Simon O‘Shine: Nechci se zaměřovat jen na jeden styl

Do brněnského klubu Eleven přijal na další pokračování trancové klubovky Trancesated pozvání obrovský talent Simon O’Shine, který je typickým představitelem nové generace uplifting trancu. Více o něm v krátkám rozhovoru.

26.10. 2015 09:06:30 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: Ahoj Simone. Děkuji, že sis udělal čas na náš rozhovor. Jak se ti vede?

- Simon O‘Shine: Je mi jako vždy potěšením. Začínám se čím dál víc těšit na můj listopadový debut v České republice.

Je za námi krásné a horké léto, jak jsi ho prožil kromě toho, že jsi tvým setem rozhýbal nejednoho trancera na vyhlášené Luminosity v Holandsku?

Pro mě to bylo jedno z nejžhavějších, co jsem zažil. Ale i přes vysoké teploty bylo mé léto nádherné. Debutoval jsem v Austrálii a Kanadě, navíc jsem hrál různě po Evropě, třeba jak už jsi zmínil na Luminosity nebo Electronic Family. Právě tyto festivaly učinily mé léto hudebně nezapomenutelné.

I když věřím, že se Tě na tohle ptají asi často, ale vzhledem k tomu, že zahraješ u nás poprvé a bude to asi tvůj první rozhovor v češtině, tak bych ti rád položil otázku, jak jsi začínal a co Tě vůbec k trance music přivedlo?

Už od malička mě fascinovala elektronická hudba, kromě dalších hudebních žánrů, které mám rád, byl trance ten první, který získal mou pozornost tím, že byl jiný, fascinující. Naštěstí jsem měl přístup k různým CD kompilacím a hi-fi systémům, takže jsem se mohl do muziky hlouběji ponořit. Když jsem potom pochopil, o čem elektronická muzika je, můj instinkt a hudební sluch se otevřel. Jakmile jsem zjistil, co všechno potřebuju pro vytvoření vlastního zvuku, začal jsem experimentovat s hudbou jen tak pro sebe. Paralelně jsem jako posluchač začal své velké dobrodružství s učením a vytvářením mých vlastních zvuků.

Mě osobně hodně zaujal tvůj track "Your Distant World". I proto jsem se s teamem domluvil a pojmenovali jsme tak podtitul akce. Když jsem ten track slyšel poprvé, tak jsem myslel, že v breakdownu odletím snad až na Pluto. Úplně úžasný track.

Díky. V době vydání tohoto songu to bylo v trancu něco nového. Tenkrát jsem si nedokázal představit, jak obrovskou moc mají dobré reakce lidí a jak je to silná propagace. Vždy jsem věřil, že posluchači jsou ti jediní, kteří můžou udělat skladbu slavnou a někdy dokonce i nesmrtelnou.

Poslechni si: Simon O‘Shine - Your Distant World

Kde bereš nápady na takové orchestrální symfonie?

Z vlastních zkušeností, pocitů, prostředí, všechno kolem tebe se může stát zdrojem inspirace. Pokaždé, když se tak stane, mám příběh ve své mysli, příběh, který se snažím co nejlépe vyjádřit pomocí muziky, pomocí zvuků a to nejen s pomocí orchestrálního breakdownu, ale pomocí celého tracku. Každý zvuk má svoje vlastní místo a sílu. Dohromady tvoří harmonickou linku, která vypráví daný příběh.

Jeden z našich fanoušků se ptá, kdy vyjde tvé album? Myslím si, že tohle by zajímalo mnohem více lidí, včetně mě.

Samozřejmě plánuju vydat v budoucnu album, ale nejdříve se chci soustředit na produkování kvalitní muziky, což je taky někdy dost časově náročné.

Nedávno jsi vydal singl Nuummite, což je na tebe docela nezvykle temný a až psytrancově laděný track. Máš v plánu dělat ještě více takových skladeb? Dá se to snad chápat tak, že je to změna a posun v tvé tvorbě anebo budeš tvůj zvuk střídat?

Jako umělec cítím potřebu se rozvíjet a posouvat sám sebe i v jiných směrech. Nemůžu pořád zůstat v té stejné šabloně a znova a znova ji opakovat. Trance je tak spletitý a my máme tolik možností a alternativ ho prozkoumávat, takže proč dělat stále přesně to samé? Momentálně mám rozdělaných pár projektů, v kterých se vydávám zase trošku jinudy, což ale neznamená, že uzavírám mou upliftingovou cestu, což je subžánr, který mi dal místo v hudebním průmyslu. Nechci se zaměřovat jen na jeden styl, ale spíš nabídnout posluchačům víc.

Ještě ke klipu k Nuummite. Čí to byl nápad udělat klip v tomto stylu a vůbec jestli bys nám o něm řekl něco více?

Před nějakým časem jsem potkal Ahmeda, který dělá ZozyBlue videa na youtube. Domluvili jsme se na spolupráci a Ahmed mi hned poslal pár svých návrhů pro klip. Po několika pokusech našla moje přítelkyně zajímavé video, které jsem poslal Ahmedovi a ten už doladil zbytek. Bylo nutné věnovat pozornost každému detailu, výsledek byl vynikající!

Dost by mě zajímalo, proč jsi v ČR ještě nehrál? Ze sousedního Krakova to máš k nám, co by kamenem dohodil a talentu máš na rozdávání. Akce se koná v pátek 13. listopadu, jsi pověrčivý nebo tě tohle nechává chladným?

Mají na to vliv určité věci, které nezáleží úplně na mě. Vše se točí kolem promotérů a zájmu lidí slyšet někoho ve své zemi, městě. Já jsem opravdu rád, že si můžu konečně zahrát v České republice. Ne, nejsem pověrčivý.

Na co se od tebe naši natěšení fanoušci mohou těšit? Měl bys pro ně i nějaký vzkaz?

Budeme se společně dobře bavit, pomocí síly trancu se přiblížíme blíž a blíž k Distant World.

PARTYINFO

Trancesated 4 Distant world

13.11.2015 Eleven, Brno
DJs: Dan Thompson, N-Rico, BluEYE, Siva, Guntro
Cena: 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně