínů. Rád bych poděkoval Trancesated crew za pozvání do Brna a možnosti oslavit jejich druhé narozeniny společně s nimi. Nemůžu se dočkat, až vás všechny uvidím na tanečním parketě, do té doby se opatrujte!

PARTYINFO

Trancesated: Dva járy, kemo!

11.06.2016 Perpetuum, Brno
DJs: Styller, Andromedha, Vyrys, Guntro, Siva
REKLAMAREKLAMA