ZeeZout – “komerčně undergroundový” festival

Primární motiv návštěvy Amsterdamu byl úterní koncert skupiny U2. Ale nebyli by jsme to my, “vyčůraní” Čechové, (v našem případě teda Moraváci :-), abychom si nezjistili, jaké hudební možnosti nabízí město na sobotu.

7.9. 2015 14:18:09 | reporty | FlajMaj

Přes Resident Advisor jsme objevili dva hudební tipy. Komerční festival s názvem Pleinvrees Heroes, kde jsme znali většinu DJs, a festival druhý, undergroundový, kde já (Kouzelná) jsem znala 0 DJs a Fly DJs 3. Zažádali jsme o akreditace na oba festivaly, odpověď přišla ze ZeeZoutu, takže bylo rozhodnuto.

Po příletu do Amsterdamu nás “zdraví” Tesla automobily a typické přeháňkové počasí s větrem. Paradoxem je trochu to, že ač jsme zařadili Zeezout festival do kategorie underground, tak reklama na něj v podobě citylights je opravdu všudypřítomná, zatímco Pleinvrees heroes festival jakoby nebyl.

Po “povinné” návštěvě ve smartshopu, jsme se vydali na místo činu. Tím bylo jezero příměstské části zvaná Diemerbos. Do areálu festivalu se dostáváme až v 19:30. U vchodu je obrovské parkoviště zaplněné stovkami...tipněte si čeho – ano, stovkami kol, auto ani jedno!

Vítá nás bahno, mokro a velmi rozjařená nálada mokrých Holanďanů. Areál je naštěstí precizně pokryt podlážkami, které velmi zkomfortnily pohyb, nicméně občasnému šlápnutí do kaluže jsme se s našimi vyleštěnými turistickými polobotkami neubránili.

Hudebně se festival odehrával na třech stageích, upřímně jsme jejich rozdíly rozpoznali snad jen ve velikosti. Co se týče hudebních škatulek, tak všude se prolínaly vlivy oldschool house, acid, elektro. My jsme si oblíbili Nest Stage. Těžko říct, zda pro její intimní atmosféru, či jednoduše proto, že smartshopový lektvar zde ukázal svou sílu. Ať tak či tak, DJ I-F (legenda, autor tracku “Space invaders are smoking grass)” se stal naším hrdinou večera!

Holanďané jsou veselí, elektronicky hudebně zdatní, hubení a krásní lidé. Navíc mluví všichni plynnou angličtinou a komunikace s nimi je tak opavdu pohodová. Udeřila jedenáctá hodina a všechny stage poklidně skončily, překvapení? Ne, čím dál víc máme pocit, že tento trend v podobě denních akcí se chytl na hodně festivalech. Možná proto, že pořadatelé stárnou a takto jim to vyhovuje:) Za nás můžeme říct, že nám rozhodně!

PARTYINFO

Zeezout Festival 2015

05.09.2015 , Amsterdam
DJs: Palmbomen II (live), Bicep, Omar S, Steffi, Prosumer, Hunee b2b Jeremy Underground, Prins Thomas, Tama Sumo, Tom Trago, I-F, Antal, Job Jobse b2b Young Marco, Marquis Hawkes, Dollkraut, Elias Mazian, Interstellar Funk, Halve Soul, Tijn Benedek
Cena: 11 - 35 €
REKLAMAREKLAMA