Elektronický piknik dobývá svět

Naše party reportérka Kouzelná se přesunula z profláklého Toronta na jižní polokouli, kde naopak aby pořádnou akci člověk pohledal. Tento “kulturní šok” se podařilo zmírnit až promotérům slavného seriálu Piknic Electronik.

13.1. 2016 15:27:48 | informace | Kouzelná

Ti naplánovali další díl přímo v Sydney. Jenže nebyli by to Australani, aby se tu něco nepokazilo. K “velké radosti” prišlo po několika týdnech zklamání a zjištění, že Piknic se v Sydney pro tento rok neuskuteční. Prý neshoda s klíčovým partnerem. Takže Kouzelné nezbude nic jiného než se zajet podívat na Piknic do Melbourne a počkat si na Piknic v Sydney do roku 2017.

Piknic vznikl v roce 2003 v Montrealu a jeho posláním je přinášet elektronickou hudbu novému publiku, hledat jí cestu ze zákoutí nočních podniků do otevřeného prostoru parků a míst přístupných všem. Kulturní letní slavnost v Montrealu se brzy změnila v úspěšný vzorec pro přátelskou mezinárodní expanzi. Outdoor akci Piknic Electronik jsem měla tu čest navštívit právě v Montrealu a pořídit z ní deštivou, přesto hřejivou foto-reportáž.

Letos promotéři k Barceloně a Lisabonu přidali i Santiago, a zároveň potvrdili návrat do Melbourne a Dubaje. V této sezóně se tedy Piknic uskuteční rovnou na třech kontinentech!

Santiago, Chile

Pokud od ledna do března plánujete cestu do Santiaga, k návštěvě Pikniku vás vyzvou rovnou dvě nádherná místa: Parque de Las Esculturas je jakýsi historický skanzen, zatímco Vina del Mar je město na pobřeží Tichého oceánu, kam můžete utéci před lednovou a únorovou vlnou australských veder :). Pro více info o festivalu Piknic Electronik v Santiagu mrkněte na jejich facebook.

Melbourne, Austrálie

Do Melbourne se Piknic vrací 17. ledna. Akce se bude konat na Federation Square, což je velké multifunkční městské náměstí, kam každoročně zavítá několik desítek milionů návštěvníků. Lístek se prodává za krásných 15 dolarů, což je na Austrálii velmi přívětivá cena. V plánu je celkem 12 událostí s luxusními jmény v line-upu (Dubfire, Kevin Saunderson, Oliver Schories, Ryan Elliott a další). Chcete-li se dozvědět více o Piknic Electronik v Melbourne, zde je jejich facebook.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Piknic Electronik v Dubaji můžete navštívit mezi 23. lednem a 2. dubnem. Tančit budete na novém golfovém hřišti Montgomerie - driving range :). Průměrná teplota během dne je 25 stupňů. Nezapomeňte na pořádný UV faktor, protože, jak organizátoři varují, mraky na obloze budou chybět. Nechybí odkaz na facebook Piknicu v Dubaji.

PARTYINFO

Piknic Electronik Melbourne‎ #1

01.01.2016 , Melbourne
DJs: Kevin Saunderson + Dantiez Saunderson, Bloody Mary, Matt Radovich, Myles Mac, Citipower DJs
Cena: 25 A$
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně