Polské vydavatelství Otake Records vydalo šestou desku

Už se moc nestává, aby nám do redakce chodili vinylové desky k recenzi a tak je polský label Otake milou výjimkou. A musíme říct, že EP Places nabízí opravdu kvalitní techno, které stojí za nejeden poslech.

22.2. 2016 10:29:45 | recenze | Carl W

Varšavský label Otake Records je projekt Piotra Bejnara a Michała Piotrowskiho z roku 2014. Je pojmenován po výroku polského politika a aktivisty za lidská práva Lecha Wałęsa který zní "Otake Polske walczyłem" a který je symbolem začátku pádu komunismu v Polsku.

Vydavatelství má na kontě aktuálně šest desek a dává si za úkol podporovat a propagovat polské umělce dál do světa. Dosud poslední deska, který vyšla 1. února nese název Places. Pod pseudonymem My 2nd Wife se skrývá právě majitel Otake Piotr Bejnar a jeho kolega Maciek Kochański.

První skladba Circus Tent nese název po oblíbeném pódiu obou autorá na polském festivalu Audioriver. Tvrdé techno, ale přesto takový "slow-burner", který vás postupně dostane do nálady, aby vás ve své třetí části vyždímal. Ovšem mě více zaujal remix tbiliského Boyda Schidta. Jeho jemnější mix buduje skvělou atmosféru a přidává opravdu ďábelské detonace, které z něj dělají víc než "železné bušení".

Na "béčkové" straně pak najdeme Oak Stage. Stejně jako předchozí skladba nese název po jednom pódiu, tentokrát z Summer Contrast festivalu. Oak Stage nabízí "dirty techno" zvuk s hororovými prvky a celkový dojem působí daleko více dospěle, než Circus Tent. Poslední remix pak dostal na starost známý polský producent z Krakova, který si říká Deas. Jeho verze Circus Tent je zběsilá a připravená na prime-time - nabíjí totiž energií.

Kde desku koupit? Mrkněte na 10 webových vinyl shopů, kde nakupovat - ve třech jí mají ještě skladem. Taky se mrkněte na Otake Records na facebooku.

Poslechni si: My 2nd Wife - Places EP

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně