Čtyřdenní festival u jezera

I Rakušané umí uspořádat megafestival! Čtyři dny u Štýrského Hradce duněla elektronika a své umění předváděly ty největší mainstreamové hvězdy současnosti. Festival svou expanzi o tři dny organizačně zvládl, z akce jsme i tento rok měli dobrý pocit.

25.8. 2015 09:41:01 | reporty | Paya

Po roce jsme se znovu vydali k našim jižním sousedům na povedený festival u jezera Schwarzl a opět to opravdu stálo za to. Přesvědčil nás zejména nabitý line-up, ale také dobrá zkušenost s organizací, jedinečnost lokace a stagedesign v rukou Phixion Creation, kteří konstruují scény pro nejimpresivnější festival naší doby, belgický Tomorrowland.

Porovnáním ceny a výkonu se s Lake Festivalem samozřejmě nemůže rovnat žádný festival a návštěvu akce na předměstí Grazu můžeme do budoucna jedině doporučit. Kemp na březích jezera je kouzelný, dopravní dostupnost dokonalá (v sousedství dálnice A9), partyinfrastruktura vyhovující (fronty se tvořily snad jen na bankomat). Na místě bylo samozřejmě možné dobíjet mobilní telefony, nechyběl merchandising (zvláště kšiltovky se letos povedly), bez přestávky jel bungee jumping, přátelé se vyřádili v lunaparku.

Future city

Výzdoba se oproti loňskému roku výrazně upgradovala, zvláště VIP sektor vypadal parádně. Skvělá byla samozřejmě mainstage v podobě future city, halová stage v designu steampunk, green stage evokovala přírodu. Water stage stála pochopitelně na břehu jezera, hard stage v obrovském stanu.

Ke stažení byla festivalová aplikace, na eventu vystoupilo 120 DJs s jedněmi z největších hvězd současnosti podle hlasování DJ Mag Top 100 DJs Poll včetně té největší. Kemp otevíral v úterý a návštěvníci mohli zůstat až do neděle. Mimochodem, vstupenky byly k dostání denní, dvoudenní, třídenní a festivalové – každý si mohl vybrat, co mu vyhovuje. Jako zajímavé zpestření nám pořadatelé připravili dokonce i podívanou na leteckou akrobacii.

Největší stage v Rakousku

Nejvíce času jsme pochopitelně strávili na hlavní scéně. Ta byla přes 100 metrů široká a 26 metrů vysoká, podle organizátorů největší, co kdy byla v Rakousku k vidění. Na první pohled vykazovala znaky designu party z Tomorrowlandu. Značná část hlavní plochy je vybetonovaná, takže ačkoliv počasí nebylo nejvlídnější, bláto nepředstavovalo větší problém (to na parkovišti to bylo horší, ale i s tím jsme si poradili). První den, ve středu, na mainstage vystoupila jména jako Headhunterz, Dyro nebo DVBBS, hlavní dvě postavy pak přišly na konec, obě z Holandska.

Nejprve Nick van de Wall alias Afrojack. Nemohl chybět typický pisklavý sound a populární songy z jeho vlastní produkce typu Ten Feet Tall – zpíval celý dav, který byl na středeční poměry velmi početný. V Afrojackově setu se dále objevila skladba Skrillex & Diplo pres. Jack Ü – Jungle Bae v Afrojackově mash-upu, singl Afrojack & Steve Aoki feat. Miss Palmer – No Beef a finále obstaral Afrojackův remix na 30 Seconds To Mars – Do Or Die.

Nás nejvíce potěšila pecka Dimitri Vangelis & Wyman – ID2. Publikum se rozehřálo na vystoupení středečního headlinera, kterým nebyl nikdo menší, než maestro Hardwell. Robbert van de Corput z Bredy, tedy Tiëstova rodného města, již dvakrát po sobě opanoval hlasování DJ Magu a i v Grazu ukázal, proč se mu to podařilo – energií po okraj nabitý 90timinutový set před půlnocí rozeskákal snad opravdu každého návštěvníka Lake Festivalu.

Ze spousty odehrané vlastní produkce jmenujme například Never Say Goodbye, Don’t Stop The Madness, Mad World, How We Do nebo Spaceman. U nás si Hardwell nejvyšší body zasloužil za Pursuit Of Happiness z Project X OST a také za finále v podobě Daft Punk – One More Time. Jako středeční warm-up party opravdu luxusní.

Počasí se umoudřilo

Čtvrteční počasí bylo o poznání přívětivější a na party jsme proto vyrazili mnohem dříve. Na zahřátí jsme si poslechli Dona Diabla, který zabodoval zejména svým superhitem Don Diablo & Matt Nash feat. Noonie Bao - Starlight (Could You Be Mine), jeho krajany z Holandska pod titulem Firebeatz, kteří neopomněli svůj remix na Calabrii, a konečně i jejich krajany Sunnery James & Ryan Marciano, kteří do své sady zařadili dnes už legendární track Payback.

Nadšení přítomných vzbudila sesterská dvojice z Austrálie, holky z Nervo, songy The Way We See The World, Ready For The Weekend, Like Home nebo Revolution. Publikum se pak mohlo zbláznit z vlka z Wall Street, tedy dobře známého tracku The Hum. V devět večer se žezla chopil jedinečný Steve Angello. Švédský boss sázel takové bomby, jako kombinaci Greyhound a Atom, svůj ikonický Knas nebo kombinaci ID2 a Reload.

Velkolepé finále ve stylově vytříbeném vystoupení předznamenal Payback a závěr tvořily pochopitelně Children Of The Wild, mocná S-A skladba. Mohla být atmosféra ještě lepší? Ale ano, za DJský pult se postavila popmegastar Calvin Harris a spustila tuny své produkce. Ani nemá cenu tu zde cokoliv vyjmenovávat, skotský borec zahrál prakticky své best of a efektně tak zakončil čtvrteční mainstage.

Indoor a Titanic

Následoval přesun do Davis-Cup-Halle, kde nás čekala moonstage. Zde hrající Deorro neváhal a rozsekal publikum prostřednictvím floorkilleru Booyah, uspěl s Majorem Lazerem a vrchol dobyl svým singlem Five Hours. Atmosféra pod střechou byla skvělá. Co dodat na závěr čtvrtečního dne? Aoki. Šampaňské. Deset dortů. Dobrá, co vlastně zahrál? Partypeople asi nejvíce ocenili spolupráce s Linkin Park Darker Than Blood a A Light That Never Comes. Mě pak zahrál do noty písní Ladi Dadi a kombinací Aerodynamic od Daft Punk a své Turbulence. A ano, opět zahrál Titanic :-) a dav šílel …

Třetí den už v jednu hodinu odpoledne rozjížděli domácí borci Tom Snow & DJ Observer, přichystali si k tomu již zmíněné Children Of The Wild. To následující Barnes & Heatcliff rozjasnili mou tvář díky geniální skladbě Eric Prydz – Generate. Holandský DJ Jordy Dazz hrál mimo jiné Tiëstovy Secrets, americký rapper Lil Jon odvedl ve svém deejayském setu (!) velký hit Steve Aoki & Laidback Luke feat. Lil Jon – Turbulence.

V pátek si na hlavní zahrál i Holanďan Dannic z Hardwellovy stáje Revealed. Zastihli jsme například jeho velký hit Dear Life, vystoupení to bylo velmi energické. V osm večer zazněla hymna festivalu z rukou autorské dvojice Barnes & Heatcliff a nastoupil mistr Double L, tedy Laidback Luke. Ani v jeho vystoupení nemohla chybět Turbulence, Aokiho nám připomněly i singly Boneless a Pursuit Of Happiness, body LL zajistil i Michael Calfan – Treasured Soul. Musím říci, že z Lukovy strany to bylo asi nejlepší vystoupení za dlouhá léta.

Americká electrodubstepová sesterská dvojka Krewella si připravila živé vystoupení, které bylo ve skutečnosti jednou velkou náloží energie. Holky řádily jako obvykle. Svou produkci odpálili kompletně a obecenstvo dostaly prostřednictvím Operation Blade. Pátečním headlinerem byl Avicii. Během první hodiny jeho setu jsme si poslechli drtivou většinu jeho hitů. Do poslední třicetiminutovky Tim Berg vstoupil skvělou skladbou Axwell /\ Ingrosso – On My Way a následovala kombinace klasických tracků, jako například The Drill – The Drill. Překvapení. Tím ovšem nebylo finále, jako obvykle Wake Me Up. Avicii si u nás zlepšil (po Tomorrowlandu) pověst.

V noci na ostatních stageích pak zahráli i Robin Schulz či a Partyraiser. Pátek pro nás znamenal třetí a poslední den u jezera, protože jsme se chtěli v sobotu zúčastnit Mácháče. Pro úplnost dodejme, že jsme tak opomněli například Nickyho Romera nebo Davida Guettu. Podtrženo, sečteno – výborný festival, za rok vyražte s námi ;-)

PARTYINFO

Lake Festival 2015

19.08.2015 - 22.08.2015 , Graz
DJs: Calvin Harris, Hardwell, Avicii, David Guetta, Afrojack, DVBBS, Dyro, Headhunterz, Steve Angello, Nervo, Firebeatz, Sunnery James & Ryan Marciano, Steve Aoki, Deorro, Krewella, Laidback Luke, Lil Jon, Dannic, Robin Schulz, Dimitri Vegas & Like Mike, Otto Knows, Sander van Doorn, R3hab, Nicky Romero etc.
Cena: 119,90 - 199,90 €
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně