Balthazar: Lidi teď potřebují silnější beaty

Do hledáčku českých promotérů se dostal už před 15 lety. Mistrně diktoval techno ze tří gramofonů a vyvolával nadšené ohlasy. Ten minulý čas vlastně není na místě - kouzelník Balthazar je zpět, silnější než kdykoliv předtím. Rozhovor před akcí Trinity 2 s ním vedl PePe.

13.4. 2015 09:12:26 | rozhovory | PePe

- PePe: Ahoj Balthazare, jakou máš právě teď náladu?

- Balthazar: Cítím se teď opravdu skvěle. Právě se nacházím ve francouzském Nice a zítra se přesouvám do Itálie do Benátek. Mám takový hóódně prodloužený víkend :).

Jaký zážitek si nejčastěji vybavíš, když někdo mluví o České republice?

Vybavím si rok 2001 a jeden vlastně docela vtipný příběh. Ne, že by byl nějak důležitý, ale pořád si ho pamatuju. Hrál jsem na akci Citadela v Brně a čekala mě ještě další akce v Praze ve stejný den (klasický dvoják). Když jsem v Brně dohrál, můj řidič mě měl odvézt do Prahy, byl tu ale jeden problém - v Praze nikdy předtím nebyl. Takže jsme se ztratili ve městě a trvalo mu ještě skoro dvě hodiny, než našel ten správný klub. Tím pádem jsem na svůj set dorazil docela pozdě.

Od začátku nového milénia navštěvuješ naši krajinu celkem často, všiml sis za tu dobu nějakých změn na české taneční scéně?

V poslední době mám pocit, že se česká scéna dost zkomercializovala, což nutně nemusí být úplně špatně. Ale jedna věc se nemění - usmívající se lidi na tanečním parketu!

Nicméně se zdá, že zde máme i velký comeback techna včetně jeho temnějších odnoží. Co právě teď frčí v Bulharsku?

Máš naprostou pravdu. Před několika lety se techno najednou stalo "ne tak trendy", ale právě teď se vrací zpět a to víceméně všude. Vidím, že lidi teď potřebují silnější beaty. To stejné i v Bulharsku, techno zažívá svůj velký návrat a já z toho mám opravdovou radost.

Který festival v Evropě tě láká nejvíc?

Těžko říct, po celé Evropě se koná mnoho dobrých festivalů. Ale třeba Tomorrowland je pro mě jedním z nejlepších.

Jak bys popsal svou spolupráci s producentem JackRock? Můžeme se těšit na nějaké novinky z vaší laboratoře?

Spolupráce s JackRockem se vyvíjí opravdu dobře. Nedávno jsme vybudovali nové studio a v něm teď produkujeme hromadu nových skladeb. Podepsali jsme smlouvy s mnoha dobrými labely jako Driving Forces, Respekt, Abstrakt a dalšími. Taky tvrdě pracujem pro naše vlastní značky Renesanz Records, Beast Factory a Textro. Zároveň ještě provozujeme profesionální masteringové služby Unique Mastering a hodně labelů i producentů nám posílá svůj materiál k masteringu. A aby toho nebylo málo, tento rok se vracíme k organizování větších akcí pro 3000- 5000 lidí. Právě jsme začali propagovat náš další festival, který se uskuteční v říjnu v Sofii.

A na závěr jedna filozofická otázka: Někteří lidé mluví o světové morální a politické krizi, cítíš to také? Jestli ano, odráží se to nějak na tvé muzice?

Tak v té se opravdu nic takového neodráží. Upřímně, preferuji vůbec nekomentovat jakoukoliv politiku. Jsem prostě týpek, co žije a dýchá pro muziku, to je vše. Takže teď pevně věřím, že se s vámi všemi uvidím v sobotu v Brně a společně budem sdílet naši lásku k technu!!!

Poslechni si: DJ Balthazar - Live @ club Spacer, Sofia (28.01.2011)

PARTYINFO

Trinity 2

18.04.2015 Malá Amerika, Brno
DJs: Hewer (live), W.Dj & Alexey Aslamas (live), Balthazar, Navr aka Rvan, Phil Albedo, Nirthy & Namtrack, Thomas Well, contest winner
Cena: 100 / 150
REKLAMAREKLAMA