Jak si okořenit poslech hudby? Těmito 8 hrami v mobilu!

Milujete hudbu, ale někdy vám dělá potíže nezačít se při jejím poslechu nudit, protože máte rádi pořád něco dělat a jen tak koukat „do blba“ vám přijde trapné? Vaší vášně se zbavovat nemusíte! Máme pro vás 8 tipů, jak se pomocí vašeho mobilu zabavit a přitom si muziku patřičně užít.

15.9. 2015 08:38:19 | | rave

Compulsive

Jak už sám název napovídá, hra Compulsive je dost návyková. Pokud při poslechu hudby nechcete jen tak nečinně sedět, pomoci vám může dívat se na obrazovku vašeho mobilu, jak se pestrobarevné čtverečky roztříští pokaždé, co najdete skupinku čtyř a více políček stejné barvy. Ale pozor! Ideální bude, pokud si pustíte nějakou povzbuzující písničku, protože na hledání stejných barev máte pouhých 60 vteřin! Jakmile si ale na hru zvyknete, určitě se vaše oči naučí barvy rychle nacházet a hrací pole o 48 políčkách zdoláte s přehledem. Hra se tak může rychle stát vaším věrným společníkem, zajišťujícím hodiny zábavy.

Fruit Ninja

Pokud se vám líbí preciznost samurajského meče a ještě k tomu se rádi díváte na poletující ovoce, Fruit Ninja je ta pravá mobilní hra pro vás. Soustřeďte se na hudbu plynoucí do vašich uší, u této hry nemusíte vůbec přemýšlet. Rozhodně vám ale dá víc, než jen zabití času! Hrou si totiž trénujete vaše reflexy. Přes obrazovku vám letí kusy ovoce a vy musíte v přesný moment seknout a všechny kusy trefit ve správném úhlu a délce, aniž byste zasáhli bombu. To chce přesnost ninji! Časem se hra také zrychluje a objevuje se stále více ovoce, takže váš trénink brzy rozhodně nekončí.

Dots

Další hrou, kde musíte hledat podobné barvy, je aplikace Dots. Pokud vám nevyhovují čtverečky, může se vám zalíbit právě tato hra, kde naopak vidíte samé puntíky, takže si ji můžete hrát třeba k hudbě 90. let, kdy byly puntíky v módě. Vaším úkolem je propojit dva a více puntíků podobné barvy, což může být celkem jednoduché, ovšem pro vás velmi zábavné. Máte na to rovněž 60 vteřin, jestli si ale chcete hrát bez časového omezení, můžete limit za malý příplatek vypnout. Nezapomeňte si také aktivovat příjemné pozadí! Puntíky tak budete hledat v padajících sněhových vločkách a do uší si k tomu můžete pustit vaše oblíbené hudby.

PokerStars

Chcete-li mít spíše více intelektuálně stimulující zážitek, zkuste při svém hudebním poslechu hrát strategické hry jako poker nebo blackjack. Hudba může váš herní výkon zlepšit! Nedávný výzkum OnlineCollege.org prokázal, že poslech hudby s rytmem asi 80 úderů za minute, jako je například demo verze skladby „Strings of Life“, který je jedním z nejlepších tracků raného techna, zbystří naše logické myšlení, protože právě tato rychlost stimuluje tu část mozku, kterou používáme při hledání řešení. Mnozí profesionální hráči pokeru si hudbu při hře běžně poslouchají a výkon se jim tak opravdu zlepší. Hudba jim pomáhá uvolnit a soustředit se.

V poslední době, Pokerstars, známou svou online platformou umožňující hrát poker a další kasinové hry, se horlivě psalo, když se polský hráč pod pseudonymem „bladsonpoker“, mobilem zúčastnil promoční kampaně „Na PokerStars milionářem“ a vyhrál tak milion dolarů. Trvalo mu to pouhých 7 minut a 18 vteřin! Samozřejmě, většina pokerové hry vydrží déle, takže budete mít čas poslouchat hudbu, zatímco budete hrát.

Flow Free

Flow Free kombinuje jednoduchou zábavu v podobě spojování barevných bodů a trochu obtížnější hlavolam, při němž sice nemusíte příliš přemýšlet, ale trochu váš mozek přeci jen potrápí. Jestli vás úplně bezmyšlenkovité hry nudí, zkuste Flow Free. V této hře musíte propojit dva stejně barevné puntíky, jenž jsou na obrazovce různě umístěny jako v bludišti, avšak je na vás, jakou cestou body spojíte. Musíte je ale propojit jedním tahem a projít každým políčkem hracího pole.

Hra disponuje 150 variacemi bludiště a se stoupající úrovní se také stává obtížnější, například se přidává počet různě barevných bodů, takže užití každého políčka a zachování jednotlivých cestiček může být trochu oříšek. Na vaši hudbu se nicméně stále budete moci soustředit, váš poslech naopak získá nový rozměr a ještě si procvičíte vaši schopnost dělat několik věcí najednou!

Bejeweled

Pokud jste tradiční, vsaďte na klasiku mezi klasikami a zkuste hru Bejeweled. Jak zřejmě víte, v této blyštící se hře vyhledáváte spojení tří a více kusů stejného drahokamu. Jako tomu je v předchozích hrách Compulsive a Dots, drahokamy zmizí, jakmile je spojíte, a všechny kusy, co byly bezprostředně nad nimi, spadnou dolů a vznikne tak možná nové spojení. Proto lze v této hře i taktizovat, vidíte-li, že zmizení daných drahokamů vám umožní sbírat další body. Samozřejmě čím více drahokamů v jednotlivém spojení, tím lépe pro vaše bodové konto.

Coloring Book

Jste-li kreativnějšího rázu a spojování vzorců vám nic neříká, možná by se k vám hodila aplikace Coloring Book od Doodle Joy Studio. Byli jste vždycky ti, co si jako malí čmárali, nebo jste pořád od maminky žadonili o nové omalovánky? Vraťte se do dětských let a spusťte si tuto aplikaci, kde najdete více než 120 obrázků, více než 10 typů štětců a další vychytávky, jako třeba možnost přiblížit si menší části obrázku pro váš komfort nebo si přehrát vývoj vaší tvorby na videu! Potřebujete-li v životě inspiraci, kombinace poslechu hudby a tvůrčí činnosti jako vybarvování omalovánek pro vás může být velice prospěšná.

Osmos

Velice uklidňující může být hra Osmos, zejména pokud si k ní pustíte ambientní hudbu. Jedná se o velmi originální hru, v níž jste pouhým buněčným organismem a poklidně plujete vesmírem. Jediné, co musíte dělat, je neustále pohlcovat jiné menší organismy, a naopak se vyhnout větším, protože ty by mohly zase pohltit vás. To vás sice může trochu znervóznit, ale nenechte se vyvést z míry. Jistě obstojíte a vaše pouť vesmírem bude příjemná. Hra vychází z fyziky a jevu zvaného osmóza, takže máte-li k vědě blízko, může vás oslovit, a kromě toho je také velice nápaditě zpracovaná a získala ocenění na serveru GameTunnel a IGN.

Až těchto 8 tipů vyzkoušíte, možná už bez takového zpestření nedáte ani ránu. Když zábava, tak všemi smysly!

REKLAMA
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYREKLAMA