Catz N‘ Dogz: Jsme velkými fanoušky Svijan

Grzegorz Demiañczuk a Wojciech Tarañczuk se chystají jako Catz N‘ Dogz podruhé do Prahy - v červnu totiž zahrají v Roxy. Proč mají v rideru polské klobásy nebo česnek? I to nám prozradili v obsáhlém rozhovoru.

11.5. 2016 14:22:50 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Čau kluci, proč jste změnili své jméno z 3 Channels na Catz N‘ Dogz?

- Catz N‘ Dogz: Když jsme začínali v roce 2004, tak jsme se soustředili na hudební styly tech-house a minimal, protože nás to tehdy prostě bavilo. Ale už tehdy jsme zkoušeli odbočovat do různých žánrů, akorát jsme tyto pokusy nevydávali. 3 Channels bylo spjato čistě s minimalovým soundem a my cítili, že chceme víc volnosti v tom, co budeme vydávat a mixovat různé žánry dohromady podle aktuální atmosféry v klubu. Poté, co jsme udělali remix k tracku Who‘s Afraid Of Detroit, tak nás Barclay (Claude VonStroke – pozn. red.) požádal, abych pro jeho vydavatelství Dirtybird udělali celé EP. A to byla naše první produkce, kterou jsme vydali jako Catz N‘ Dogz.

Ale jako 3 Channels jste loni vydali Speicher 88 na Kompaktu. Znamená to tedy, že jako 3 Channels ještě hudbu budete dál vydávat?

Před pár lety jsme taky jalp 3 Channels udělali remix from Wolf & Lamb. Děláme hodně muziky, jsme často ve studiu, zkoušíme nové věci, používáme synťáky, bicí automaty a následující den vše editujeme. A prostě jsme se rozhodli, že ten sound se více hodí k 3 Channels a řekli jsme si, že by bylo cool zase oživit náš starý alias. A navíc Kompakt je prostě úžasný label a jsme moc šťastní, že jsme tam mohli naši hudbu vydat. A protože děláme opravdu různorodou hudbu, chceme si nechat i 3 Channels pro další možné experimenty.

Jak jste se vy dva vlastně potkali?

Oba pocházíme z polského Štětína, což je město s 400.000 obyvateli. Takže byla jen otázka času, než jsme na sebe na naší malé scéně narazili. Na začátku jsme dělali společnou radioshow a pak se k tomu přidalo pořádání večírků, kam jsme si zvali slavné DJs z Berlína, ale i odjinud. Pak se k tomu přidala i naše společná produkce. Poslali jsme jako 3 Channels dema na Trapez a Crosstown Rebels a za pár měsíců jsme měli naše první releasy venku.

Poslechni si:

Minulý měsíc jste vydali remixovanou verzi vašeho alba Basic Colour Theory a objevila se tu velká jména jako Claude VanStroke, Anja Schneider, Jamie Jones nebo Eats Everything. Jaký remix pro vás nejvíc znamenal?

Původní album mělo více písničkový koncept, který si můžeš pustit v autě, někde u moře nebo v rádiu. Ale není tam tolik věcí, které by se hráli v klubech. Když jsme na něm pracovali, dělali jsme si i vlastní edity, které jsme potom v klubech pouštěli. Věděli jsme tedy, že je to dobrý materiál pro remixy a požádali jsme naše přátele a známé, aby pro nás nějaké remixy vytvořili. A výsledek je podle mě skvělý. Proto je těžké říct, který remix je náš favorit. Je tu něco pro všechny.

Do loňska jsme museli čekat pět let na vaše nové studiové album, tak doufám, že vaše další LP vyjde dříve než v roce 2020. Už jste spolu mluvili o přípravě vašeho čtvrtého alba?

Abych byl upřímný, ještě nemluvili. Pokud se vrhneme na naše další album, rozhodně ho uděláme velmi rychle během pár měsíců. Naše třetí album, jsme dělali rok a půl a to je hodně dlouhá doba. Nyní se však soustředíme na remixy, edity a také jedno nové EP. V roce 2017 navíc plánujeme vydat mixované CD.

S Danem (Eats Everything – pozn. red.) jste utvořili projekt Catz Eats Dogz, který se stal hodně úspěšným. Jak jste se dali dohromady?

Hráli jsme spolu na hodně párties, jsme dobrými přáteli. Posíláme si mezi sebou novou produkci a jeden den jsme si prostě řekli, že vytvoříme něco společně. Ten název jsme vymysleli na jedné párty na Ibize, kde jsme spolu hráli. Máme taky projekt Catz Eats Kink se kterým hrajeme „all nigh long“ sety.

A plánujete i další produkci jako Catz Eats Dogz?

Určitě. Myslíme, že máme zanedlouho naplánovanou společnou session ve studiu.

Přesuňme se nyní k Pets Recording. Tato značka je na trhu už šest let a stala se velmi úspěšnou, souhlasíte?

Trávíme opravdu hodně času hledáním talentů a dohlížením na jejich vývoj, promováním a prostě veškerou prací, co s naším vydavatelstvím souvisí. Máme to strašně rádi a hlavně máme perfektní partu lidí, která se vším pomáhá a máme i štěstí na velmi talentované umělce. Rádi se pohybujeme na hranách housu, techna a elektroniky. A baví nás sledovat, jak se umělci, kteří u nás dostali prostor, profilují, jaký feedback dostává jejich produkce. A taky strašně rádi překvapujeme fanoušky a hledáme opravdu podivnou, zvláštní a ujetou hudbu. Před dvěma lety jsme pak rozjeli taky sublabel Step, kde vydáváme pouze na vinylech. A ten si vede opravdu velice dobře a dává nám prostor vydat daleko více věcí.

V roce 2016 na Pets vyšla jména jako Dalfie nebo Eats Everything. Kdo bude další?

Máme už připravena dvě alba od našich umělců. Jedno vyjde pouze na vinylech na Step, druhé pak na Pets. Naše vlastní EP tu vyjde v květnu s rackem, který jsme hráli v Mexiku na BPM festivalu a hodně lidí se nás na to ptalo. Jmenuje se „Upsi Bubsi“. Taky jsme podepsali vydání tracků Matthiase Kadena, Eats Everything, Sammyho Goossense (Siera Sam – pozn. red.), Larryho de Kata a mnohých dalších. V létě pak vydáme malou V.A. kompilaci.

Já jsem právě ukázku „Upsi Bubsi“ slyšel a zní to parádně!

Děkujeme. Při naší studio session jsme se dostali do velmi groovy soundu a začali jsme na to navazovat synťáky a vzešel z toho tento sound. Pak jsme to testovali na několi večírcích a reakce na tento track vyly vždy bláznivé.

Nemáte náhodou v merku také nějaké české producenty pro vaše vydavatelství?

Jsme dobrými přáteli s kluky z Beef Records, dokonce jsme je pozvali na naši stage na mexický BPM festival. A vždy taky hrají na našem festivalu Wooded, která se koná v polské Wroclawi v červnu.

Na to jsem se chtěl právě zeptat, jste tvářemi tohoto festivalu, znamená to tedy, že jste zapojeni také v produkci?

Právě se hodně snažíme, abychom nebyli. Upřímně, je toho na nás už hodně – dvě vydavatelství, vlastní produkce, hrajeme taky desetkrát do měsíce … Máme ve Wroclawi skvělou crew, která se o produkci stará a my se můžeme soustředit na tu uměleckou část. Ale sem tam přispíváme s nějakými novými nápady.

Video: Catz 'n Dogz Disco To Techno Grooves In The Lab Ldn

Loni jste byli součástí Mixmag párty v Londýně, kde jste odehráli skvělý set. Jak se vám v kancelářích Mixmagu líbilo?

Bylo to fakt bláznivý, protože je to párty ve skutečných kancelářích. Lidi prostě vstanou od stolů a začnou pařit, pak přijde pár hostů … byla to super zábava.

V jednom starším interview jsem četl, že ve vašem rideru jsou polské klobásy, hodně česneku a vodka. A říkali jste, že to všechno spořádáte ještě před vystoupením,. Je to pravda?

Hahaha, v minulosti jsme byli fakt bláznivý, ale nyní se to snažíme balancovat. Takže jsme tam přidali nějaké vitamíny, deset energy drinků a zelí.

V Praze jste hráli v roce 2014 na párty Komiks, pamatujete si na to? Jak se vám zdálo české publikum?

To bylo naše první vystoupení v Praze a byli jsme moc šťastní, že jsme si tu mohli konečně zahrát. V minulosti jsme do Prahy jezdili na prázdniny a nakupovat nějaké nové desky. Komiks byla skvělá párty a kluci se o to dobře starají. Hrálo tu i dost našich přátel a od nich jsme dostali pozitivní feedback. Zvuk byl skvělý a lidi byli blázniví, takže jsme si to užili a v Praze pak i na zůstali déle. Jsme velkými fanoušky piva Svijany a českého jídla.

Kdo je vlastně silnější? Pes nebo kočka?

Haha, do toho bych se dnes raději nepouštěl :-) 

PARTYINFO

Catz ´n Dogz

17.06.2016 Roxy, Praha
DJs: Catz ´n Dogz, Ark3r, Oli_N, Schwa
Cena: 200
REKLAMAREKLAMA