Coyu: Nebojte, jsem techno hlava!

Vlastní hudební vydavatelství Saura a svůj žánr techna nazývá “Big Cat”. Tento chlapík s vizáží hipstera je velkým milovníkem koček, za které i veřejně bojuje. Coyu představí své jižanské techno poprvé v ČR na Festivalu Svojšice 2016 a my jsme ho vyzpovídali.

26.5. 2016 12:09:02 | rozhovory | Džejár

- Džejár: Slyšel jsem, že když jsi byl malý, měl jsi velmi rád psy, ale aktuálně se to změnilo. Vím, že jsi založil nadaci na záchranu pouličních koček. Jak to ve skutečnosti funguje?

- Coyu: Za tímto překrásným projektem stojí má přítelkyně, která je veterinářkou. Je to ještě malá záležitost, ale děláme to z hloubi našich srdcí a cítíme, že se to v budoucnu změní ve velkou věc. Je skvělé mít šanci pomáhat ostatním.

Kočky jsou také velmi důležitou součástí Suara, že? Můžeš nám říci, jak covery s kočkami vznikají? Vybíráš nebo dokonce fotíš fotky koček sám?

Všechna naše kočičí umělecká díla jsou ručně malovaná naším hlavním designerem jménem GaAs.

V tomto roce z labelu Suara vzešlo více než 200 vydání a stává se tedy opavdu masivním. Kde bereš čas na vedení tak obřího labelu?

Mám skvělý tým 15 lidí, kteří mi zásadně usnadňují život.

Na Suarě vyšlo v tomto roce dost silných tracků. Na jaké další se v tomto roce můžeme těšit?

Máme tu nový materiál třeba od Hobo, Gaiser, youANDme, Brothers Vibe, DJ T, Marvin & Guy, John Digweed, Gabriel Ananda, Enzo Siffredi, Olivier Giacomotto, Thomas Schumacher & Victor Ruiz, Purple Disco Maschine, Moscoman, Davide Squillace, Dario D’Attis, Uner a mnoha dalších.

Poslechni si: Sounds Of Sónar 2016 by Coyu

Suara je velkou značkou a to nejenom pro vydávání hudby, ale má pod sebou i slavné Suara noci, nadaci a dokonce i módu. Máš se Suarou nějaký další cíl, kterého bys rád dosáhl?

Na pár nových projektech pracujeme. Mezi nejzásadnější teď patří náš vlastní projekt na sdílení proma pro DJe a media a dalším je kamenný obchod v Barceloně, kde bude i sídlo nadace a zákazník si zde bude moci koupit naše Suara oblečení a současně si adoptovat kočku.

Jsi rezidentem na Ibize. Byl to prý tvůj sen, který se stal skutečností. Je to pravda?

Label Suara pořádal na Ibize párty dva roky po sobě jednou v týdnu, a to v letech 2014 a 2015. Ibiza je důležitým místem pro hudební byznis a je to příjemné být toho součástí.

Je známo, že jsi ve svých nadcházejících hraních velice vybíravý. Proč sis vybral festival Svojšice?

O tom festivalu jsem slyšel spoustu dobrých věcí, někteří z mých přátel hráli na předchozích edicích. V České republice jsem nikdy nehrál a myslím, že to bude perfektní moment zahrát si právě zde.

Festival Svojšice je všeobecně považován za tvrdší techno festival (a tím nemyslím hardtechno) a ty jsi headlinerem techno main stage. Jsi připraven - a chceš zahrát tvrdší set tak, jak to mají fanušci festivalu Svojšice rádi?

Nemám rád, když mi někdo říká, jak mám hrát, takže teď zvažuji, že zahraju deep house set. Myslím, že si dav velice rád poslechne nějakou pěknu hudbu okolo 115 BPM… Dělám si srandu:) Nebojte, jsem techno hlava!

PARTYINFO

Svojšice 2016

17.06.2016 Amfiteátr Svojšice, Svojšice
DJs: Coyu, Gary Beck, Camelphat, Alberto Santana, Toky, Fernanda Martins + Sheefit, Lucca, Chris Sadler, Džejár, Chief!Mama (live), Johannes
2. stage: Aphrodite, DJ A.M.C., Maduk, The Prototypes, Forbidden Society, Pixie, Changing Faces, Bifidus Aktif, One Way, N:Force & Thiew, Fallen Gemini,
3. stage: Redhead, Simon Shurey, Daho, Mountain, Klap-In, Vojtěch Grindl, Quickie, Jencl
Cena: 499
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně