Desky v Berlíně: OYE Record Store

A máme tu poslední shop z naší berlínské mise. Jak by měl vypadat ideální obchod s deskami, který si poctivě tvoří komunitu, zvládá perfektně marketing a pořádá vlastní akce nám ukáží na Oderberger Straße.

10.3. 2015 12:42:27 | Vinyl Stores | Carl W

O OYE už jste u nás jednou četli. Je to rok a pár měsíců, co jsme vyzpovídali Markuse Lindnera. Manažer tohoto obchodu nám řekl něco nejen o jeho byznysu, ale taky o vinylové kultuře v Berlíně. Pokud jste tento rozhovor minuli, určitě se k němu vraťte, je aktuální a stojí za to.

OYE Record Store rozhodně nepřehlédnete, má jednoduché nezaměnitelné logo a namalovaný gramofon na fasádě si fotí většina turistů. Obchod má také vlastní webshop a skvělou internetovou prezentaci, kde každý den informuje o nových releasech a z takové propagace by si mohla vzít příklad většina obchodů v tomto oboru.

Pojďme ale už k tomu, kvůli čemu jsme sem přišli. Totiž pro desky. Ty své, které jsem si donesl z předchozích obchodů, mi Markus schovává za pokladní pult - ano, měli jsme to štěstí, že právě dnes byl Markus u pokladny. Já jsem se pak mohl klidně věnovat pomalému přehrabování.

    

Musím určitě zmínit, že v OYE se hledá jinak, než v ostatních obchodech. Každá deska má na obalu štítek s veškerými informacemi - autor, název, label, datum vydání, žánr, krátký popis. V tomto obchodě listujete deskami jako v knize stránkami - nedovedu si představit, že by to mohlo být ještě jednoduší.

Rychle tak projedeme místní nabídku, abychom si vybrali desky berghainského rezidenta Normana Nodgeho, které vydal na MDR (Marcel Dettmann Records) - konkrétně MDR 05 a MDR 07 a pár dalších. Cenově se pohybujeme kolem 8€ za desku. K poslechu jsou k dipozici čtyři gramofony Technics 1200, což je vlastně takový standard v berlínských shopech a nejen tu.

OYE Record Store je takovým standardem, jak by jsme si správných obchod s deskami představovali. Není tu takový ten undergroundový feeling, kde můžete přehrabovat tisíce starých desek v tmavém koutě, ale jedná se o příkladný obchod, kde se rádi vrátíte a který dokáže udávat trendy.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně