Peppelino: Miluji hudbu, kterou nyní dělám

Českou republiku po několika letech navštíví maďarský producent Péter Forási alias Peppelino, který se již dříve proslavil svým osobitým hardgroove technem. Slyšet ho bude možné následující neděli (den před státním svátkem) v nově otevřeném brněnském klubu Exit.

22.9. 2015 18:52:16 | rozhovory | Phil Albedo

 V krátkém rozhovoru se dozvíte jakými dalšími změnami si krom hudby prošel, kam směřuje se svým labelem nebo jak láká fanynky na párty.

- Phil Albedo: Ahoj Petře, díky, že sis udělal čas na několik otázek. Jak sis tento rok užil léto?

- Peppelino: Všechny zdravím a v prvé řadě bych chtěl poděkovat za zájem o tento rozhovor. Léto pro mě bylo docela náročné, protože obnášelo převážně tvrdou práci ve studiu, několik vystoupení a s tím mnoho nových zážitků. Nicméně, jak je známo, počasí v Anglii není moc přívětivé, takže jsem zde nějak nepociťoval léto, ale vynahradil jsem si to návštěvou své rodiny v Maďarsku a také oslavou svých třicátin na Ibize, v legendárním klubu Space. Jednalo o dovolenou na kouzelném ostrově spojenou s prací v podobě dvou vystoupení, což bylo skvělé, ale jak už jsem naznačil, tak nejvíce času jsem vynaložil do práce ve studiu a cestování po Evropě v rámci svých vystoupení.

Není to tak dávno, co ses přestěhoval z Debrecenu do Londýna. Jaká to pro tebe byla změna a co bylo hlavním důvodem?

Maďarsko je pro mě jedna z nejkrásnějších zemí na světě, ale pokud jde o ekonomiku a hudební průmysl, tak to už je horší. Navíc když zde, jako téměř po celé Evropě několik dalších nových hudebních stylů začalo předbíhat techno, tak mi to taky moc nenahrálo. Dále pak mi čím dál více připadalo jak je život tvrdý a jak jsou lidé ve většině věcí negativní, tak jsem se rozhodl pro tuto změnu, která posunula můj život, kariéru a angličtinu zase někam dál. Už to bude skoro 6 let a samozřejmě udělal bych to bez váhání znovu.

Chybí ti něco v Londýně?

Kdybych odpověděl, že ne, tak bych nejspíš neměl srdce. Samozřejmě, že mi chybí rodina a přátelé, kteří tvořili podstatnou část mého života. Nebylo pro mě jednoduché je všechny opustit. Na druhou stranu, ta vzdálenost není tak hrozná a pokaždé, když je to možné, tak na několik dní navštívím svoji rodnou zem, abych všechny viděl a dal si třeba i to nenahraditelné jídlo od mámy. Jinak zde ještě postrádám pěkný holky ze středovýchodní Evropy.

Hodně lidí tě zná jako hardgroove techno producenta, ale ti, kteří sledují tvoji produkci i v současné době, tak vědí, že už to o hardgroovu není. Co bylo tím zásadním zlomem, že jsi zpomalil?

Budu upřímný… Je to vlastně dobrá otázka, kterou mi neustále někdo předhazuje. Najde se i několik jedinců, kteří na mě ohledně těchto změn útočí a myslí si, že to dělám jen pro peníze. V tomto případě to však moji finanční stránku ohrozilo a na delší dobu v mém diáři ubylo dost termínů. Takže si teď nalejme čistého vína… Je to jednoduše vývoj, kterým prochází mnoho producentů. Každý by měl mít nárok na nový začátek, aby v něm uplatnil svoje další nápady. Vždycky se mi líbila hudba i s nižším BPM, ale nemohl jsem v tom najít sám sebe. Pak to z ničeho nic přišlo. Pomalejší tracky s temnějším motivem, kde je možné stále slyšet dynamiku či drajv a já jen k tomu můžu podotknout, že miluji hudbou, kterou v současné době dělám.

Během 10 let ses dostal do pozice opravdového neúnavného producenta, neboť počet tvých vydaných tracků se pohybuje kolem čísla 400. Najde se mezi nimi i nějaké dílo, které považuješ za úplný Top? Mně se třeba od tebe nejvíc líbí skladba nesoucí název „Geyser“, která vyšla na labelu Yin Yang.

Nikdy jsem svoji produkci celkově nehodnotil. Pro mě jsou nejlepší tracky, které jsou právě čerstvě dodělané. Další hodnocení nechávám na ostatních.

Poslechni si: Peppelino - Abu Dhabi (Original Mix)

Málokdo o tobě ví, že jsi majitelem labelu Airtaxi Records, který vznikl před 2 lety. Jak bys ho stručně charakterizoval a jaká jsou kritéria pro tracky, které by mohly vyjít na tomto labelu?

Airtaxi Records vydává originální hudbu od známějších i méně známých producentů a jeho zaměření je zejména na temnější techno, detroitské techno nebo tech house. Je v plánu zajímavá spolupráce s mnoha světovými producenty a novými projekty, ale nebudeme teď předbíhat. Nicméně prozatím Airtaxi funguje jako digitální label a pokud vše půjde dobře, tak možná někdy v budoucnu zkusíme vydávat i na deskách. Co se týče kritérií, tak skladba musí být samozřejmě dokončena na 100% a je také dobré, když nám k tomu noví talenti posílají svá bia, případně reference. Jinak jsme rádi, že nám přichází mnoho mailů, které obsahují zajímavý materiál. Snažíme se reagovat na každý mail, ale někdy je to nereálné. Pokud jsme neodpověděli někomu ze čtenářů, tak se omlouváme, přejeme hodně štěstí pro příště a neberte si to osobně.

Jako majitel labelu a hudební producent máš jistě velký přehled i o nových talentech. Doporučil bys nějaké zajímavé jméno, které stojí za poslech?

V současné době jich není zrovna málo, ale rád bych se zmínil o svém skvělém kamarádovi, vyšlo na mém labelu několik pecek a je také z Maďarska. Jeho umělecké jméno je AndReew a za zmínku jistě stojí i jeho spolupráce s labely jako Dubfirův Sci+Tec nebo Amazing Records, jehož majiteli jsou Minicoolboyz. AndReewovy tracky pravidelně hrává Richie Hawtin, Umek nebo již zmiňovaný Dubfire, takže příběh tohoto snaživého chlapce není u konce a určitě o něm ještě uslyšíte.

Když pomineme hudbu, tak co tě ještě baví?

Poslední dobou jsem hodně zapálený i do fitness. Před 7 lety jsem vážil 102 kg, takže jsem s tím musel už něco udělat a mé odhodlání se stupňovalo. Nyní mám kolem 75 kg a jsem už konečně „hezký“ (smích). Dále mě ještě baví cestování, objevování nových míst, a když je potřeba odpočinku, tak si to zpříjemním nějakými pěknými filmy.

Kdybys chytil zlatou rybku, která by ti mohla splnit 3 přání, jaká by to byla?

Měsíc, akvárko pro zlatou rybku a neomezená přání… :-)

Po několika letech navštívíš Českou republiku. Čím se tahle země podle tebe od jiných liší?

V České republice mám za sebou již pět vystoupení a teď to bude pošesté. Všechny akce byly skvělé, takže vím, co očekávat. Čeští partypeople umí skvěle motivovat, abych ze sebe během setu vytáhl maximum. Podle mého názoru zde organizace a promotéři dělají skvělou práci, a proto se do této země pokaždé moc těším. Je to pro mě neobyčejná země. Jo a taky pivo máte legendární! :-)

Poslední neděli v září vystoupíš v centru Brna. Jak bys přesvědčil nějakou fanynku, aby si tě tam přišla poslechnout?

Tak jo… jsem nezadaný, sexy, roztomilý, dokonalý chlap a někdy i romantický. Ale nebudeme to s tím humorem moc přehánět. Na tuhle noc se musí připravit… Nachystat si pěkné oblečení a nesmí zapomenout dát svému psovi do misky více vody, protože určitě se domů nevrátí brzy. A teď to nejdůležitější! Pěkně se vyspat a nabrat hodně síly, protože ode mě zazní hudba plná energie, emocí a šílených zvratů prostřednictvím 3-4 decků hrajících ve stejnou dobu. Těším se na vás!

PARTYINFO

Rush Hour

27.09.2015 Exit, Brno
DJs: Peppelino, Destroyer, Andy Smitth, Phil Albedo, Jaryno Haidy, Igysonic, PM-Jack
Cena: 100
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně