Discogs vloni prodal 5.3 miliónu desek

Každý kdo pravidelně kupuje desky jistě zná online databázi a burzu Discogs. Jedná se v podstatě o největší online bazar s hudbou na vinylech, CDčkách nebo kazetách.

26.2. 2016 10:36:02 | informace | Carl W

Discogs nedávno zveřejnil statistiku prodejů za rok 2015. A z ní vyplývá, že se jim daří velmi dobře - za minulý rok prodali 6.6 miliónů releasů, což je nárust 31% oproti roku 2014. Naprostá většina z nich (5.35 miliónů) byly vinylové desky.

Nejprodávanějším žánrem je, stejně jako minulý rok, rock, následovaný popem. Elektronická hudba je těsně třetí. Pokud by vás to zajímalo, tak nejméně obchodovaný žánr je "Brass & Military". Nejprodávanější deskou je jedenácté studiové album britsko-americké rockové skupiny Fleetwood Mac nazvané Rumours z roku 1977.

Druhé je album zpěváka Michaela Jacksona Thriller, které vyšlo v roce 1982. Na třetí příčce je je čtvrté studiové album francouzského electronického dua Daft Punk Random Access Memories a do první desítky se dostalo taky album Computer Controlled Acoustic Instruments Pt.2 od Aphexe Twina.

Všechny zveřejněné statistiky pak najdete zde.

REKLAMAREKLAMA