Prodeje audiokazet rekordně rostou

Audiokazety s magnetickou páskou jdou znovu doslova na dračku a pomalu náslují vinylové desky. Třeba američtí populární umělci své nové releasy vydávají znovu na kazetách a to včetně mediálních hvězd jako Justin Bieber nebo Kanye West.

22.2. 2016 14:56:21 | technologie | Carl W

V Británii i v USA skokově roste prodej kazet, hlavně však kvůli nostalgii ke starým formátům. Bohužel oficiální čísla prodejů nikde nenajdete, prtože se prodeje audiokazet už několik let nesledují. Recording Industry Association of America (RIAA) však vydala tiskovou zprávu, že právě vzhledem k vzrůstající poptávce po tomto hudebním nosiči začne čísla sledovat a ještě letos by měla mít zmapovaný americký trh zpětně do roku 1998.

Kompaktní audiokazety jsou na trhu od roku 1963, ale v posledních dvaceti letech s příchodem CD nosičů poptávka klesla na minimum - což dokládá i fakt, že spojení "cassette player" nenajdete od roku 2011 v Oxfordském slovníku. Na kazetách však začala vydávat mnohá vydavatelství v čele se Sony a novými deskami, které vyšly na kazetách, se mohou chlubit Green Day, Justin Bieber nebo Kanye West.

A nemusíme pátrat dlouho ani u nás na serveru, třeba D. Carbone vydal své album minulý rok taky na kazetě.

REKLAMAREKLAMA