Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Umekovi (ale báli jste se zeptat)

Aneb Urošova výzva na Facebooku, kde poctivě zodpovídal i ty nejdivnější dotazy fanoušků. Vybrali jsme deset z nich. A došlo i na jedno vystoupení v Česku, schválně, jestli budeš vědět, které?

10.2. 2016 16:08:12 | rozhovory | Carl W

- H Neil Sauer: Jsi spíše na zadky nebo na prsa?

- Umek: Jak říká raper Sir Mix-a-Lot: "I like big butts and I cannot lie." Prsa si můžeš koupit, ale zadek si musíš zasloužit tvrdou prací.

- Antonio Sanchez: Čeho se bojíš?

Dřív jsem měl obrovský strach z létání, ale podařilo se mi této fóbie zbavit díky tomu, že jsem si na internetu nastudoval, co se vlastně může během letu stát. Většina těch děsivých věcí je naprosto neškodná, i když může přetrvávat pocit, že budete padat z nebe.

- Ryan J Bark: Proč jsi nikdy nehrál na Timewarpu nebo BPM Festivalu?

Celý můj management se mě snaží dostat na BPM, protože chtějí jeden lednový týden strávit na písečné pláži. Ale já miluji sníh a obvykle mám v lednu volno a trávím ho na snowboardu nebo spánkem. Možná příští rok, pokud se nám podaří zkombinovat americkou tour, kterou chystám kolem Nového roku. Co se týče Timewarpu - tam jsem dříve hrával, dokonce jsem pro něj vytvořil kompilaci. Ale abych byl upřímný, posledních pár let je můj zvuk někde jinde.

- Vid Sedej: Stejně jako ty jsem basketbalový fanoušek. Navštívil si někdy zápas NBA nebo Euroligy?

Mnohokrát. Když mám turné v Americe, vždy se snažím jeden nebo dva zápasy navštívit. Zatím nejlepší zápas jsem zažil v Miami, kde jsem mohl vidět Le Brona hrát proti Goranu Dragićovi. Jeden z nejlepších hráčů planety proti mému oblíbenému hráči, který je stejně jako já ze Slovinska. Doufám, že uvidím Miami Heat v březnu. Jsou tu hned dva slovinští hráči, což je skvělé. Co se Euroligy týče - živě jsem zápas ještě neviděl. To ale neznamená, že ji nesleduji v televizi. Ovšem ta první láska, to je NBA. Už jsem díky ní zažil mnoho probděných nocí.

- Ashley Hatcher: Kolik máš párů bot? Uvědomuješ si, že bys mohl mít fetish na boty?

Máš pravdu. Miluju tenisky. Mám určitě víc něž 300 párů. Někdy si je dokonce sám upravuji a musím se pochlubit, že zatím mi to jde docela dobře.

- James Michael: Jaký je tvůj oblíbený pár bot?

What the LeBron 10. Utratil jsem za ně 2.500$ a nakonec jsem dostal napodobeninu. A navíc jsem promeškal dobu, kdy e-Bay vrací peníze, takže jsem to nemohl dostat zpět. Naštěstí se mi pak podařilo koupit si originály, ale dostal jsem za vyučenou. Byla to drahá lekce.

- Amy Tigris Hvornum: Jaký zážitek během tvé kariéry považuješ za nejhorší?

Obvykle se o mě promotéři dobře starají, ale když jsem byl ještě mladší DJ, hodně věcí se nepovedlo. Jednou jsem byl ubytován na studentských kolejích a na záchodě bylo hovno enormních rozměrů, které prostě nešlo spláchnout. A zkoušel jsem to několikrát. Když jsem třeba hrál v klubu Florida 135, tak jsem si po vystoupení vzal bundu a oblékl jsem si ji. V rukávu jsem cítil jak se něco hýbe a najednou z něj vypadla obří krysa. No a jednou jsem v České republice hrál na velice divném místě a přímo na pódiu bylo velká díra, do které jsem spadl a zlomil si žebro. Aby toho nebylo málo, tak jeden fanoušek tam spadl jen několik minut přede mnou, když po mně chtěl podpis.

- Bianca Lujan: Kdybys mohl mít nějakou superschopnost, která by to byla?

Rád bych měl možnost cestovat časem do budoucnosti. Doufám, že lidstvo není natolik hloupé, abychom zanikli. Myslím, že nás možná čeká nějaká apokalypsa, ale pak se vše vrátí do starých kolejí. Myslím, že by bylo zajímavé vidět, jestli dokážeme žít bez válek a s tím spojených problémů. A taky mě navíc zajímá, jaké vymoženosti přinese budoucnost.

- Bianca Lujan: Jaké je tvé oblíbené zvíře?

Kráva. Konkrétně svíčková. Středně propečená s pečenými brambory. Kromě jednoho roku, kdy jsem byl vegetariánem.

- David García González: Co si myslíš o problému s migranty? Myslíš, že hudba může nějak pomoci?

Myslím si, že západní svět má povinnost pomoci uprchlíkům. V první řadě jsme všichni lidé, nezáleží na barvě kůže, náboženství, nebo toho, odkud pocházíme. Jsme jeden druh. Nerozumím, proč se lidé bojí těch, kteří jen hledají pomoc? Viděli jste v poslední době třeba fotky z Damašku? Tam se přece žít nedá, je jasné, že lidé utíkají. Já bych byl první, kdo by odtud s rodinou utekl a doufal bych, že najdu útočiště u slušných hodných lidí. A za druhé - celá to začal západ. Mám už opravdu dost celé té propagandy a uměle vytvořené paniky. Je smutné, že se lidé tak jednoduše dají vystrašit a jsou manipulováni vyššími zájmy. Chamtivost je důvodem většiny světových konfliktů. Hudba tady nic nezmůže.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně