Mike Solar: Spinnin Pool je pro kluky z vesnice obrovská šance

Track z české produkce s názvem Summer Calling se jednu dobu držel na první příčce v prestižním Spinnin Poolu. Jednoho z autorů jsme proto hned vyzpovídali. Co musí producenti udělat, aby se tam dostali?

8.6. 2015 14:42:23 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj, v Talent Poolu na Spinnin Records se tvůj track s Tommy Richem držel na první příčce. Co musí DJ udělat, aby se vůbec do takového poolu dostal?

- Mike Solar: Ahoj, to je pravda. Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat na spinninrecords.com, nahrát track a je to. Pak už jen čekat, jestli se někam pohnete, nebo ne.

Dostali jste od Spinnin nabídku, že by vám track vydali? Případně kde vyjde?

Od Spinnin jsme nabídku nedostali. Je tam spousta dobrých i lepších tracků a jsou tam šikovní producenti. Singl vyšel pod Supraphon, potřebovali jsme rychlé zastoupení v prodeji. Supraphon nám nabídl jak vydání, tak i prodej pomocí bandzone.cz

Co vám vyplynulo z toho, že váš track zde byl několik dní na první příčce? Dostali jste díky tomu nejaké nabídky?

Ano, okruh nabídek se zvětšil a jsme za to moc rádi a vděční, protože chceme dělat to, co nás baví. Dělat kariéru naplno by byl pro nás asi opravdu strop.

Co je pro vás další meta?

Zajímavá otázka. Ještě jsme nad tím pořádně nestihli přemýšlet, ale nejspíš vydat další singl, který by měl být hotový v červenci nejspíš. A pak bychom chtěli proplout do zahraničí. Mimo to máme každý vlastní práci a někdy je to opravdu problém zkloubit časově vše.

Budete mít v Poolu Spinnin další tracky?

Ano, chceme i nadále nahazovat nové tracky do talent pool a doufáme, že si nás třeba i někdy všimnou. Pro nás kluky z vesnice by to byla obrovská radost a šance.

Jak vlastně vznikal track Summer Calling? V čem jste jej dělali? Kde jste na něj vzali inspiraci?

Summer Calling vznikal celkem pomalu. Pořádně nebyl čas se mu věnovat na maximum. Zhruba jednou do týdne jsme k tomu sedli a ladili ho... Základem všeho bylo udělat něco odlišného s chytlavou melodií. Nechceme dělat stereotypní věci. Chceme být jiní. Track je složený v FL Studiu. A inspirace? Ležíte na pláži, pijete drink ,koukáte po holkách a v pozadí vám hraje tahle pohodovka... Nám se ta představa prostě líbila. A tak jsme se snažili té představy docílit.

Kdo vám dělal mastering?

Mastering nám dělají v Rusku, konkrétně Tezzo Gross Studio. Prvně jsme měli trochu obavy, ale musím říct, že je s klukama dobrá spolupráce.

Plánujete spolu další kolaborace do budoucna? Nebo budeš chtít vydávat tracky sám?

Určitě chceme do budoucna vydávat společně. Nebýt toho, že jsme se do toho ponořili oba, asi by první věc ještě nějakou tu chvíli nespatřila světlo světa.

Poslechni si: Mike Solar & Tommy Rich - Summer Calling

REKLAMAREKLAMA