Kolliders: Ve Vídni rozhodně doporučujeme Prater-Dome

Druhou únorovou sobotu navštíví moravskou metropoli rakouské duo Kolliders, které zahraje na akci Trancesated - Trance stage 200 anniversary v klubu Perpetuum. Přečtěte si rozhovor s Chrisem a Benem a dozvíte se více třeba o tom, jak vidí trance scénu v Rakousku nebo co chystají na rok 2016.

9.2. 2016 08:06:20 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: Zdravíme, pánové! Dočetli jsme se na internetu, že spolu fungujete už přes 10 let. Kdy ale vznikli Kolliders?

- Chris: Pod názvem Kolliders vystupujeme s Benem něco málo kolem dvou let, ale je pravda, že jsme se s Benem potkali už na škole, kde jsme společně začali dělat muziku bez veřejného vystupování a hraní pro publikum. Když mi bylo kolem 20 let, tak jsem pracoval jako LJ a na půl úvazku jako DJ v jednom velkém klubu ve Vídni. Díky této práci jsem měl možnost pracovat vedle takových DJs jako jsou Kai Tracid, Pulsedriver, ATB nebo třeba Scooter.

Jak vypadá trance scéna v Rakousku?

- Chris: Někdo si může myslet, že trance scéna v Rakousku je malá nebo že dokonce vůbec neexistuje, ale já vím, že tomu tak není. V Rakousku je spoustu lidí, kteří milují trance a poslouchají ho třeba každý den. Ale bez ohledu na to je stále méně a méně klubů a akcí, kde se trance hraje. Mnoho mých známých jsou vášnivými trance fanoušky a jsou stejně staří jako já nebo ještě starší (30+). V Rakousku právě v tomhle věku lidé přestávají pařit a věnují se více svým rodinám. Mladší lidé dávají přednost EDM a komerčnímu progressive house, což jsou podle mě dost smutné žánry, protože nedokážou využít hudební bohatost, kterou nabízí trance (a proto ho tak miluju). Všechny nové styly jsou především o jednoduchých elementech, které se snadno zapamatují a o velkých hlasitých momentech, které se střídají. Neříkám, že je to špatné, ale podle mě tomu něco důležitého chybí.

- Ben: Nemyslím si, že trance jako žánr umírá. Jen se mění jak v Rakousku tak i všude jinde. Zájem o trance v Evropě, kde se trance pohybuje od devadesátých let, stagnuje. Trance se stal globálním fenoménem a počet fanoušků stále roste. Trance akce v Latinské Americe a v Asii jsou ty největší na světě a fakt, že máme fanoušky po celém světě a že se naše songy prodávají od Mexika až po Indonésii, náš činí hrdými.

Poslechni si: Kolliders - Originals

Kdybychom se rozhodli navštívit Vídeň, které kluby bychom měli rozhodně navštívit?

- Chris: Nejlepší by bylo dívat se po speciálních trancových akcích. Ale pokud bych měl doporučit jeden klub ve Vídni, tak rozhodně bych zašel do Prater-Dome.

V únoru vystoupíte v Brně v klubu Perpetuum. Můžete prozradit, co si pro naše fanoušky připravíte?

- Chris: Právě pracujeme na playlistu, takže můžeme něco zajímavého prozradit. Vím, že trance fanoušci v České republice milují, jak se říká "klasický trance styl", takže si buďte jistí, že žádný z tracků, co v našem setu zazní, nebude pod 134 bpm. Set bude silný, bude obsahovat některé vokální tracky a chorály. Já osobně mám rád, když můžu zahrát i songy ze starých dobrých časů, které pravděpodobně mladší návštěvníci nebudou ani znát. Jen pro představuju, nejspíše zazní tracky od producentů jako UCast, ReOrder, Photographer, Cold Rush, Darren Porter, Michael Kaelios, Roman Messer a mnoho dalších.

- Ben: Myslím, že vám naservírujeme nádherný mix energetické trance muziky a rádi uvidíme zaplněný taneční parket. A pokud budou po našem setu všichni zpocení a šťastní, odvedli jsme dobře naši práci.

Ve vaší producentské sekci Entrancing Music Selections věnujete skladby jednotlivým městům po celém světě jako třeba Rome, Singapore, Istanbul nebo London. Můžou se čeští fanoušci těšit, že třeba nějaký nový track nazvete Brno?

- Chris: Názvy našich tracků v této kolekci mají jednu podmínku - musíme ta místa navštívit. Takže poté, co navštívíme Brno, šance Brna rozhodně vzrostou.

- Ben: Naše názvy tracků jsou impulzivní a spontánní rozhodnutí. Já navštívil Brno několikrát a miluji ho. Takže pokud lidé na tanečním parketu budou sdílet trochu té místní městské energie s námi, mohla by to pro nás být velká inspirace.

Jaké jsou vaše plány pro letošní rok? Můžou se těšit vaši fanoušci na něco velkého?

- Chris: Rok 2016 bude pro nás velmi důležitý. Rádi bychom, aby nějaké dobré labely vydaly naši muziku a abychom ještě víc rozšířili naši produkci. Právě jsme dokončili náš první vokálový track, což je remix pro jedno dobře známé trance duo. Máme rádi práci s vokály, takže v letošním roce se budeme více zabývat jimi. Také bychom rádi dostali možnost hrát na velkých festivalech anebo v zajímavých klubech, nechme se překvapit, jak to všechno dopadne.

- Ben: Budeme tvrdě pracovat, aby rok 2016 byl pro nás dobrým rokem. Společně s štěstí je možné všechno.

PARTYINFO

Trancesated

13.02.2016 Perpetuum, Brno
DJs: Kolliders, Joe Cormac, Vikinz, Siva, Guntro
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně