Deetron: Poslední dobu hraju pouze digitálně

Elektra se rozhodla představovat kreativnější DJs, nadějné producenti a tzv. "rising stars". První vlaštovkou má být Deetron, který by se dal klidně zařadit mezi zasloužilé umělce, ale faktem je, že ve své pomalejší podobě se v Česku představí úplně poprvé.

4.4. 2016 12:19:27 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Sameuli, jaká byla tvoje zima?

- Samuel Geiser: Byla super. Hlavně teď poslední měsíc, který jsem strávil celý v Austrálii (kde je léto).

Vím, že je pro tebe technická stránka hraní moc důležitá, jaký je vlastně tvůj aktuální setup?

Nejčastěji používám dva gramofony a 3 CDJs, ale poslední dobou hraju pouze digitálně.

Kteří umělci měli na tvou tvorbu největší vliv?

Jeff Mills and Steve Wonder.

V první polovině tvé dosavadní kariéry jsi se soustředil na tvrdé techno, ale poslední dobou jsi, dá se říct, "změknul". Stalo se to nějak přirozeně s věkem? Omrzelo tě už techno?

Stalo se to nějak přirozeně s věkem? Omrzelo tě už techno? To je tak pouze veřejností vnímáno díky mé aktuální produkci, ale já se považuji v jádru za technaře. Ale myslím si, že vzhledem k tomu, jaký je s housu aktuálně fenomén, je jednoduché pro lidi mou tvorbu s vokály za house považovat. Já se však o škatulkování žánrů moc nestarám.

Ještě před tím jsi však začínal jako hip-hopový DJ a tvou specialitou byl hip-house, že? Které skladby v té době pro tebe byli zásadní?

To byla takový přechod mezi hip-hopem a housem a jasnými příklady jsou Fast Eddie - Hip House nebo klasika Jungle Brothers ‎– I'll House You.

Vydáváš hodně vokálových tracků, kdo k nim vytváří text?

Hosté, kteří vokály obahacují mé tracky, si je většinou píšou sami. Ale v budoucnu je možná budu tvořit taky já.

Tvoje skladba The Believe se objevila na kompilaci Sound of the 16th Season Svena Vätha. Bereš to jako úspěch nebo to moc nevnímáš a soustředíš se na jiné věci?

Na těchto komilacích jsem se objevil i předtím, ale je vždy krásné když Sven Väth takto podpoří tvojí snahu.

Poslechni si: Rinse FM Podcast - Deetron - 1st March 2016

V roce 2014 jsi založil vydavateltsví Character, co od něj čekat v roce 2016? Vyjde tu poze tvá produkce nebo přizveš i nějaké hosty?

Právě dokončuji další EP, které tu vyjde a bude to čistě moje produkce.

Letos vyšlo tu už vyšlo EP Various Characters, kde najdeme tracky od Rippertona, Carlose Nilmmnse a Niko Markse. Jak vybíráš skladby, které na svém labelu vydáš?

S Rippertonem jsem už několikrát kolaboroval a když mi dal poslechnout jeho skladbu "I'm Gonna Make You Love Me", byl jsem úplně unesen. Carlos mi poslal demo set plný jeho skladeb a já si z něj dvě vybral, které jsem chtěl vydat.

Co tvůj jazzy projekt Procreation? Můžeme čekat nějaké nové věci? A jaká je tvá nejoblíbenější?

Zatím se tu 10 let nic neděje, ale je dost možné, že jak přijde čas, tak se k němu vrátím. osobně mám pak nejblíž ke skladbě "Us vs. Them".

Jsi znám mimo jiné také tím, že upřednostňuješ kvalitu nad kvantitou. Co od tebe, kromě nadcházejícího releasu na Character, můžeme letos čekat?

DJ Bone a já vydáme společné EP na Subject Detroit a letos by zároveň měli vyjít mé remixy pro Portable, Booka Shade, Seven Davis Jr. a Mathiase Kadena.

Jestli mě paměť neklame, tak jsi v Brně v roce 2002 hrál v Rondu na párty BassBlaster s Joelem Mullem. pamatuješ si na to?

Pamět dobrou nemám, ale na toto hraní si zrovna vzpomínám. Byla to big rave párty, dokonce tu hrál taky můj kamarád Diego z Bernu.

PARTYINFO

Elektra

15.04.2016 Fléda, Brno
Live: 22.00 - Fly 23.30 - Lumiere 01.00 - Deetron 03.00 - Orbith 04.30 - Warphill Vibe Stage 21.00 - Saddan + Daren 00.00 - Marcel Freigeist 02.00 - Othervision + An Dre 04.00 - all fresh DJs Báreček 21.00 - Rivendel 23.00 - JPJ 03.00 - Loew
DJs: Deetron, Orbith, Lumiere, Fly, Warphil
2nd: Marcel Freigeist, Othervision, Saddan, An Dre
Cena: 290 / 330
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně