CamelPhat: Upřednostňujeme undergroundovější zvuky

Dave Whelan a Mike Di Scala se poprvé chystají do Česka, zahrají totiž na letošních Svojšicích. Kdo jsou kluci, kterých tracky hrají Nervo i Solomun?

19.5. 2016 12:47:34 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Dave a Miku, vaše tracky jsou vydávány na největších a nejvýznamnějších labelech jako je Saura, Spinnin Deep, Toolroom nebo Sony. Ale který z nich je pro vás tím „domácím labelem“? A proč?

- CamelPhat: Nemáme domov. Zrovna tak jako Nomádi cestujeme z města do města a žijeme u naší široké rodiny. Milujeme tu uměleckou svobodu, kterou nám přesně tento životní styl umožňuje

A co Jeudi Reords? Můžeme na tomto labelu očekávat nějaké další releasy?

Jedui je opravdu skvělý label a kluky máme moc rádi. Doufejme, že se v budoucnu nějakého vydání na jejich labelu dočkáte...

Co je ve vašich tracích důležitější: chytlavé přechodové vokály nebo hluboké a významné akordy?

Pro nás je to všechno o emocích, ať je to skvělý vokál nebo zabijácký bassline.

Jaký track je pro vás osobně tím nejlepším roku 2015?

Musí to být Constellations – tenhle track to rozsekával celé loňské léto na Ibize a po celém světě se ještě stále hraje i letos.

Video: CamelPhat – Constellations

Máte velikou podporu od zvučných jmen jako je Pete Tong, Carl Cox, Mark Knight nebo Solomun. Jaké to je, když tyhle významné hvězdy hrají vaši produkci?

Je to skvělý pocit, když je naše hudba tak významně přijímána tolika skvělými umělci. Všechny ty hodiny, kdy jsme zavření ve studiu, potom mají smysl...

Je vcelku zajímavé, že se vaše tracky objevují v playlistu Nervo i Solomuna. Z mého pohledu jsou to dva zcela odlišné světy. Máte pro to vysvětlení?

Naše hudba má díky žánru základy v emocích, takže si ji přirozeně vybírá široká škála DJs bez zaměření k určitému žánru.

Díváte se na to tak, že vlastně můžete spojit dva různé hudební světy dohromady?

My se jenom koncentrujeme na to, abychom udělali skvělou hudbu, která se lidí dotkne. A jestli to znamená, že ji potom budou hrát DJs z z různých žánrů, je to fajn.

Kdo je váš tip na současný největší talent na scéně?

Nyní se prosadilo pár opravdu skvělých aktů – lidé jako Kydus, System2 Henri a The Alexander (se kterým jsme spolupracovali na současném vydání na Saura). A každý z nich dělá opravdu zajímavé věci.

Jaký teď máte setup na stagei?

Pokaždé je to Pioneer Nexus setup se třemi nebo čtyřmi CDJs.

Kam byste rádi v budoucnu zaměřili svou produkci? Některé vaše tracky jsou měkčí s vokálem a jiné se dají hrát na techno stagei. Co vlastně nejraději produkujete?

Jednoznačně upřednostňujeme undergroundovější zvuky, které jsou naplněny spoustou emocí a melodií.

Vašimi nadcházejícími akcemi jsou Creamfields, Amnesia na Ibize a také festival Svojšice. Bude to poprvé, co zahrajete v České republice, že?

Čeká nás skvělé léto s vystoupeními, které nás provedou celou Zemí. Ano, je to poprvé, co v Čechách vystoupíme. A nemůžeme se dočkat!

Festival Svojšice má jako techno festival šestnáctiletou historii. Váš set je naplánován na čas západu slunce od 21:30 – 23:00, a to na hlavním pódiu Připravíte si pro tento speciální čas a událost tvrdší set?

Dokážeme si představit, že do toho půjdeme pěkně tvrdě! Tenhle rok jsme hráli ve Fabriku v Londýně na Room 2. Tenhle prostor je zrenovován a hraje se tam tvrdší techno a my jsme si to neskutečně užili!

Co od vás můžeme očekávat a co vy očekáváte od nás?

Od nás můžete čekat skvělou hudbu a dobrý pocit z ní. Od vás čekáme, že budete milí lidé, bude svítit slunce a bude techno!

Co považujete za váš největší úspěch, kterého jste dosud dosáhli?

Jednoznačně to, že jsme byli zabookovaní na festival Svojšice, to je jasný :-)

PARTYINFO

Svojšice 2016

17.06.2016 Amfiteátr Svojšice, Svojšice
DJs: Coyu, Gary Beck, Camelphat, Alberto Santana, Toky, Fernanda Martins + Sheefit, Lucca, Chris Sadler, Džejár, Chief!Mama (live), Johannes
2. stage: Aphrodite, DJ A.M.C., Maduk, The Prototypes, Forbidden Society, Pixie, Changing Faces, Bifidus Aktif, One Way, N:Force & Thiew, Fallen Gemini,
3. stage: Redhead, Simon Shurey, Daho, Mountain, Klap-In, Vojtěch Grindl, Quickie, Jencl
Cena: 499
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně