Veld - největší kanadský festival pro děti

Od mého příjezdu do Toronta jsem měla jeden malý sen. A to slyšet a vidět mistra Deadmau5 hrát na domácí půdě. Těch příležitosti tu nebylo mnoho a když byly, lístky na vystoupení byly neúnosně drahé a nebo vyprodané během několika hodin. A pak přišlo léto a s ním Veld music festival, který pořádá od roku 2012 společnost INK Entertainment.

10.8. 2015 08:59:59 | reporty | Kouzelná

INK Enteraimnet je společnost, která má v Torontu pod palcem spoustu klubů, zabavných středisek, restaurací a hotelů. Provozovala také největší hudební klub na světě, Guverment, který ale bohužel už není mezi námi. Veld music festival se koná v Torontu v Downsview park, který v minulosti sloužil pro vojenské, zejména letecké účely, a který vláda v roce 1999 deklarovala na Kanadský první městský národní park.

Veld je akce dvoudenní. Pro děti od 16 plus. Je to největší hudební festival v Kanadě, první ročník se konal v roce 2012 a hlavním headlinerem je Deadmau5. Lístek na tuto taškařici se dal zakoupit od 69.50 kanadských dolarů (1.300,- Kč) v předprodeji a na místě pak za 299.50 kanadských dolarů plus daň (5.600,- Kč).

Den první

To, že se koná v Torontu Veld festival, bylo zřejmé již po cestě metrem na stanici Downsview Park. Člověk poznal účastníky festivalu dle “wristbandu” na rukou, stylem oblečení, malůvkami na obličeji, rukou, těle, bujarou náladou a hlavně věkovou hranicí 16 plus :) Já jsem první den přišla na festival před 3. hodinou odpolední. Mě a mého společníka uvítalo prapodivné ticho a pobýhající zmatené skupinky dětí před bránou do areálu. Díky mému media wristband se dostávám do areálu a vyzvídám co se vlastně děje a proč nehraje hudba. A nejen, že nehraje hudba, ale také nefunguje v celém areálu internet, takže můj splečník si bohužel nemůže zakoupit lístek na místě. To se naštěstí vyřešilo posléze, díky překupníkovi a platbě v hotovosti. Pod hláškou tady něco nehraje, hudba nehrála od 2:30 PM do 6 PM. Bylo to údajně kvůli nahlášeným bouřkám, které ale nepřišly!!! Po celou dobu nepouštěli nikoho do areálu.

Když konečně začala hrát hudba, tak první djské vystoupení, které jsem měla možnost zhlédnou a nafotit, byl Steve Aoki. A děkuji, už nikdy více. V tu chvíli jsem pochopila, že jsem na tyto věci opravdu stará. Ten vlasatý úchýl co tam předváděl, těžko popisovat. Asi milionkrát zaznělo “zvedněte ruce” a “make some fucking noise” !!! A děti zvedali ruce a dělali hluk. Po skladbě Oasis “Wonderwal” jsem odešla pro vodku na bar a po remixu Celion Dion “My heart will go on” jsem odešla na jinou stage štěstí hledat. Na festivalu se naštěstí alkohol koupit dal, jen se člověk musel prokázat security platnou občankou, aby dostal wristband (pásek) na alkohol. Na místě člověk našel spoustu atrakcí, včetně mini horské dráhy, ruského kola, mini pin-pongových stolů. V místě bylo také spoustu stanů na odpočinek, ať už ze sluníčka či alkoholu, nabízeli tu vodu zdarma, spoustu reklamních předmětů, stany na testování drog. Hlavní stage byla opravdu obří, s obrovskými LED televizory po stranách na který se zachycovalo dění na pódium a pod ním.

Headliner Myšák

Druhá stage, tzv. Bacardi stage, byl vlastně stan, ale postavený na nešťastném místě, nacházel se na písčitém podloží, takže zvířený prach nedělal mému foťáku dobrotu. Právě na této stage po utrpění šoku ze Steve Aioki, jsem utrpěla šok druhý. Nechala jsem se strhnout davem mých foto kolegů a dostala jsem do fotozóny pod pódiem na hip hopové vystoupení ASAP Rocky. A bohužel nebylo úniku. Partička náctiletých černoušků, zpívajících na playback a zvedajících podprsenky svých fanynek. Ne, hip hop nikdy nebyl můj šálek čaje. No a pak to přišlo - můj sen se stal zkutečností a já jsem konečně uslyšela a uviděla Deadmau5e, toho DJe, který začínal svojí djskou kariéru v malém městě Niagara Falls. Zahrál špičkově a světelná show to celé jen přijemně dokreslila. Zahrál i skladbu Veldt, která je jakousi hymnou tohoto festivalu. Skladba je napsána na motivy příběhu spisovatale Ray Bradbury ze stejnomené povídky The Veldt (Step), která byla původně publikována jako The World the Children Made. A tady mě to docvaklo, tento festival je prostě pro děti dělaný. Takže klobouk dolů před největší kanadskou diskotékou pro děti.

Tornádo :-(

Opět se dostávám na místo festivalu kolem 3 hodiny odpolední a mám možnost shlédnout vystoupení Chocolate Puma. Což je po Deadmau5 asi druhé nej co jsem tu slyšela. A pak....kolem 5 pm opět přestává hrát hudba a kolem 6 pm je vyhlášená evakuace areálu z důvodu tornáda, které bohužel přišlo. Takže, sečteno, podtrženo, za mě spokojenost. Byl to pro mě zážitek fotit něco takového, ale co se hudby týká, musela jsem si jít spravit chuť na Electric Island festival, který se konal den poté v pondělí :) Dva dny po festivalu dostávám email od společnosti INK, že zúčastněným se bude vracet 40 procent ze vstupného, kvůli zrušení festivalu. Což by se u nás asi nikdy nestalo, příjde vám to divné? Mě ne, vítejte v Kanadě.

PARTYINFO

Veld Music Festival Toronto

01.08.2015 - 02.08.2015 ,
DJs: Deadmau5, Hardwell, Above & Beyond, Kaskade, Ac Slater, Borgore, Branchez, Carnage, Chocolate Puma, Dyro, Hot Since 82, Monzone & Strong, Mark Knight, Mark Oliver, Markus Schulz, Oliver Heldens, Steve Aoki
Cena: 125 / 200 $
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně