Wellenrausch: Jsme staří pardálové

Přesně v polovině prázdnin se na malé scéně hradu Špilberk pod taktovkou Trancesated crew koná akce Špilas Music Picnic, na kterou přijalo z Berlína pozvání duo Wellenrausch. Než předvedou jejich živé vystoupení, přinášíme Vám rozhovor o jejich albu, nebo jak se jim líbilo na Flédě.

14.7. 2015 10:24:53 | rozhovory | Vyrys

- Vyrys: Ahoj Torstene a Markusi, těší mě, že jste si opět udělali čas na pár otázek. Jak se máte? Kam plánujete vyrazit na letní dovolenou?

- Torsten: Mám se fajn, díky! Není to momentálně snadné najít si volno na dovolenou kvůli spoustě práce ve studiu. Soustředím se na jeden velký projekt, o kterém teď ještě nemůžu mluvit.

- Markus: Díky, mám se taky fajn! Dovolenkové plány jsou nyní odložené na příští rok, protože se budu letos stěhovat do nového bytu, což zabere dost času (a taky peněz…haha).

Jsou to dva roky, kdy jsme se naposledy viděli a hlavně slyšeli v Brně na Jak na Flédu vzpomínáte?

- Torsten: Joj, toto letí. Fléda byla pro nás úžasnou zkušeností, měli jsme tak parádní bandu lidí před sebou a mohutný zvukový aparát, zvuk tam byl fakt skvělý! Je pro nás vždycky potěšením vrátit se zase do České republiky. Milujeme městský život a lidi.

- Markus: Fléda nás opravdu ohromila. Úžasná noc, úžasní lidé a úžasné místo! Vždycky jsme doufali, že se sem budeme moci vrátit. Bylo fakt skvělé sdílet stage se Štěpánem (Štěpán Brück) a Michalem (Vyrys). Těším se, že se zase potkáme a strávíme spolu s milými Brňáky nějakou tu chvilku!

Čím jste se za tu dobu zabývali? Tedy kromě toho, že jste loni vydali úžasné album?

- Torsten: Remixováním a taky jsme připravovali nový singl z alba. Kromě toho taky bylo pořád je hodně práce se zmiňovaným speciálním projektem, který bude zajímat spíše producenty, ale…ještě musím mít fakt pusu na zámek. Můžete čekat něco velkého!

- Markus: Jak říkal Torsten, dělali jsme spoustu remixů. Mimo to já neustále sbírám nápady jak hudební, tak textové, což je takový neustálý úkol. Je to vždycky parádní, když vidím, jak se tyto nápady stávají součástmi skladeb Wellenrausch.

Jak jste spokojení s úspěchem Vašeho druhého alba The Pages of Time? Jestli si dobře vzpomínám, jednu dobu bylo na Beatportu nejprodávanějším albem.

- Torsten: Cítili jsme se požehnaní, opravdu! Nevydali jsme čistě trancové album, hodně tracků je tak trošku experimentálních, jelikož jsme chtěli ukázat, že nejsme nijak limitovaní nějakým specifickým zvukem, a jak se zdá, fanouškům se to líbí. Už je tu dost těch „stejně znějících“ skladeb, ne?

- Markus: Bylo skvělé vidět ho na prvním fleku! Toto album je jaksi odlišné od našeho prvního alba Personal Epos. Ukazuje jinou tvář soundu Wellenrausch, ale pořád je to 100% Wellenrausch. Myslíme si, že album je ukázkou vytrvalosti. Jako umělec pořád hledáš způsoby, jak předvést svoji práci. Takže se vždycky těšíme na vydání nového alba a tímto se prezentovat! Je to jediná cesta jak být v přímém kontaktu s posluchači. Je to pro nás vzrušující i mrazivé a doufejme, že i pro naše fanoušky. A to je přesně to, co hledáme.

Která ze skladeb na albu je pro Vás ta nejbližší, nejosobnější? Já třeba miluju Hypnotize.

- Torsten: Pro mě je to titulní song The Pages of Time z důvodu, že jsme po jeho vybírali název alba, což je pro mě magické. Ale abych byl upřímný, každý track má pro nás něco osobního! Milujeme, co děláme a doufáme, že je to slyšet.

- Markus: Myslím si, že jsme s tímto albem využili velkého Wellenrausch vesmíru. Od nejhlubších míst v Hypnotize po ty nejvyšší v The Pages of Time. Každý track má pro mě něco magického a jak už řekl Torsten, všechny skladby pro nás znamenají něco osobního a já fakt nedokážu říct, který z nich je pro mě nejbližší. Ale kdybych musel jmenovat, textově by to byl asi song Rivers Deep.

Poslechni si: Wellenrausch - The Pages of Time (The Album Teaser)

Co nového máte v plánu? Nějaká další povedená spolupráce s Markusem Schulzem nebo Basilem O’Gluem?

Právě dokončujeme spolupráci se Solidstone, což bude perfektní temnější track. Jestli budou nějaké další, uvidíme. Momentálně se soustředíme více na náš zvuk.

Torstene, jako Wellenrausch jste vydali i řadu remixů, ale poslední dobou vyšlo i několik remixů pod tvým jménem Torsten Fassbender, proč?

- Torsten: Dobrá otázka, prostě jsem cítil, že to není úplně Wellenrausch spojené především s Markusovým hlasem. A abych řekl pravdu, ty tracky jsou

Dospěli jste někdy do bodu, že jste si řekli, že by bylo dobré udělat něco komerčního, abyste se dostali více do podvědomí? Nebo že by Vám to někdo radil nebo Vás do toho dokonce nutil?

- Torsten: Nikdy! Co přesně znamená „komerční“? Je kolem nás dobrá populární hudba, která pořád má emoce a zní opravdově. Pro mnoho lidí „komerční“ znamená peníze a úspěch s tím, že skladby zní lacině. My jsme s Markusem staří pardálové, nepotřebujeme cokoliv z našeho stylu měnit.

- Markus: Haha… jo, my jsme rozhodně staromódní! A jsme v prvé řadě hudebníci producenti. Nezabýváme se otázkami jako: „Jakou muziku bychom měli dělat, abychom měli víc peněz a slávy?“ To jednoznačně není naše věc! Chceme být k sobě vždycky opravdoví a tvořit hudbu, která bude vycházet z hloubi naší duše. Pořád doufáme, že tímto můžeme naše fanoušky vzít společně na tuto cestu…

Co říkáte na aktuální sound, kterému se dneska také říká progressive, ale ve skutečnosti se jedná o komerční EDM místo toho, co tvoříte a hrajete Vy?

- Torsten: Pro radioshow s Chrisem Halenem vybíráme tracky, které nespadají do specifického žánru, ale nějak se nás dotýkají. Je nám šumák, jestli je to progressive, EDM nebo cokoli jiného. Myslím si, že škatulkování do jednotlivých stylů a žánrů není dobré.

- Markus: Myslím si, že je rozdíl, jestliže skupina lidí nazývá cosi progressivem nebo osobně vnímá, že zvuk toho nějakého tracku je progressive. Ale fakt nemá smysl o tomto nějak dlouze debatovat, protože to jednoduše není nijak důležité a také nechci všechno zařazovat do škatulek.

Vaše živé vystoupení tentokrát předvedete pod širým nebem na Špilberku. Takže jak se těšíte zpátky do Brna a rovnou na hrad?

My se taaaak těšíme!! A nejen na naše vystoupení, ale jsme šťastní, že vás zase uvidíme a nějaký čas spolu pobudeme! Dívali jsme se na pár fotek hradu a ano…pojďme do toho!

Máte na závěr nějaký vzkaz pro všechny, kteří se 1. srpna chystají na Špilas?

Všichni jste srdečně zváni na tuto party, rádi vás všechny uvidíme a snad si i několik z s námi společně zazpívá! Zdravíme z Berlína!

PARTYINFO

Špilas music picnic

01.08.2015 Hrad Špilberk, Brno
DJs: Wellenrausch (live) , Stepan Bruck & Vyrys, Martin O'Tray, Depka, Siva & Guntro
REKLAMAREKLAMA