10 techno podcastů, které byste měli znát

Mixy, které udávají tempo a určují směr techna. Které podcasty rozhodně nevynechat? Na které si budete podupávat v práci nebo v posilovně? My už je známe!

18.8. 2015 11:27:43 | ankety & názory | Carl W

Adam Beyer - Drumcode Radio Live

Pravidelně každý pátek to nejlepší z dílny Drumcode. Aktuálně přes 260 epizod a exkluzivních mixů od Adama Beyera, Nicole Moudaber, Chrise Liebinga, Victora Calderona, Svena Vätha, Josepha Capriatiho, Paco Osuny, Nica Fanciulliho, Garyho Becka, Harveyho McKaye a mnoha dalších. Prvních 140 epizod neslo název "Adam Beyer Presents Drumcode", pak se přešlo k dnešnímu "Drumcode Radio Live".

Odkazy:

Carl Cox - Global Radio

Nejrozšířenější techno podcast na světě a jedna z nejznámějších show na elektronické scéně. Každý pátek se udává 16 miliónů posluchačů. Od roku 2002 vzniklo téměř 650 epizod. Nechybí tu ani pravidelní hosté nebo oblíbený "biggest tune of the week".

Odkazy:

Chris Liebing - CLR Podcast

Yeah, it's Monday again...“ už jsme od letošního března neslyšeli. CLR skončil po 5 letech a 315 dílech a nahradila jej radioshow AM/FM. CLR podcast ovšem stále patří k tomu nejlepšímu, co vždy stojí za poslech s mixy Adama Beyera, Chrise Liebinga, Nicole Moudaber, Marca Baileyho, Josepha Capriatiho, Carla Craiga, Pan-Pot, Garyho Becka, Bena Klocka nebo české Ladidy.

Odkazy:

Marco Bailey – Electronic Force Radio Show

Každý čtvrtek hodinový mix s mnoha hosty, mezi kterými nechybí Carl Cox, Danny Tenaglia, Joseph Capriati, Cristian Varela, Umek, Filterheadz nebo Coyu. Aktuálně se podcast blíží k 250 epizodám.

Odkazy:

Nicole Moudaber - In The Mood Radio Show

Oproti ostatním podcastům se ten od Nicole Moudaber může jevit jako novinka (aktuálně čítá sedm desítek epizod), ale určitě stojí za pozornost. Každou středu to nejlepší z rychle rostoucího labelu Mood Records a mixů z nejprestižnějších akcích jako Awekenings, detroitského Movementu či Mysterylandu.

Odkazy:

Slam – Slam Radio

150 epizod surového techna od matadorů z Glasgow. Mezi hosty nechybí Zeitgeber, Bas Mooy, Rebekah, Steve Rachmad, Monoloc, Luke Slater, Heiko Laux nebo Dave Clarke.

Odkazy:

Dave Clarke - White Noise

Nedávno jsme vás informovali, že vzniká jubilejní pětistý díl. Pro technaře povinost, Dave Clarke od roku 2006, kdy se White Noise začala vysílat, nikam neuhýbá a přísně se drží svého vytříbeného stylu.

Odkazy:

Umek - 1605 Podcast Session

Umeka nesmíme vynechat, i když od techna trochu odbočíme k house music. Tento podcast slouží hlavně k prezentování nové hudby pod Umekovou značkou 1605, najdeme tu však i mixy Cristiana Varely, Erica Snea, Filterheadz, Sashy Carassiho, Axela Karakasise nebo Toma Hadese.

Odkazy:

Cristian Varela - Pornographic Podcast

Každou středu to nejlepší s dílny Cristiana Varely a mixy od Filterheadz, Kena Ishiiho, Tomyho DeClerquea, Marca Caroly nebo Umeka. Aktuálně má show malou přestávku, poslední podcast má pořadové číslo 113 a doufáme, že po prázdninách budeme slyšet nové díly.

Odkazy:

Awakenings Podcast

Nejslavnější techno festival čítá na svém podcastu aktuálně necelých padesát dílů, vychází nepravidelně a vždy láká na umělce z připravovaného dílu. Na těch aktuálních nechybí Rebekah, Monika Kruse, Dustin Zahn, Gary Beck, Sam Paganini, Clouds nebo i český hardtechno-bijec Golpe.

Odkazy:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně