Kölsch chystá nové album

Říká se, že druhé album je vždy nejtěžší,“ řekl jeden brněnský promotér, který Kölsche jako první dotáhl na vystoupení do Česka. Já se obávám, že v tomto případě to moc neplatí, stejně jaké první album, je to totiž sázka na jistotu.

8.4. 2015 16:36:47 | nové desky | Carl W

Stejně jako na jeho prvním albu 1977, tak i na druhém, které ponese název 1983, najdeme dost tracků, které už na Kölschově domovském labelu Kompakt spatřily světlo světa. A proto ta sázka na jistotu. Cassiopeia už vyšla, Two Birds jsme mohli slyšet několikrát od Peta Tonga, DerDieDas je lákadlo na album v podobě snippetu na Soundcloudu a oba posledně jmenované vyjdou 20. dubna jako EP Speicher 84 na Kompaktu. Všechny zmíněné skladby tedy budou ověřeny publikem ještě dříve, než album vyjde.

Jeho druhé album bylo inspirováno výlety autem po Evropě za autorova dětství. Sám během těchto cest poslouchal ranné elektro a hip-hop, což jsou styly, které jej při tvorbě alba inspirovali. Na 1983 se jako hosté objeví Gregor Schwellenbach, Waa Industry a Tomas Høffding z WhoMadeWho. Album vyjde na Kompaktu 8. června, snippen skladby DerDieDas si určitě poslechněte níže. A během čekání na album mrkněte také na starší rozhovor, který nám poskytl po vydání jeho studiové prvotiny.

Poslechni si: Kölsch - DerDieDas

Tracklist:

01. 1983
02. Talbot feat. Gregor Schwellenbach
03. Moonface
04. Two Birds
05. Pacer
06. The Road feat. Gregor Schwellenbach
07. Cassiopeia feat. Gregor Schwellenbach
08. DerDieDas
09. Die Anderen
10. Bloodline feat. Tomas Høffding of WhoMadeWho
11. Unterwegs
12. E45
13. Papageno 30 Years Later feat. Waa Industry

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně