Langyho report z I Am Hardstyle

Letošní Amsterdam Dance Event nabízel, stejně jako v posledních letech, opravdu velkou porci kvalitních klubových i halových parties. Jednou z nich byla i sobotní halovka I Am Hardstyle konaná v protorách Heineken Music Hall. A navíc, pokud akci pořádá nizozemská Q-Dance, tak není co řešit a sobotní plán byl více než jasný.

22.10. 2015 17:42:03 | reporty | Langy

I když jsem v Nizozemsku navštívil skoro všechna nejznámější "párty místa", do prostor Heineken Music Hall jsem se podíval až právě minulý víkend. Hala se nachází na adrese Arena Boulevard 590 a její stavba začala v letech 1996 až 2001. Stejně jako vedlejší Ziggo Dome byla budova navržena pro konání hudebních akcí a náklady na výstavbu se vyšplhaly až na 30 miliónů eur.

Hlavní sál má kapacitu 5500 lidí a 3000 metrů čtverečních, druhý menší sál ma kapacitu 700 osob. Prostory uvnitř působí luxusním dojmem. Chodba nabízela lockerboxy, merchandising, bary a toalety. O patro výše se pro kuřáky nacházel samostatný vyhrazený prostor a zmiňovaný druhý menší sál.

Hlavní sál dole disponuje dvěma balkony po stranách, které byly určené pro majitele VIP vstupenek. Pod nimi se pak na každé straně nacházely další bary. A hudba? Hardstyle sound v podání jmen jako Sound Rush, Audiotricz, Luna, Brennan Heart, TNT, Code Black, Zatox, Ran-D, Endymion a na závěr Digital Punk & Outbreak. Hostem byl profík MC Villain.

Celý večer odstartoval příjemným melodickým setem dvojice Sound Rush, která patří k novějším nadějným jménům na scéně. Mají za sebou produkci skladeb jako Frozen, Open Your Eyes nebo Magical. Pro milovníky měkčích věcí a na start párty byli Sound Rush ideálním rozjezdem.

Další dvojicí v line-upu byli Audiotricz. Leon Benschop a Kenneth Kroes, kteří za tímto projektem stojí, odehráli kvalitní set, ve kterém zazněla jejich autorská hymna k letošnímu festivalu WiSH Outdoor "United As One". V jejich produkci nechybí ani kolaborace se slavnějšími jmény , např. na tracku "Turn The Music Up!" spolupracovali s Wildstylezem.

Další kvalitní nálož předvedli Luna a hned po něm headliner a spolupořadatel celého večera Brennan Heart. V anketě DJ Mag top 100 DJs se Brennan letos umístil na pěkné 53. pozici a v rámci I Am Hardstyle si do Heineken Music Hall v sobotu pozval také zpěváka Jonathana Mendelsohna.

Oba borci předvedli publiku živě své dva vocal kousky "Follow The Light" a "Imaginary". Nechyběla hitovka "Lose My Mind" a došlo i na ostřejší věci, klasiku "Blademasterz - One Blade" nebo "DJ Youri - Fuck on Cocaine (Brennan Heart remix)". Atmosféru Brennanova hraní dokreslovala barevná lasershow, která obohatila už tak kvalitní světelný park.

Video: Brennan Heart & Jonathan Mendelsohn - Follow The Light

Následující blok patřil dynamickému duu TNT. Na tyto dvě ikony hardstyle scény jsem se dost těšil a pánové Technoboy a Tuneboy potvrdili své kvality. Nadšeně jsem čekal zda zahrají "Digital Nation", track, kterým zahajovali loňský Qlimax.

Stalo se tak asi v polovině setu, tohle zní na párty prostě luxusně. Následující vystoupení odehrál mistr euphoric hardstylu - Code Black. Ve svém setu odehrál takové kousky jako "Pandora", dále spolupráci s Atmozfears "Accelerate" nebo novější "Triangle". Kvalitní nálož plná euforických tracků.

Ačkoliv nejsem na této scéně úplný zastánce "jemnějších věcí" tak v jeho podání říkám ANO. V závěru hraní si ještě střihl b2b s Brennanem. S nástupem italského Zatoxe se opět malinko přitvrdilo a párty nabírala další level.

Jeho 87. pozice v DJ Magu potvrzuje, že patří mezi top DJe a set, kterým se prezentoval v HMH to jen potvrdil. Publikum doslova rozsekal remixem klasiky "No Limit" od 2 Unlimited, dále zazněla starší "Rock Civilization" od Headhuntera a remix "Forever Young".

Na závěrečná tři vystoupení, Ran-D, Endymion a Digital Punk & Outbreak, jsem protentokrát nečekal a prostory Heineken Music Hall jsem s nadšením spokojeně opuštěl s pátou hodinou ranní.

Tolik krátce k párty, kterou jsem zakončil letošní návštěvu Amsterdam Dance Eventu. A pokud si rádi poslechnete hardstyle, tak pod článkem je menší ochutnávka "jemnějších věcí" z produkce headlinera, který v sobotu v amsterdamské Heineken Music Hall vystoupil.

PARTYINFO

I Am Hardstyle

17.10.2015 Heineken Music Hall, Amsterdam
DJs: Brennan Heart, TNT, Code, Black, Digital Punk, Endymion, Luna, Audiotricz, Ran-D, Outbreak, Zatox, Sound Rush, Aztech, Bass Chaserz, Dailucia, Focuz, Sub Sonik, The Vision
Cena: 49,5 - 59,5 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně