Opia: Film Tape jsem věnoval několik let

Film Tape - výborný projekt, který dal dohromady DJ Opia - bude mít křest na Flédě. Poslechni si jej v článku a určitě nebudeš chybět v sobotu na Vendetce!

6.3. 2015 13:02:20 | rozhovory | Kotlyk

- Kotlyk: Ahoj Romane, pokud se některý ze čtenářů k tvé nejnovější nahrávce Film Tape ještě nedostal, mohl bys ji v krátkosti představit?

- Opia: Ahoj. Je to v podstatě takovej popkulturní, nařachlej „cock-tale“, kde jsem pracoval s motivy z mých oblíbených filmů napříč celým žánrovým spektrem. Různě je přehrával, dotvářel, opatřil beats, proskrečovával, dodával hlášky a celý to smíchal v poslechovej mix.

Od vydání Film Tape uběhly už přes dva měsíce, jak tento tvůj projekt posluchači přijali a jaká je na něj odezva?

Právě, že reakce jsou vcelku bezva. Vzhledem k mezinárodnosti filmové řeči mi píšou i lidi ze světa, že je to hafo baví a jestli mám desku, že to rádi podpořej a tak. Díky tomu, že jsem to umístil primárně na YT si to kolikrát hledá až nečekaný cestičky, což mě samozřejmě moc těší. Nejvíc fanoušků to má asi v Kjótu :-)

Jak dlouho trvalo, než jsi byl s výsledkem spokojen a jak dlouho jsi na projektu vůbec dělal?

Je fakt, že tomuhle projektu jsem se, samozřejmě s přestávkama, věnoval několik posledních let. Dělal jsem mezitím na spoustě jinejch věcí, ale vždy se k tomu nějak tak vracel, protože tu myšlenku jsem si v kebuli nosil už fakt docela dlouho. Che, kámoši už se vsázeli, jestli to někdy vůbec dodělám. Ale posledních pár měsíců jsem to hecl a jsem rád, že se mi to podařilo dotáhnout.

A u kterého filmu bylo nejtěžší rozhodnutí, že ho na Film Tape nakonec neumístíš?

Hmm, je fakt, že u některých filmů jsem se opravdu s těžkým srdcem musel rozhodovat, jestli je právě pro tenhle konkrétní koncept vhodnej či ne. V tomhle případě, je totiž důležitý, aby pro mě měl film nějakou výpovědní hodnotu, neb je to prímárně mý osobní vyznání z lásky k filmům, který mě provázej celej život. Ale ne každej film má buď ten základní, na první poslech identifikovatelnej nosnej motiv, či to byla už zase příliš niterní záležitost a tak. Samozřejmě těch filmů, který člověka zasáhnou je mnoho, ale konkrétně v tomhle případě jsem vybíral z těch, který nějakým způsobem definovali svou dobu a jsou v nějakým obecnějším povědomí.

Co nějaké pokračování? Myslíš, že bys dokázal dát do kupy dalších 20 filmových melodií a zremixoval je?

Což o to, materiálu a inspirace je spousta, ale vzhledem k tomu, že jsem na tom dělal tak pět let myslím, že se teď pověnuju zase jiným věcem. Ale víš jak to je, nikdy neříkej nikdy. Samozřejmě se setkávám s reakcemi typu, proč jsem tam nedal tenhle film či tenhle, což je přirozený, ale má selekce, v tomto případě dopadla takto.

Poslechni si: Dj Opia - Film Tape

Na Vendetce, na níž proběhne křest Film Tape, si odbude veřejnou premiéru producent Atrey Ryan, kterého jsi pozval. Mohl bys ho trochu představit, co od něj můžeme očekávat?

Atrey je můj dlouholetej kámoš a kolega v Tvisonu, kterej má obrovskej cit pro hudbu a produkuje skvělý věci. Vždycky jsme se u pivka hecovali, že by moh (nejen) svý věci začít trošku saportovat i live hraním. Dělá v podstatě celý spektrum žánrů, ale myslím, že na Flé půjdeme do glitch stepu, elektra, dup stepu a podobně. Rozhodně myslím, že se s tím nebude moc mazat a bude to pěkná solba :-)

Pokud pomineme různá výroční hodnocení a měl bys mluvit sám za sebe, u kterých filmů tě v poslední době nejvíc zaujala hudební složka?

Z těch vysokorozpočtovejch věcí mě v poslední době asi opět nejvíc rozbil Zimmer v Interstelaru. Ty dlouhý, ambientní, synthovo-orchestální plochy jsou prostě úchvatný.

Nedávno jsem na Facebooku zaregistroval společnou aktuální fotku všech členů Naší Věci. Mám to tedy brát, že se na něčem dělá a můžeme se těšit na velký comeback?

Chacha. Tak tuhle otázku dostávám fakt už kurva dlouho :-) Ano, samozřejmě. Chystáme planetární šňůru s Philem Collinsem.

PARTYINFO

Vendetka

14.03.2015 Fléda, Brno
DJs: Blofeld, Attempt, Quest, Opia, Atrey Ryan, Afterlife, Pohon djs
Cena: 50
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně