Subgate: Budu sledovaný do konce života

Je to asi rok a půl, co jsme zpovídali Ondru ohledně jeho nemoci. Už je nějakou dobu v plné síle zpět a má plno hudebních plánů do budoucna, tak jsme se na ně zeptali.

25.2. 2016 12:13:09 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Ondro, tvůj poslední rozhovor na ravu se stal u nás nejčtenějším článkem v roce 2014 a jedním z nejčtenějších rozhovorů u nás na serveru vůbec. Odkazuji na něj proto, že se chci zeptat, jak to teď vypadá s tebou vypadá, co se zdraví týče?

- Subgate: Ahoj Karle, děkuji za optání. Hlavní léčbu jsem ukončil pokud se nepletu v druhé polovině prosince 2014 a zhruba dva měsíce jsem nabíral síly, protože tak intenzivní léčení a navíc takovými preparáty dá tvému tělu docela dost zabrat. Ikdyž jsem samozřejmě i během nejrůznějších nemocničních procedur vystupoval, což mi hodně pomáhalo psychicky, do plného pracovního nasazení jsem se dostal až v únoru uplynulého roku. Rok to byl velice úspěšný ale také náročný a během léta jsem si uvědomil, že se tak trochu dostávám do stejného náporu jako před nemocí, který mi k ní velmi přispěl a proto jsem se zaměřil i na alternativní léčbu, která tělu pomůže vyhnat nezdravé látky, které ti v něm zůstanou po chemoterapiích a více ho vyčistí.

Budeš se letos účastnit Movemberu?

Před mou poslední chemoterapií jsme v rámci jednoho projektu, na kterém jsme pracovali s Lucií Špakovou z TV Prima navštívili primářku z Thomayerovi nemocnice, kde jsem se léčil a narazili jsme i na toto téma a musím říci, že jsem na Movember trochu změnil po setkání s ní názor. Samozřejmě je to jedna z cest, kterou mohou lidé přispět na prevenci tohoto onemocnění, ale vzhledem k tomu, kolik lidí je v tomto projektu celosvětově zapojeno a kolik jich musí dostávat standardní plat, tak se k potřebným dostane zlomek a na základě tohoto faktu jsem zastáncem cesty přispět konkrétnímu oddělení ať už formou charitativního vystoupení, které jsem odehrál například v Plzni a nebo před nedávnem ve Zlíně na akci Život je dar, kterou žilo celé město a lidé prostřednictvím vstupů do klubů, dražeb nebo příspěvků věnovali onkologickému oddělení nemocnice Tomáše Bati více jak 200.000,-Kč.

Budeš dále chodit na preventivní prohlídky? A doporučuješ preventivní prohlídky známým?

Já už budu sledovaný ve své podstatě do konce života. Na prohlídky chodím každé 3 měsíce, čas od času se stane, že mi někdo napíše nebo zavolá a chce se poradit a já mu vždy doporučím, ať si raději zajde ke specialistovi, protože takové věci by se zkrátka podceňovat neměly!

Pojďme už k hudbě, protože o ni tu jde především. Creative čeká warehouse akce na Holešovické tržnici. Řekni nám, proč právě tam?

Event Creative, který je vlastně mým dítětem funguje tento rok již desátou sezónu, což je poměrně dlouhá doba, za kterou party vystřídala 3 kluby se současnou základnou v Chapeau Rouge, odehrála se na několika zajímavých místech a vyrazila také na minitour po klubech v ČR. Před třemi roky vstoupil do Creative crew můj dlouholetý kamarád, DJ a producent Rob Smile a společně jsme Creative posunuli o level dál. Vloni se stal součástí týmu i DJ Schwing a na jednom z prvních meetingů celé crew jsme jednohlasně rozhodli, že rok 2016 odstartuje novou éru Creativu. První vlaštovkou byla účast na březnové Apokalypse, kde bude mít Creative vlastní stage s hostem Miss Melerou z Holandska a následně i několik dalších projektů, mezi které patří i warehouse akce. Holešovická hala 36 nebo také prostor 36 Underground se nám prostorově, kapacitně a lokačně velice zamlouvala a splňovala naše požadavky a představy o místě, kde bychom chtěli akci tohoto typu uspořádat.

Jako headliner se sem chystá Butch. Pokud si dobře vzpomínám, měl už hrát před pár lety na Mácháči. Proč to tenkrát nevyšlo?

Máš pravdu. Klub, pro který jsem v té době pracoval, měl v té době domluvenou na festivalu svou stage a na základě přislíbení partnera klubu jsme chtěli Butche přivézt. Nicméně partner svou účast na poslední chvíli odřekl a tehdejší šéf klubu měl existenční potíže, díky kterým jsme bohužel museli vystoupení Butche zrušit a později měla tato situace za důsledek i odchod celého produkčního týmu z klubu. Upřímně na tuto etapu svého života moc hezky nevzpomínám, ale takový je život a díky ní jsem se v mnoha směrech ponaučil.

Proč právě on bude první headlinerem Creative v Hale 36?

Jako Creative tým sledujeme jeho aktivity a to jak tento skvělý producent roste již několik let. Když jsme se zamýšleli nad headlinerem prvního warehousového Creativu, tak nás napadl jako jeden z prvních a bylo jasno!

Vím taky, že hodně spolupracuješ s Loutkou, udělali jste spolu nějakou společnou produkci. Jak se s ním spolupracuje?

S Loutkou jsme si vytvořili v poslední době poměrně silný vztah ať už na přátelské bázi, tak i v hudbě. I když jsem odkojený technem, které miluju, tak na některých akcích ve svých setech kombinuji různé styly od deepovějšího soundu až po techno. V těch jemnějších polohách jsme si docela sedli a zasedli jsme do studia s tím, že uděláme nějaké společné věci a musím říct, že se mi s ním velice dobře pracovalo. Je kreativní a vzájemně jsme se skvěle doplňovali.

Pokud se nemýlím, tak když hrál právě Michal před Solomunem v Roxy, taky na konec jeho setu zařadil jeden z vašich společných tracků o kterém se pak delší dobu diskutovalo, protože to byla fakt pecka. Vyšel už?

Přesně tak. Jedním z výsledků naší společné studiové práce byl track Barffy a Ženy, který Michal zahrál na závěr svého setu před Solomunem. V součanosti čekáme na remixy na tuto skladbu. Jedním z remixérů je například majitel labelu Kaato – Němec Bjorn Wilke, kolega a spolumajitel labelu One Way Tibiza nebo plzeňský Andre Lesu. Pokud vše vyjde, tak do dvou měsíců by měl release vyjít.

Loutka taky oslaví 25 let Djingu na další akci Creative, kde bude opravdu velice exkluzivní headliner. Můžeš nám prozradit kdo?

K oslavám čtvrtstoletí mistra Loutky patří i odpovídající host, kterého zveřejníme až 18.3. na párty s Butchem. Nicméně malou nápovědou může být to, že oným umělcem je zástupce labelu Bedrock Records a v rámci tohoto eventu se objeví v ČR vůbec poprvé!

Plánujete tyto velké akce Creative dělat v Hale 36 pravidelně?

Určitý plán s eventy Creative tohoto formátu na rok 2016 máme, ale zatím je budeme skrývat pod pokličkou a clubberům je servírovat postupně. Holt na dobré je dobré si počkat...:)

Rozjíždíš taky klubovou noc ve Stormu s názvem Legends at Storm, kde v pátek vystoupí Dave Angel. Řekni nám něco víc o tomto konceptu. Kolikrát do roka tuto klubovku plánuješ?

Nabídka na tuto noc přišla ze strany klubu na podzim loňského roku, kdy jsme se předběžně dohodli na 4 akcích za rok, což je vzhledem k přípravám každého vydání a mému vytížení na jiných projektech naprosto ideální. Na premiéru s Davem Angelem se hrozně těším a pevně věřím, že bude mít úspěch!

Spolu s Tibizou máš na starost pražský label One Way. Co vás s tímto vydavatelství letos čeká? A máte s ním nějaké větší plány do budoucna?

S Tibizou jsme si dali pro letošní rok předsevzetí, že by se měli na labelu více objevovat i zahraniční umělci, takže pracujeme na tom, aby se tak stalo. V tuto chvíli máme připravené kromě našich skladeb také celou řadu releasů od českých a slovenských producentů a v neposlední řadě dáme prostor i novým talentům. One Way by podle plánu měl spolupracovat s producentskou školou Musartedo, která sídlí v Praze a ze které se několik producentů, kteří se na labelu One Way objeví, určitě urodí.

Jistě zase připravuješ techno stage na Mácháči, chystáte zase zahraničního headlinera?

Nechte se překvapit...:)

Jak jsi zmínil, za necelý měsíc nás pak čeká Apokalypsa, kde máte taky na starosti jedno z pódií, které nese název Creative. Tam vystoupí premiérově u nás Miss Melera, proč jste vybrali právě ji?

Třetí pódium této halovky bylo vždy více housové a tudíž i výběr headlinera v rámci účasti Creativu na Apokalypse se ubíralo tímto směrem. Miss Melera nás okouzlila jak svou produkcí, tak svými atmosferickými sety a řekli jsme si, že zrovna zde bychom mohli tuto charismatickou djane a producentu premiérově českému publiku představit.

Bude Creative stage i na další Apokalypse?

Nevím, zda-li na dalším díle po březnovém vydání, ale určitě bychom rádi, aby se Creative stage v budoucnu na Apokalypse objevila!

A jako poslední se chci zeptat: co tě teď dělá šťastným?

Přítelkyně, se kterou jsem opravdu šťastný a když nepracuji, tak trávím většinu volného času právě s ní a hrozně si to užívám!

PARTYINFO

Creative

18.03.2016 Pražská tržnice, Praha
DJs: Butch, Subgate, Loutka, Lumiere, Rob Smile, Schwing
2. stage: Orbith, Nika 77, Carl W, Makarov, Sinnan
Cena: 390
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně