Ansome: Ke skládání hudby potřebuji hardware

V krátkém rozhovoru s hvězdou Shotgun Festivalu, který se nezadržitelně blíží, zjistíte, proč neskládá hudbu pouze na počítači i to, proč by si slečny měli na Shotgun donést náhradní kalhotky.

26.8. 2015 13:32:27 | rozhovory | rave

- Pavel Zinga: Je to prvně, co budeš vystupovat v České republice. Co očekáváš? Zjišťoval sis nějaké informace o místní klubové a festivalové scéně?

- Ansome: Nejsem si zcela jistý co očekávat, ale velmi mě baví nová místa a vystupování před novými lidmi.

Zdá se, že se techno vrací zvukově ke svým kořenům. Co tě vlastně vedlo k tomu pracovat s mašinami, filtry a tunou kabelů?

Používání hardwaru je pro mě velmi důležité. Jak můžete zírat do počítače a být přitom inspirováni ke skládání hudby? To je strašně nudný ´nerdy´ proces.

Video: Ansome - Mans Head [MORD 10]

Tvá hudba zní jakoby prošla velmi dlouhým vývojem. Když se ale podívám na tvou diskografii, vidím, že první tvé releasy jsou z 2014. Kápni božskou... jak dlouhá je tvé techno putování ve skutečnosti?

K technu jsem se dostal skrze jeho estetičnost. Myslím, že jsem tomu propadl již dříve a věděl jsem o čem to je aniž bych měl nějaké opravdové znalosti techna. Jako zvukového designéra mě přitahovala textura, zvuková struktura a nálada, kterou techno nebo zvuk v technu má oproti melodii a harmonii. Jak jsem s tímto pracoval, spadl jsem do této hudební škatulky. Poslední dva roky více poznávám techno (především z 90.let minulého století), které mi tak trochu uteklo. Najednou to do sebe začalo zapadat.

Video: Ansome - Analogue Session (2014)

Je tu něco, na co bys chtěl české publikum připravit a nebo je před něčím dokonce varovat?

Vždy mějte špunty do uší, pokud nechcete přijít o sluch a samozřejmě náhradní kalhotky nebudou vůbec na škodu!

PARTYINFO

Shotgun 2015

11.09.2015 - 12.09.2015 Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
DJs: Ansome (live), Mix Mup (live), Hatti Vatti (live), Elektrabel (live), Interstellar Funk, Manuel Fischer, Rafo, Seba, Amit, Sinnan, Disco Møreti, Layup + R.Kosmos, Skaph, Low Profile, Kopeczek + Skuban, Rudeboy, Theya, Touchwood, Ahz, Nitrous, Stanzim, Rade
Cena: 300 / 500
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně