Brněnský průser jménem Citadela

Z páteční brněnské Citadely, které se konala v pátek 25. září, odcházela většina návštěvníků rozladěna. Proč tomu taky bylo?

27.9. 2015 21:51:36 | reporty | Carl W

Citadela slibovala českou premiéru Dubfirova projektu live:hybrid - intimní show spojenou s 2D i 3D vizualizací a live vystoupením. Pouhé dva dny před plánovaným vystoupením pak pořadatel sdělil fanouškům, že Dubfire vystoupí pouze v DJ setu, protože mu nezařídil potřebnou techniku.

Live:hybrid se nekoná

V brněnských kuloárech se už delší dobu spekulovalo, že předprodej lístků na Citadelu je mizerný a tak to, že pořadatel raději zvolil headlinerův DJ set, než show live:hybrid, která je logicky o několik tisíc euro dražší, se jako vysvětlení nabízelo více, než že si pořadatel neobjednal projektor, o kterém věděl několik měsíců dopředu, že ho bude potřebovat.

Dalin Vajčner, pořadatel Apokalypsy a právě Citadely, následně zveřejnil text, kde píše, že jedná s managementem o možnosti dovést do Česka show live:hybrid v roce 2016. Jeho text jsme přidali do článku k Citadele také my na našem webu a následně jej sdíleli i na sociálních sítích, kde jsme od něj dostali milou reakci.

Jdeme za hudbou

Pojďme se však podívat už do Bobycentra. Já jsem tam dorazil něco málo po půlnoci. Už u vstupu a kontroly vstupenek nikdo kromě čtyř bodyguardů a mě nebyl. U šaten jsem taky nečekal žádnou frontu - byl jsem tu totiž sám.

Čekal jsem, že tu bude aspoň o polovinu méně lidí, než na poslední Apokalypse, ale nečekal jsem, že to bude tak málo. Místa bylo hodně nejen na tanečním parketu, ale i na záchodech, u barů (mimochodem dole byl otevřen pouze levý bar) a nikdy jste nehledali místo k sezení, volných jich bylo vždy několik.

Zvuk je základ párty

Co byl obrovský průser - to byl zvuk. Asi to nemá smysl moc obkecávat, každému je jasné, že se na zvuku šetřilo. Ale že tolik? Basy nebyly pořádně slyšet ani na tanečním parketu, natož kdekoli jinde. Úplně mu chyběla dynamika i hlasitost. Poprvé se mi stalo, že i když stojím uprostřed taneční plochy, tak slyším povídat si pár asi pět řad přede mnou.

Zrovna dohrával Subgate s Orbithem a nastupoval Kaisersoze. O nikom z line-upu jsem nebyl přesvědčen víc, že na tuto párty patří. Třeba i proto, že Kaisersoze je Dubfirův velký fanoušek. A zde vystřihl výborně propracovaný set, asi nejlepší, co jsem od něj za několik posledních let slyšel. Bohužel právě kvůli otřesnému zvuku neměl možnost vyniknout a Jirka si ho dle mých informací ani nenahrál, takže zůstane v zapomnění.

Dubfire si set protáhl

Jsou dvě hodiny a přesně dle plánu nastupuje Dubfire. Už při prvních beatech jde slyšet, že se hladina hlasitosti zvuku zvedla asi o pětinu. Zvuk je pořád extrémně špatný, ale aspoň trochu hlasitější. Třeba i proto se většina návštěvníků, co dosud jen posedávala různě po Bobycentru, přesunula na taneční parket.

Dubfire hraje skvěle, svoje straší pecky míchá s novými hity, nechybí třeba ani Bjarki a jeho I Wanna Go Bang. Místo avizovaných 2 hodin hraje ale déle a končí až několik málo minut před půl šestou. Jeho vystoupení mělo šťávu a dost mě hudebně bavilo a nebýt již několikrát zmiňovaného zvuku, asi bych odcházel z párty spokojen.

Jak to bylo s VIP lístky?

Nastupují Hory Doly a co se nestane - hlasitost zvuku jde zase dolů. Rapidně. Což logicky znamená, že se z parketu vytratí zase desítky lidí. Kluci přitom nehrají vůbec špatně, vypíchl bych třeba skladbu Bart Skills - Lost Boys. Po jejich konci, několik minut po šesté hodině, odcházím domů. Na pódiu se pak ukázali ještě Tools Project a Subdubs, ovšem ve zkrácených setech.

Co je ještě nutno zmínit? Třeba zavřené balkony na obou stranách Laser Hall. Pokud jste si koupili VIP nebo dokonce VIP Gold lístek, měli jste tak trošku smůlu. Hlavně mít lístek za 2.500,- s tím, že by vás vyšlo na stejno si koupit ten za 400,-, je k nasrání, což celkem chápu.

To taky dalo hodně lidí pořadateli okamžitě vědět na sociálních sítích, hlavně na události k párty. Ta však byla kolem desáté ráno smazána. Celkem fér jednání, nemyslíte? Něco mi říká, že se Dubfire live:hybrid na Citadele příští rok neobjeví. A taky si myslím, že Citadela nyní bude mít problém nalákat fanoušky. Příště tu vystoupí (jako skoro každý rok) Paul van Dyk, a pak aby si pořadatel našel podobné jména jako byly v květnu Nervo. Protože tento propadák asi málokterý fanoušek zapomene.

PARTYINFO

Citadela

25.09.2015 Bobycentrum, Brno
DJs: Dubfire (live), Tools Project, Kaisersoze, Hory_Doly, JB + Flesh, Deivis, Subdubs, Orbith + Subgate
Cena: 399 - 2.499 (VIP)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně