Label Tresor stáhl své nejnovější EP kvůli plagiátorství

Slavný berlínský label Tresor stáhl EP Golden Rule, které neslo pořadové číslo 276. Na svědomí jej měl italský producent, který si říká Confucio. Jeho tracky se však až neuvěřitelně přesně podobaly produkci Stanislava Tolkacheva a Alexeye Volkova.

21.4. 2015 15:26:08 | informace | Carl W

Na to, jak si jsou tracky neuvěřitelně podobné, upozornila na svém facebooku celkem nevybíravě Dasha Rush. Srovnala track Where The Logic Ends s Blue Mood, který v roce 2006 vydal Stanislav Tolkachev. A zanedlouho přišla pro Tresor další rána, když se vypátralo, že další track z tohoto EP The Present Is The Future je "vykrádačkou" čtyři roky starého počinu Alexeye Volkova s názvem Self Control.

Tracky jsou na sebe tak neuvěřitelně podobné, že to musí dojít každému, že se o náhodu nejednalo. A Tresor zareagoval nejlépe, jak mohl. Celé EP stáhl z digitální distribuce, okamžitě ukončil i prodej vinylů a fanouškům se omluvil. Taky odhalil, že pod aliasem Confucio se schovává italský producent Emmanuel Beddewel. Jeho vystoupení minulý víkend v klubu Tresor bylo taktéž zrušeno.

Poslechni si: Confucio - The Present Is The Future

Poslechni si: Alexey Volkov - Self Control

REKLAMAREKLAMA