Další megaklubovka zbořila Německo

Série World Club Dome pokračovala třídenní událostí za účasti 100 tisíc partypeople z 24 zemí včetně USA, Jižní Koreje, Kanady nebo Brazílie, kterým hrálo přes 150 DJs a live-actů. Party přenášela dokonce i televize RTL II. To vše pár kilometrů od našich hranic.

15.6. 2015 15:14:27 | reporty | Paya

Na party World Club Dome, která se pyšní titulem největší klubovka na světě, jsme vyrazili už potřetí (report z roku 2013 zde a report z roku 2014 zde). Důvodem byla jednak výborná zkušenost s pověstnou německou organizací, jednak dokonalá party lokace v podobě fotbalového stadionu se zatahovací střechou, která je perfektní jak v případě nepřízně počasí, tak v případě žhavého letního dne, a konečně line-up nabitý jedněmi z nejzářivějších hvězd současného EDM nebe. Seznamu účinkujících vévodila úřadující světová DJská jednička podle hlasování ankety popularity DJ Mag Top 100 DJs Poll. Navíc, Frankfurt nad Mohanem je poměrně blízko našich hranic, v zásadě pouhých 5-6 hodin cesty autem po dálnicích z Prahy. Sečteno, podtrženo, ani na další narozeninové oslavě rádia BigCityBeats jsme nemohli chybět. A že to byla povedená party. Opravdu taková, jaké se v Česku nikdy nedočkáme.

Potřetí popisovat infrastrukturu svatostánku Eintrachtu Frankfurt asi není úplně nutné, takže zdůrazněme základní fakta – velkokapacitní parkoviště za 5 euro, absolutní dopravní dostupnost, elektronická peněženka na jídlo a pití (= rychlé odbavení na všech pokladnách občerstvení), merchandising, všudypřítomná sociální zařízení, sedm vedlejších stageí, kolosální hlavní scéna s obrovskou výpravou a velmi povedený zvuk. A jistě, lockerboxy. Počasí vyšlo až příliš náramně, pravá letní festivalová akce. Musím také zopakovat klišé o německé zorganizovanosti – sledovat profesionální záchranářský zásah přímo na ploše, to se těžko zapomíná – sanitka proplula davem za přispění hasičů jako nůž máslem. Policisté odění v chráničích nicméně po celý víkend působili natolik přívětivě, že nám už při pátečním příchodu udělali i společnou fotku. Cena vstupného byla velmi rozumná a atmosféra bez sebemenších příkras neustále bouřlivá.

Páteční švédská show

Ročník 2015, celkově 11. díl party, tři nabité festivalové dny (o jeden více než vloni). A hned polovina první desítky hlasování DJ Magu (o jedno jméno více než vloni). A k tomu třeba i světová třináctka anebo číslo dvacet. Samozřejmě line-up, o kterém se nám doma může jen zdát. No a jak se party vydařila hudebně? Páteční hlavní program nabídl belgickou bratrskou dvojici Dimitri Vegas & Like Mike, která publikum dovedla do transu pomocí songu Dimitri Vegas & Like Mike vs. Ummet Ozcan - The Hum, tj. motivem z filmu The Wolf Of Wall Street. V jejich tradičně poněkud megamixovém vystoupení nemohl chybět Ping Pong a závěr patřil Alessově pecce If I Lose Myself.

Dalším v pořadí byl bývalý švédský housový mafián Steve Angello, který předvedl velmi povedený, profesionální výkon, který byl z velké většiny tvořen produkcí jeho labelu Size. Ze Stevových vlastních singlů v sadě jmenujme GODS, Knas, Payback, SLVR a finální Children Of The Wild nebo mafiánské Leave The World Behind, Don’t You Worry Child a Save The World. Zapomenout nesmím ani na pecky Galantis – You, Dimitri Vangelis & Wyman – ID2 nebo Sigma – Nobody To Love. Při zpětném hodnocení jsem došel k závěru, že Steve Angello v rámci pátečního večera předvedl pravděpodobně nejkvalitnější výkon z celého World Club Dome. Závěr prvního festivalového dne patřil navrátivšímu se populárnímu borcovi jménem Avicii. Ani ten samozřejmě ve svém setu nešetřil vlastní produkcí, padnuly Addicted To You, You Make Me, The Nights, Fade Into Darkness, Seek Bromance, Dear Boy, The Days, I Could Be The One, Hey Brother, Levels, Waiting For Love či Wake Me Up (jako finální track). Z našeho pohledu největší nadšení z ostatních odehraných písní vzbudil singl dvojky Axwell /\ Ingrosso jménem On My Way.

Deephouse, dorty a Faithless

Druhý den jsme pojali trochu více odpočinkově, až na parkoviště k nám doléhalo R3habovo vystoupení. R3hab pobavil publikum Harrisovými hitovkami Summer a Burnin‘, floorkillery How We Party a Tremor a ve finálne peckou Revolution, tj. svým singlem ve spolupráci s Nervo a Ummetem Ozcanem. Velmi nás však zajímalo vystoupení Watermät na jedné z vedlejších stageí. Atmosféra na ní byla skvělá, přestože na stanové scéně panovalo slušné vedro. Krev všem přítomným rozproudila deephousová verze Axwell /\ Ingrosso – Something New, hit Treasured Soul od Michaela Calfana a v druhé polovině setu samozřejmě erbovní píseň Bullit. Skvělý výkon! Naopak návrat na hlavní scénu pod žezlem Olivera Heldense nás poněkud zklamal, ačkoliv i u něj by se světlé chvilky našly, například Kygo feat. Conrad – Firestone.

To Heldensovi nástupci, projekt DVBBS, to bylo jiné kafe – publikum prakticky rozsekali neuvěřitelným nášupem energie. Asi největší úspěch u partypeople znamenaly jejich singly Pyramids, Tsunami, Immortal, Raveology, Gold Skies nebo White Clouds. Po skončení vystoupení této kanadské dvojky jsme se vrátili na menší stage, kde hrál Don Diablo a velkou radost nám udělal svým singlem Starlight (Could You Be Mine). Kvalitní výkon podal i následující Michael Calfan, který naservíroval kromě svého Treasured Soul i Watermätův Bullit a rovněž velký hit Zhu – Faded. Poté nás poněkud zklamalo, že díky zdravotním problémům nemohl dorazit anglický borec Kryder, a tak jsme stan opustili. Hlavní scénu v sobotu uzavíral šílenec a legenda. A cestou jsme potkali i další legendy, Tauchera & Tallu 2XLC, kteří hráli na jedné z malých stageí.

Nejprve tedy k Stevu Aokimu. Asi nemá cenu popisovat, jak do davu mířilo sedm dortů a asiat vylil do davu několik lahví šampaňského – k hudbě: jak se asi dalo čekat, šlo o směs velkých hitů Oasis – Wonderwall, Steve Aoki & Chris Lake & Tujamo – Boneless, Steve Aoki & Afrojack – No Beef, Hardwell & Showtek – How We Do, Steve Aoki & Diplo & Deorro – Freak, Steve Aoki & Laidback Luke – Turbulence, 2 Unlimited vs. Steve Aoki – Get Ready, R3hab – Samurai a neodmyslitelného finále v podobě Kid Cudi vs. Steve Aoki – Pursuit Of Happiness (Project X OST). Mimochodem, co nás mimořádně zaujalo, to byl fakt, že Aoki přivezl vlastního MCho, kterým nebyl nikdo jiný, než veleslavný MC Stretch. Tak to je opravdu luxus. Na facebooku se později objevila jejich společná fotka z private jetu.

.Avšak zpět na stadion – úplný závěr druhého dne patřil formaci Faithless. Přízračný Maxi Jazz, ikonická Sister Bliss a zbytek živé kapely předvedli přesně to, na co jsem se těšil, a podpořil je v tom poměrně povedený zvuk. V live actu nemohly chybět singly God Is A DJ, Ali, Insomnia, Salva Mea, Not Going Home nebo We Come 1. Škoda jen, že to mladší generace příliš neocenila a dav během poslední hodiny sobotní party výrazně prořídl – Maxi Jazz podával jako obvykle výkon na nejvyšší úrovni a legendární skladby přece musí znát každý.

Nedělní finále jedniček

Neděle, den z posledních sil: ačkoliv jsme se chtěli zkušeně šetřit, nezbylo nám, než vyrazit do kotle, protože Ummet Ozcan všechny ty tisíce partypeople prostě strhnul. A to, prosím, byla teprve jedna hodina odpoledne. Opět zaznělo Revolution, The Hum, Pyramids, Samurai, navíc jsme ocenili hitovku Galantis – Runaway, Avicii vs. Nicky Romero – I Could Be The One, zpěv Ellie Goulding v Outside od Calvina Harrise, Axwellovu vizi In My Mind a Tiëstův singl Red Lights. V energické smršti navázali i Blasterjaxx se svým Forever, my však opět zamířili ven na vedlejší stage, kde měl hrát Robin Schulz. Zájem o něj však byl tak veliký, že organizátorům s ohledem na bezpečnost davu nezbylo nic jiného, než okolí venkovního stanu uzavřít a vzhledem k přeplněnosti scény téměř hodinu nikoho nepustit dovnitř. Vymysleli však skvělý nápad – na hlavní scéně přemluvili ATBho, aby se vzdal bezmála poloviny svého hracího času, a Schulzův set v malém stanu předčasně ukončili ve prospěch jeho přesunu na mainstage. Tleskám, skvělé operativní řešení!

Robin Schulz pak nadchl obří dav svými singly Waves, Sun Goes Down a Prayer In C. Následovalo živé vystoupení formace Sigma. Toto anglické dnb duo zkusilo všechno možné, ale dav nerozhýbalo. Poněkud vlažné reakce se dočkal překvapivě i jejich celosvětový hit Nobody To Love. To pohledné Američanky z projektu Krewella už ve Frankfurtu vystupovaly a jejich živák naopak dav strhnul. Jistě, v sadě jim nechyběly největší hity Alive, Enjoy The Ride nebo Live For The Night. Publikum jásalo při Nicky Romero vs. Krewella – Legacy, uspěla i jejich sklaba Ring Of Fire, pecka Party Monster i závěrečný track We Go Down. Partypeople se skvěle bavili, na ploše nechyběly nafukovací hračky (krokodýl, žralok, tučňáci z Madagaskaru, mimoni … a kdo si, proboha, může vzít na party obří nafukovací palmu?) nebo takové veselé výjevy jako partička mladíků v bezpečnostních vestách celé hodiny tancující dokola kolem vlastní přinesené cedule „pozor, kluzká podlaha“ :-)

Velké finále v podobě světové jedničky Hardwella a bývalé světové jedničky Guetty. Holandský borec začal klasickým Eclipse a pokračoval například Calvin Harris – Sweet Nothing, použil svůj loňský mash-up Ping Pong vs. Tremor, uspěl s Alessovými Heroes, dále se svými singly Arcadia, Echo, Never Say Goodbye, Young Again, v dalším mash-upu se objevil znovu Alesso a jeho If I Lose Myself, rozpoznali jsme i Blame od Calvina Harrise, publikum proskákalo bombu Hardwell & Showtek – How We Do a naprosto jej dorazil track Flosstradamus feat. Casino – Mosh Pit v Headhunterz Remixu. Ano, když jsme u toho – mosh pity vznikaly ve všech částech davu spontánně celý den, během Hardwellova setu však vyvrcholily v nevídaných rozměrech. A ano, také jsme si to zkusili, nešlo odolat. A dopadli jsme dobře :-) Zpět k Hardwellovi: i on neodolal a použil Pursuit Of Happiness z filmu Project X. Úplný závěr patřil singlu Spaceman. Hardwell na stadionu předvedl, proč vítězí v hlasování DJ Magu, atmosféra během jeho setu byla asi nejlepší za celý prodloužený víkend.

Co dodat k Davidu Guettovi? S vizáží rockového Ježíše na projekci předváděl, že doopravdy mixuje a není tedy potřeba mít pochybnosti o tom, jestli to vůbec umí. Série jeho hitovek neměla konce. Zmiňme alespoň Play Hard, Shot Me Down, Bad, Ain’t A Party, Clap Your Hands, Turn Me On, Hey Mama, Love Is Gone, When The Love Takes Over, Dangerous, What I Did For Love, Lovers On The Sun a finálové Titanium. Musím uznat, že mu publikum zobalo z ruky, dělal si s ním, co chtěl – sitdown momenty, mávání rukama, tleskání – cokoliv. Největší bouři vyvolaly tracky jako Afrojack & Martin Garrix - Turn Up The Speakers, The Hum nebo drtivé Antidote v kombinaci s Helicopter. No, a protože Guetta přesně ví, co lidé chtějí, úsměv na německých tvářích vyvolal track Allein Allein. Jak řekl v podobné souvislosti MC Stretch na otázku Cake And House Music? – The Kids Want It & Love It … So Funny To Watch!!! :-) přesně tak – je to celé zábavná pastva pro oči :-)

PARTYINFO

World Club Dome

05.06.2015 - 07.06.2015 , Frankfurt am Main
Live: Faithless, Krewella, Sigma
DJs: Avicii, Hardwell, David Guetta, Dimitri Vegas & Like Mike, Robin Schulz, Steve Angello, Steve Aoki nebo Arty, ATB, Blasterjaxx, Kryder, Joris Voorn, DVBBS, Don Diablo, Michael Calfan, Oliver Heldens, R3hab, Ummet Ozcan
Cena: 109 - 220 (VIP) €
REKLAMAREKLAMA