Je audio formát Stems budoucnost DJingu?

R&S, 50 Weapons nebo Shogun Audio jsou jedny z mnoha labelů, které začnou vydávat hudbu v novém multikanálovém formátu, který pochází z dílny Native Instruments.

27.6. 2015 16:21:03 | technologie | Carl W

Audio formát Stems vyvinuli v Native Instruments a vydali jej jako standardní open-source, který může být použit na jakémkoli kompatibilní softwaru nebo zařízení. Formát rozdělí zvukový soubor na 4 samostatné části: bicí, basu, syntezátory a vokály. Cílem je rozšířit možnosti v mixování hudby - půjde totiž kombinovat samotné jednotlivé prvky tracků tak, jak to se standardními ekvalizéry a fadery zatím nelze. Formát Stems je zabalen ve standardu MPEG-4, takže si jej můžete i standardně přehrát přes iTunes a používat jej v CDJ.

Více informací naleznete zde:

Dosavadní seznam labelů, které budou vydávat hudbu v audioformátu Stems:

50 Weapons, Abstract Architecture, Autofake, Baroque Records, Black Hole Recordings, BluFin, Cadenza, Cr 2 Records, Deeptown Music, Dimmak, EPM, Factor City, FLASH Recordings, Formatik Records, Get Physical, Ghostly International, Green, Herzblut Recordings, Hotflush Recordings, Hydrozoa, Hypercolour, InFiné, Intec, KD Music, Kling Klong, Lapsus Music, Large Music, m-nus, Manufactured Music, Milk & Sugar, mobilee, Monaberry, Monkeytown Records, Moon Harbour, Myth Music, Noir Music, Objectivity, Octopus Recordings, Ovum Records, Pild Records, R&S, RAM Records, Rejected, Room With A View, Sci + Tec, Simplify Recordings, Shogun Audio, Spektra Recordings, Spinnin Records, Systematic Recordings, Toolroom Records, Upon You Records, Watergate Records

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně