5 nejbláznivějších gramofonů

Nikdo asi nemůže popřít, že vinylová kultura znovu pomalu vzkvétá, prodeje desek poslední dva roky stoupají a DJs kromě velkolepých vinylových sbírek ukazují také zajímavé kousky techniky, na kterých se asfaltová kola točí. Které z nich jsou ty nejbláznivější?

15.4. 2015 13:02:01 | technologie | Carl W

The Millennium Falcon

Tento frajer putuje internetem už pěkně dlouho. Jedná se o Technics 1200 zapuštěný do modelu kosmické lodě Millennium Falcon z Picoteck Design. „V roce 1977 jsem našel ve výprodeji hračku Millennium Falcon za 2$, ale chyběli z ní dost částí,“ říká tvůrce Marco Garza. „Už jako dítě jsem po tom modelu toužil, tak jsem si jej koupil a ležel mi tady dostatečně dlouho na to, aby mě napadlo jej spojit s gramofonem.“ Vše o tom, jak tento zajímavý výtvor vznikal si můžete přečíst třeba zde.

Lego gramofon

Tento model pochází z dílny jihokorejského stavitele, který si říká Harayobi. Celý se skládá z více než 2.000 kousků známé stavebnice. Je samozřejmě plně funkční a je poháněn Lego Power Functions Battery Boxem. Pokud nevěříte, tak jej na serveru youtube najdete přímo v akci a v popisu videa se dozvíte více technických informací.

Kamenný gramofon

Tento výstavní kousek je upravený gramofon Lenco, který je namontován na naleštěný blok mýdlového kamene (mastku). Jedná se o soukromou modifikaci jednoho soukromého sběratele, o kterém se neví nic, kromě toho, že pochází z Německa. Mělo by se jednat o jediné exeplář, kterí jistě na prodejních portálech neseženete.

Gramofon ze dřeva a papíru

Tento výstavní kousek má na svědomí studenka Livia Ritthaler. Ta se přestěhovala do Londýna a zjistila, že v novém malinkém bytě nemá na normální gramofony místo. A tak prý vznikl tento model udivující minimalistickým designem. Je vyroben převážně ze dřeva a papíru a je nutnost ručně otáčet desku, aby hrála. Velice zde převažuje design nad funkčností, o čemž se můžete přesvědčit na tomto videu.

Gramofon ze sekvoje

Je vyroben z tzv. "reclaimed" dřeva - to znamená z již použitého dřeva, které se nejčastěji bere ze starých rybářských lodí. V tomto případě se jedná o sekvojové dřevo. Za tímto kouskem strojí společnost Audiowood, která má na svědomí hodně velice povedených kousků. Rozhodně mrkněte na jejich stránky.

Víte o dalších zajímavých gramofonech, které nám tu chybí? Pochlubte se do diskuse níže!

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně