Kdy bude další Elektra?

V podzimním programu Flédy se úplně vytratila akce, která byla vždy hojně navštěvovaná a která patřila k nejlepším klubovkám, které Brno nabízelo. A tak jsme se museli zeptat - jak to bude s Elektrou?

27.8. 2015 12:16:11 | ankety & názory | Carl W

Josh Wink, Adam Beyer nebo John Digweed byla poslední jména, na které Elektra lákala. Kdo bude další? Takovou otázku jsme si dávali před zveřejnění podzimního programu Flédy. A podivili jsme se, když tam Elektra, jedna z nejnavštěvovanějších akcích klubu, v programu úplně chyběla.

Věděli jsme, že v pozadí akce se udělala jedna větší změna, když se Tomáš Ondráček rozhodl tým Elektry opustit. Nahradil ho pak Zdeněk Gabriel, který stojí třeba za festivalem Mácháč.

Protože už na mě akce s Joshem Winkem a Adamem Beyerem byly moc, ve smyslu, ze mi tento koníček začal ovlivňovat osobní život, zdraví. Cítil jsem vyhoření a svým způsobem uspokojení, po deseti letech přišel vrchol. Chtěl jsem se posunout zase jinam a říká se, že odejít se má na vrcholu,“ odpovídá na otázku, proč se rozhodl Elektru předat dál Tomáš.

Finální rozhodnutí jsem udělal v lednu, kdy jsem to oznámil Lukášovi, bývalému kolegovi z Flédy, majiteli Level B. Ten mi naznačoval, že k užší spolupráci osloví Gaba (Zdeněk Gabriel - pozn. red.) a Orbitha,“ doplňuje.

Poslední Elektra, která se konala v dubnu tohoto roku, lákala na Johna Digweeda. A u té již Tomáš nebyl. „John Digweed už šel úplně mimo mě,“ říká. Není však tajemstvím, že Digweed nebyl takové lákadlo, jaké asi pořadatelé čekali, což se odrazilo i na menší návštěvnosti, než jsme zažili na předchozích Elektrách.

Adam Beyer na Elektře v roce 2014 - foto: rave.cz

Nám to nedalo a oslovili jsme Lukáše Staru, majitele Level B, který stojí za Flédou a potažmo taky Elektrou. „Ano, Elektra sice v podzimním programu chybí, ale to neznamená, že se s ní nic neděje,“ oznamuje Lukáš. „Oslovili jsme několik velkých jmen, o které jsme měli zájem, ale bohužel jsme nenašli termín, který by vyhovoval oběma stranám. A nechceme dělat kompromisy. Elektra pořád patří k těm nejlepším klubovým akcím, které máme a rozhodně bude pokračovat.“ 

Pokud nevyjde Elektra v prosinci, rozhodně bude hned z kraje roku 2016, už na tom pracujeme,“ odpovídá Lukáš na otázku, kdy se tedy další díl uskuteční. A pokračuje: „Chystáme velké jméno, abychom nejen navázali na předchozí díly, ale pokud možno i překonali. Proto jsme oslovili ke spolupráci Gaba, který má obrovské zkušenosti a jsem strašně rád, že je nyní součástí Elektry.

A co říká Tomáš na to, že se letos už Elektra nejspíš nestihne? „Občas se ozve “srdíčko”, že je to škoda, přeci jen to bylo moje dítě, které jsem předal a lhal bych, kdybych říkal, že dění kolem této akce nesleduji s větší pozorností než jiné… Ale čím dál víc to beru jako život, který jde přirozeně dál.

Takže se těšme na začátek roku 2016, kdy by se měla další Elektra uskutečnit. Rezidentem a poradcem zůstává Orbith, akci dále zastřešuje Fléda potažmo Level B. A snad nás už nebude čekat taková dlouhá pauza, jaká nastala nyní.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně